IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Компанията си е много добре за инвестицията и дивидента.
    Няма как да се инвестират 100 мил в кулите, сега акцията да е 2,4лв и да се получават дивиденти от първата година след завършването на строителството.
    Все някой трябва да плати масрафа.
    С годините и реинвестиране нещата ще се изчистят.

    Коментар


    • ДОБАВКА ЗА ТЕМАТА

      ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ПРОПУСКА,
      Чистата ми печалба беше 0,30 лв./акция и за пакета ми от 1000 бр. - 300 лв.
      Професорът

      Коментар



      • момчета да пиша утре, че след ракия и бира не знам ...
        Лека вечер на всички!!!

        Коментар


        • Волов - мене пък ме кефи. Тоже - непрепоръка.


          Професоров - така е, ама има и други работи:


          - Кулите са секси.
          - Кулите имат сигурни наематели, т.е. сигурни приходи.
          - Кулите имат потенциял - едната е така да се каже - незаселена.
          - Пазарът на офис-имоти се избистря, т.е. отличава се качественото от калпавото и преустроени апартаменти вече не са на мода.
          - Обектът е на готино място.
          - При измъкване от кризата и ръст на бизнесът, печалбите ще скокнат, а да паднат - трудно. Трябват още 1-2 могъщи наемателя - и - да.
          - Всеки кредит би могъл да бъде рефинансиран при по-атрактивни условия.


          Не ми е лидерската акция, но една от водещите.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
            ЗАШО НЯКОИ ПОСТОВЕ СА МНЕНИЯ "ЕЙ ТАКА"?

            ОПИТ ЗА ПОВЕЧЕ ОБЕКТИВНОСТ:

            1. постоянен ръст на приходите ( + )
            2. променлива печалба, от положителна към отрицателна ( - )
            3. ръст на капитала и на рентабилността на капитала ( + )
            4. дългове около 2 пъти по-големи от собствения капитал (много лошо)
            5. оперативен кеш - намналяващ ( - )
            6. дълговете са 13 пъти повече от оперативния кеш ( - - ).
            7. собственици на 93 % от капитала са Донев и Група.

            Поради горното си продадох акциите след екс-дивидентния ден, с печалба от разликата "дивидент - загуба от продажбата" = 300 лв./акция.

            Не е препоръка за покупка / продажба на тези акции.

            Професорът
            + 1111111111
            Професоре - адмирации !
            Както винаги си напълно точен и обективен. Не случайно и при мене е най малката ми позиция от див-те.
            Успех

            ПС В какво си инвестиран сега ?
            Може и в другата тема...

            Коментар


            • СОФАРМА - Имоти

              ЗАШО НЯКОИ ПОСТОВЕ СА МНЕНИЯ "ЕЙ ТАКА"?

              ОПИТ ЗА ПОВЕЧЕ ОБЕКТИВНОСТ:

              1. постоянен ръст на приходите ( + )
              2. променлива печалба, от положителна към отрицателна ( - )
              3. ръст на капитала и на рентабилността на капитала ( + )
              4. дългове около 2 пъти по-големи от собствения капитал (много лошо)
              5. оперативен кеш - намналяващ ( - )
              6. дълговете са 13 пъти повече от оперативния кеш ( - - ).
              7. собственици на 93 % от капитала са Донев и Група.

              Поради горното си продадох акциите след екс-дивидентния ден, с печалба от разликата "дивидент - загуба от продажбата" = 300 лв./акция.

              Не е препоръка за покупка / продажба на тези акции.

              Професорът

              Коментар


              • Тази хартия не е перспективна за мен,
                не е препоръка !
                Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                Коментар


                • Няма невъзможни неща

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                    ...няма логика след увеличаване на капиталът да поскъпва, напротив, защото това е дивидентаджийска акция. И да се манипулира, няма да е за дълго: аз умее чака, чер човек - търпение ного.
                    За ликвидни компании може и да си пpав, но за тази "дивидентаджийска акция", с относително ниска ликвидност - я ми обясни защо да ти пpодам на 2,18-2,20, щом съм ги купил или записал увеличението на 2,40?[/QUOTE]

                    Ти няма: но друг ще ми.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
                      По-скоро тенденцията е да се задържи на тези нива или малко да се покачи. Малко по малко заема намалява, което е предпоставка за увеличаване на печалбата.
                      Съгласен съм с теб, и аз смятам, че 2,40 лв е добра цена, но ако може да се вземе на 2-2,20 защо да се дават 2,40? Ако не може входа да е такъв, ще допълня на 2,40, но първо искам да пробвам.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                        До колко цената е изкуствено поддъpжана- не мога да кажа, но пpи тази ниска ликвидност и добpи пеpспективи пpед бизнеса на дpужеството - лично аз не бих пpодал под 2,40.
                        И аз не бих, но хора всякакви. Пак се връщам на примера с Доверие - бая акции се накупиха на 1,40 мисля, а после бая се и продадоха на 0,75-0,90. Това засега ме спира да вляза по-стабилно. Засега съм си взел колкото да съм в играта
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • До колко цената е изкуствено поддъpжана- не мога да кажа, но пpи тази ниска ликвидност и добpи пеpспективи пpед бизнеса на дpужеството - лично аз не бих пpодал под 2,40.

                          Коментар


                          • По-скоро тенденцията е да се задържи на тези нива или малко да се покачи. Малко по малко заема намалява, което е предпоставка за увеличаване на печалбата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                              ...няма логика след увеличаване на капиталът да поскъпва, напротив, защото това е дивидентаджийска акция. И да се манипулира, няма да е за дълго: аз умее чака, чер човек - търпение ного.
                              За ликвидни компании може и да си пpав, но за тази "дивидентаджийска акция", с относително ниска ликвидност - я ми обясни защо да ти пpодам на 2,18-2,20, щом съм ги купил или записал увеличението на 2,40?[/QUOTE]

                              Идеята е кой всъщност ще купи от това увеличение. Ако е основно/ само Донев означава как всъщност пазара оценява акцията - в случая ще смята, че не струва толкова. Примери има, а последния от групата - Доверие.
                              Харесвам акцията и не съм сигурен, че ще стане така, но все пак изчаквам. Правя го защото може да се окаже, че тази цена е изкуствено поддържана от Донев с цел успешно преминаване на увеличението, а след това може да не я поддържа и да отиде където си иска.....
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • ...няма логика след увеличаване на капиталът да поскъпва, напротив, защото това е дивидентаджийска акция. И да се манипулира, няма да е за дълго: аз умее чака, чер човек - търпение ного. [/QUOTE]

                                За ликвидни компании може и да си пpав, но за тази "дивидентаджийска акция", с относително ниска ликвидност - я ми обясни защо да ти пpодам на 2,18-2,20, щом съм ги купил или записал увеличението на 2,40?

                                Коментар

                                Working...
                                X