IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София Комерс - Заложни къщи (SCOM, SCOP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Director, че не ги разбираш по принцип нещата, ясно, ама не можеш ли да четеш? За да съм коректен към това дружество, си направих труда да пейстна извадка от проспекта. Специално за теб - резюме:
    1. Дружеството дава фиксиран и гарантиран /ако има печалба/ дивидент - 0.40 до 0.75 лева/акция.
    2. Останалата печалба се разпределя по решение на ОС, незнайно на кого - "При достигане на печалба, по-висока от размера на гарантирания дивидент – остатъкът от печалбата след разпределянето на гарантирания дивидент се разпределя съгласно решение на съответното общо събрание на акционерите."
    3. Инвеститорите имат потенциал за капиталова печалба, тъй като имат осигурено конвертиране в обикновени акции, макар и след 10 години / за което писах, ама си зле настроен и не четеш/.
    4. Разсъжденията ми за инструмент, който дава фиксиран доход /включително и акция с фиксиран/гарантиран дивидент/, можеш да видиш в кой да е учебник по корпоративни финанси. Ако можещ да четеш и мислиш, ще видиш, че те се разглеждат при fixed income инструментите, поне това евентуално да те насочи.
    5. Опитът ти да сравняваш такива инструменти с обикновени акции, които не разпределят дивидент за определен период, са направо смешни. Разбиращите в този форум знаят защо.

    На какво всъщност си Director?

    Коментар


    • А ти от къде имаш това инфо Да не би тук да става въпрос за inside information?[/quote]

      Коментар


      • SOFCOM

        Имаше го тук:
        http://pazari.dnevnik.bg/
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Извинявай, ако съм те засегнала със смелото си предположение, но потребителското ти име е някак... подвеждащо

          Коментар


          • prosto poznavam mnogo hora....nishto drugo.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BENCHA
              pichove tuka ima niakava shasma........Vesko ot BENCHMARK e kum na NIKITO ot SOFIA COMERCE...
              А ти от къде имаш това инфо Да не би тук да става въпрос за inside information?

              Коментар


              • zzzz

                Коментар


                • Alee, моля те, кажи ми откъде взе тази информация?

                  Коментар


                  • Сделката със сгрешените акции на София Комерс ще се сторнират

                    По всяка вероятност сделката с акциите на София комерс сключена днес на Първичен пазар на БФБ София ще бъде сторнирана.

                    Брокер на ИП Бенчмарк допусна грешка и закупи 5 акции на София Комерс на Първичен пазар на цена 20 000 лв. за акция.

                    "Грешката е техническа и въпреки, че поръчките на първичния пазар на БФБ София са неотменими ,ние нямаме претенции към тези пари", заяви Николай Христов от София Комерс. Подобни технически грешки не са прецедент на БФБ София. Наскоро подобни грешки имаше с акции на Албена АД, БТ Холдинг и др.

                    При повечето от тези случаи сделките бяха сторнирани ,като брокерите си понесоха наказанията наложени от БФБ София, а при някои от тях самите инвестиционни посредници понесоха загуби от сгрешените сделки и ги приеха за реални. В този случай най възможно е да очакваме сторниране на сделката и наказание за съответния брокер и ИП.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бай Брокер
                      Първоначално изпратено от pinko-rp
                      Издънки е имало и ще има винаги. Просто казвах че в абсолютен размер (20000лв.) аз не знам да е имало!
                      Не вярвам и да отменят сделките защото НЯМА ОСНОВАНИЕ а сделките на БФБ са неотменими!

                      Кофти е, но някой изгоря със 100000 лефчета!
                      Това, че "ти незнаеш" не значи, че не е имало. Преди 3 години имаше една издънка за 900 хиляди леФа Затова те питах откога следиш борсата и откога броиш издънките. През 99-та също имаше голяма издънка с Полимери. И доста други примери.

                      А сделките се отменят, когато е станала грешка и със съгласието на 2-та посредника по сделката. Аз лично поне 10 пъти съм отменял сделки, както заради моя грешка, така и заради грешка на насрещния брокер.

                      Излишно е да се заяждаш, защото Бай Брокер е на БФБ от 1998 г. и е преминал цялата история на борсата до днес.

                      Просто исках да кажа, че е имало и по-страшни издънки и се надявам колегата да се оправи и да мине без особени последствия.
                      До колкото си спомням една от последните подобни грешки беше с акции на Албена АД, но от Карол излезнаха джентълмени и развалиха сделката.

                      Коментар


                      • И на мен ми е интересно, как ще реагират, но си мисля, че ще върнат сделката. От такива криви печалби никой неможе да забогатее.

                        Коментар


                        • Не става въпрос за “добър” или лош “бизнес” (то ако може човек да печели от опазване на околна среда например, е най-добре – интересно ми е да видя, до колко са джентълмени – тази печалба не им влиза в проспекта, нали

                          Коментар


                          • IPO

                            Засега не срещнах нито един смислен аргумент нито срещу фирмата, нито срещу IPO-to. хайде кажете нещо по-смислено, но първо прочетете приложените регистрационни документи и тогава коментирайте. Относно дивидента: според мен ще дойде време когато ще се търсят дружества предлагащи стабилни дивиденти, а не само капиталови печалби. Освен това не vиждам с какво това дружество, като бизнес, е по-лошо от бизнеса на ТИМ, или например Altria. SOFCOM поне оръжие и цигари не произвеждат.
                            P.S: Аз харесвам тази позиция, вече съм влязъл в нея, така че съм предубеден.
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Веселбата е, че се случи точно с това IPO. Чакам да видя как ще реагират господата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kamikatze
                                Освен това не е ли по-добре да се определи и техническо ограничение, да кажем +/- 50% и на IPO сегмента?!
                                Аз лично съм против да има ограничение при IPO , както и при търговията на правата

                                Коментар

                                Working...
                                X