IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Гари
    230 хиляди печалба за третото тримесечие. Не ме впечатляват.
    Мда трябваше и по мои сметки да е повече,но както и да е имам си малко ама те са дългосрочни .

    Коментар


    • 230 хиляди печалба за третото тримесечие. Не ме впечатляват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от KrisSofia
        Първоначално изпратено от alex2511
        Първоначално изпратено от boshko
        Любопитно ми е дали Бенчмарк Финанс са надникнали в отчета преди да бъде публикуван...
        Едва ли, щом продават.
        Или пък са надникнали и не са доволни
        Ако бяха чели Q2 ,щяха да имат поне очаквания,там пишеше за едни метали на едни други цени......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alex2511
          Първоначално изпратено от boshko
          Любопитно ми е дали Бенчмарк Финанс са надникнали в отчета преди да бъде публикуван...
          Едва ли, щом продават.
          Или пък са надникнали и не са доволни

          Коментар


          • Първоначално изпратено от boshko
            Любопитно ми е дали Бенчмарк Финанс са надникнали в отчета преди да бъде публикуван...
            Едва ли, щом продават.

            Коментар


            • Любопитно ми е дали Бенчмарк Финанс са надникнали в отчета преди да бъде публикуван...

              Коментар


              • става ясно че за т.г. не предвиждат ръст, едва за догодина и то не кой знае каклко бурен - 30%. Каква тогава е логиката още от сега да се търгува на Р/Е 49 !?!
                Монбат е с много по-ниско Р/Е и с много по-високи перспективи за ръст на бизнеса, но го наричат Балон. Какво да кажем тогава за Хес - Дирижабъл?! Или ако не е то тогава Монбат има още много да ръсте, н`ъл тъй!?

                Коментар


                • ХЕС: Продукцията за външни пазари съставлява над 90% от продажбитеНадежда Чолакова, директор за връзки с инвеститорите на Хидравлични елементи и системи АД, отговори на въпросите на eдин сайт относно развитието на компанията. ХЕС е част от холдинговата структура на Стара планина холд АД.

                  1. Какви са основните произвеждани продукти от Хидравлични елементи и системи?

                  Основните сфери на дейност на ХЕС АД са производство и маркетинг на хидравлични елементи. Производството на Дружеството е ориентирано към изпълнение на клиентски поръчки за:

                  - бутални хидравлични цилиндри – еднодействащи и двойнодействащи, с диаметър на буталото от 20 мм до 300 мм;
                  - плунжерни хидравлични цилиндри – с диаметър на плунжера от 20 мм до 250 мм, с максимална дължина на хода 3000 мм;
                  - телескопични хидравлични цилиндри – еднодействащи до 8 степени, с максимален ход до 8000 мм, двойнодействащи до 3 степени с максимален ход 4500 мм;
                  - ротационни детайли с нанесени върху тях галванични покрития.

                  2. Каква част от продукцията е предназначена за износ и каква за местния пазар?

                  Мениджърският екип на Дружеството прилага последователна политика към експортно ориентирана дейност. Предназначената за външни пазари продукция съставлява над 90% от продажбите, а за последните 3 години е в рамките на 94% - 95%.

                  3. Наскоро компанията приключи с увеличението на капитала си. За какво ще се използват набраните средства?

                  Набраните от увеличението на капитала средства имат за цел обезпечаване на първия етап от разработената от мениджмънта на ХЕС АД Петгодишна Програма за Технологично и Организационно Развитие (5ПТОР+), която стартира в началото на второто тримесечие на 2007 година. Програмата обобщава и обвързва дейности от неотложен и перспективен характер, като изпълнението им ще изведе ХЕС на нови бизнес хоризонти.

                  Реализирането на програмните цели е свързано с необходимо развитие до 2011 г. на ефективни капацитети за производство на хидравлични елементи, като това включва развитие на съществуващи и въвеждане на нови процеси.

                  4. Имате ли сключени дългосрочни договори с български и/или чуждестранни клиенти? На каква стойност са те и докога?

                  Реализираните приходи от продажби на външни пазари се осъществява чрез директни продажби на компании в страните от Западна Европа и САЩ, с които Дружеството традиционно поддържа дългосрочни договорни отношения. Към момента ХЕС АД има сключени договори за продажба на хидравлични цилиндри със следните основни клиенти:

                  - Действащ договор с фирма PALFINGER - Австрия за продажба на хидравлични цилиндри. Срокът на договора е до 31.12.2009 г. с опция за удължаване до 31.12.2011 г.

                  - Действащ десетгодишен договор с фирма HS PENTA - Италия за продажба на хидравлични цилиндри. Срокът на договора е до 2012 г.

                  5. Какви са прогнозните резултати на дружеството за тази и следващите години?

                  2007 2008 2009 2010 2011
                  Разчетни Капацитети (брой годишно) 165000 202000 263000 300000 335000
                  Продажби (хил.лв годишно) 42140 46500 61300 81315 104034

                  6. Как се измени процентното участие на основните акционери в компанията след приключилото увеличение на капитала?

                  Капиталът на ХЕС след увеличението е в размер на 3 032 292 лв. Преди увеличението Стара планина холд АД притежаваше 73.7%, а Славяна АД (дъщерно дружество на Стара планина холд АД) – 9.6%, или общо 83.3%.

                  След увеличението на капитала Стара планина холд АД притежава 1 932 050 акции – 63.7%, а Славяна АД притежава 251 100 акции – 8.3%. Общият размер на участието на двете дружества е 72%, с което свободно търгуваният обем акции на борсата нарасна от 16.7% на 28%.

                  7. Какви са предимствата от публичността за една компания?

                  - Изграждане и поддържане на добър имидж на предприятието и неговия мениджмънт, прозрачност по отношение на дейността и постигнатите резултати.

                  - Повишаване доверието на потенциалните инвеститори в дружеството и неговата дейност.

                  - Разширяване възможностите на фирмата за достъп до външни източници на финансиране

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от djaza
                    Първоначално изпратено от alex2511
                    Това с новите цени на продукцията със задна дата най- много ми харесва.
                    Е какво става тука бе? Май и други са чели това, което и аз съм чел.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alex2511
                      Това с новите цени на продукцията със задна дата най- много ми харесва.

                      Коментар


                      • Е-е-е-е -твърде много искаш... Некадърник до Нова година... напролет може.

                        Дано ти си прав, а аз да греша... ;-)
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • НА ХЕСОВЦИТЕ ИП И ДФ БЕТОНИРАХА ОСНОВАТА НА 30-32 - ХА СЕГА ДА ВИДИМ ДАЛИ ДО ЯНУАРИ НЯМА ДА УДАРЯТ 50-КА... КАКТО СЕ КАЗВА НОВА ГОДИНА - НОВ КЪСМЕТ !!!
                          НА ВСИЧКИ ПЕЧЕЛИВШИ ЧЕСТИТО!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът
                            Първоначално изпратено от alex2511
                            Първоначално изпратено от Императорът
                            Аз веч напазарувах друго нещо... :-)
                            SOFCOM ?
                            Ъръм.... :-)
                            Наблюдавам с едното око.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alex2511
                              Първоначално изпратено от Императорът
                              Аз веч напазарувах друго нещо... :-)
                              SOFCOM ?
                              Ъръм.... :-)
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът
                                Аз веч напазарувах друго нещо... :-)
                                SOFCOM ?

                                Коментар

                                Working...
                                X