IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тук пак заспахме! хайде 20лева са близо!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Ок, значи получавам 20 лв справедлива цена, правим 50% от така наречение pipbel дисконт става 10 лв, после добавяме и keizer-ов ЦКБ-Дойчебанков дисконт да речем още 50% (надявам се да не възразяваш) и получаваме 5 лв.
      Ок стиснахме си ръцете!
      Не.
      Обикновено си 6, ма днес математиката не ти е силната страна
      Казах 50% , не двойно и четворно
      Както и да е, туканка наистина изглежда много по добре на фона на братчеда дирижабъл.
      Той по скъп от Колата бе.... и продължава се наема, как не се е сетил дядо Бъфю да инвестира в него...одъртява вече

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Скъпо, скъпо, колко да е скъпо. Зависят от Палфингър щото продават над 70% от продукцията си на компании от тяхната група, но с растежа на Палфингър расте и Хес. За периода 2009 - 2013 Палфингър растят със средно годишно 18.03%, а Хес с 21.66%. Като рентабилности нашите са по-добри и като рейшота са по-добре.

        2013-Q4 *** 28.63 *** 15.50
        Company *** Palfinger *** HES
        CAGR (2009-2013) *** 18.03% *** 21.66%
        Prf Margin *** 4.49% *** 7.30%
        EBITDA Margin *** 10.76% *** 14.11%
        P/E *** 23.02 *** 16.23
        P/B *** 2.63 *** 1.6
        P/S *** 1.03 *** 1.18
        EV/EBITDA *** 11.67 *** 7.64

        Като гледам Хес и на 20 лв пак ще изглежда по-евтин от Палфингър
        По моите данни EV/Ebitda на австрийците е 12.2, а са и с по-бавен растеж на ебитда

        Коментар


        • Ок, значи получавам 20 лв справедлива цена, правим 50% от така наречение pipbel дисконт става 10 лв, после добавяме и keizer-ов ЦКБ-Дойчебанков дисконт да речем още 50% (надявам се да не възразяваш) и получаваме 5 лв.
          Ок стиснахме си ръцете!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Скъпо, скъпо, колко да е скъпо.
            А дисконта от минимум 50% за мутренско олигархо - комунистическото подобие на държава - като къде го слагаш в сметките ?
            Ъ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Скъпо, скъпо, колко да е скъпо. Зависят от Палфингър щото продават над 70% от продукцията си на компании от тяхната група, но с растежа на Палфингър расте и Хес. За периода 2009 - 2013 Палфингър растят със средно годишно 18.03%, а Хес с 21.66%. Като рентабилности нашите са по-добри и като рейшота са по-добре.

              2013-Q4 *** 28.63 *** 15.50
              Company *** Palfinger *** HES
              CAGR (2009-2013) *** 18.03% *** 21.66%
              Prf Margin *** 4.49% *** 7.30%
              EBITDA Margin *** 10.76% *** 14.11%
              P/E *** 23.02 *** 16.23
              P/B *** 2.63 *** 1.6
              P/S *** 1.03 *** 1.18
              EV/EBITDA *** 11.67 *** 7.64

              Като гледам Хес и на 20 лв пак ще изглежда по-евтин от Палфингър
              Много добър и аналитичен труд, за което поздравления. Само един въпрос - тва да сравняваш Палфингър с Хес ми се чини все едно да сравняваш ЦКБ с Дойчебанк...
              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

              Коментар


              • Скъпо, скъпо, колко да е скъпо. Зависят от Палфингър щото продават над 70% от продукцията си на компании от тяхната група, но с растежа на Палфингър расте и Хес. За периода 2009 - 2013 Палфингър растят със средно годишно 18.03%, а Хес с 21.66%. Като рентабилности нашите са по-добри и като рейшота са по-добре.

                2013-Q4 *** 28.63 *** 15.50
                Company *** Palfinger *** HES
                CAGR (2009-2013) *** 18.03% *** 21.66%
                Prf Margin *** 4.49% *** 7.30%
                EBITDA Margin *** 10.76% *** 14.11%
                P/E *** 23.02 *** 16.23
                P/B *** 2.63 *** 1.6
                P/S *** 1.03 *** 1.18
                EV/EBITDA *** 11.67 *** 7.64

                Като гледам Хес и на 20 лв пак ще изглежда по-евтин от Палфингър

                Коментар


                • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                  Абе батко ти задаваш леко риторичен въпрос.... към днешна дата.
                  Ако за има няма 2 седмици върне до 9, резултата ще е друг.
                  Имам, днес продадох едни мизерни бройчици, щот таргета ми беше ударен, ама пазара е много зле. Имам още 400 бройки и ако ги изсипя може и да достигнем до 9
                  е ако успееш да върнеш до 9лв, аз ще си купя

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Жив и здрав, не искам да споря и уважавам мнението на всички имащи пари на БФБ, защото мисля че сме 200-300 човека и трябв ада се подкрепяме. Факт е че няма ликвидност, а това е важна характеристика на всяка акция като инструмент!

                    п.с. Импе викаш излезе тук на 8,6лв с последните 11бр. Сега на 15лв не съжаляваш ли или мислиш че влагайки ги в акция с дивидент от 15% си направил вярната стъпка?
                    Абе батко ти задаваш леко риторичен въпрос.... към днешна дата.
                    Ако за има няма 2 седмици върне до 9, резултата ще е друг.
                    Имам, днес продадох едни мизерни бройчици, щот таргета ми беше ударен, ама пазара е много зле. Имам още 400 бройки и ако ги изсипя може и да достигнем до 9
                    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                    Коментар


                    • Жив и здрав, не искам да споря и уважавам мнението на всички имащи пари на БФБ, защото мисля че сме 200-300 човека и трябв ада се подкрепяме. Факт е че няма ликвидност, а това е важна характеристика на всяка акция като инструмент!

                      п.с. Импе викаш излезе тук на 8,6лв с последните 11бр. Сега на 15лв не съжаляваш ли или мислиш че влагайки ги в акция с дивидент от 15% си направил вярната стъпка?

                      Коментар


                      • Единственното, което те подкрепя е вятъра.
                        Вятъра в тунела създаван от идващия влак
                        По добре се премести, защото е изостанал с 83% и много бърза да навакса.
                        Last edited by Marti; 26.02.2014, 14:58.

                        Коментар


                        • и оборота днес ме подкрепя !

                          Коментар


                          • Хеса е от същата сфера като м+с - коефициентите трябва да са еднакви.
                            Хима е добра идея, в момента м+с +трейс > хима

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                              ХЕС спрямо М+С е поценено 14% спрямо P/Е
                              и ХЕС е подценен от М+С спрямо P/B с 83%
                              може щом казваш.... ПБ, ПР, ПЕ и т.н. купи си хим тогава
                              пак казвам казанлъчани са по-ликвидни, не са обсебени от Велев, имат мнооого по-голям дивидент, инвестират в други предприятия(докато ХЕС слугувайки на Велев инвестира в застраховател ) и имат мнооого по-диверсифициран пазар!!!

                              Коментар


                              • ХЕС спрямо М+С е поценено 14% спрямо P/Е
                                и ХЕС е по-евтин от М+С спрямо P/B с 83%
                                Last edited by Marti; 26.02.2014, 12:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X