IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, добри новини излязоха...... Яхо-о-о-о-о !!!!
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Усещам, че тази позиция ще донесе много приятни емоции тези дни, та реших и аз да се включа тука с малко бройки.)
      А и като видях какви покупки са направили някои от посредниците последните дни......

      Не е препоръка.

      Коментар


      • Не само на ОДЕС, ами и на много други. Какво извратено има да папаш дивидент?

        А хесовиците яко Яхо-о-о-о-о отново, да. :-)
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Pritejatilite na ODES sigurno sa na drugo mnenie!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Michelangelo
            Добре де Импе, защо тогава след като имат нужда от инвестиции, раздават дивиденти, вместо да вложат парите в производството?

            Може наистина да има перспективи пред дружеството (последно мисля, че четох, че основният им клиент Palfinger ще увеличава поръчките си към тях), но нещо не може да ме грабне компания, на която приходите за последните 2 години са нарастнали с по-малко от 20%.

            Успехи ви желая де!
            Az lichno podminavam akcii, koito davat dividenti. Ne kupuvam obligaciq q.

            Коментар


            • Добре де Импе, защо тогава след като имат нужда от инвестиции, раздават дивиденти, вместо да вложат парите в производството?

              Може наистина да има перспективи пред дружеството (последно мисля, че четох, че основният им клиент Palfinger ще увеличава поръчките си към тях), но нещо не може да ме грабне компания, на която приходите за последните 2 години са нарастнали с по-малко от 20%.

              Успехи ви желая де!

              Коментар


              • Не че е лоша компанията, ама чак такава визия и хвалба... Няма такъв бизнес и такава компания, не само в България, дето да има гарантирани поръчки за 20 години напред -


                Първоначално изпратено от Aleator
                Това е една от малкото РЕАЛНО РАБОТЕЩИ компании в Бг., която има всички шансове да оцелее в условията на ЕС-конкуренцията. Изнасят продукцията си основно за ЕС /Италия, ако не се лъжа/ и имат поръчки за 20 години напред. В средносрочен план съм изключително позитивно настроен.

                Коментар


                • Да, Микеланджелов - нали со тая цел сега увеличиха капиталът.... :-)
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Ахаа..тепърва предстои, ясно.

                    Мерси за отговорите на всички

                    Коментар


                    • Алеаторов се изрази най-добре. Увеличение на мощности тепърва предстои, да.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Това е една от малкото РЕАЛНО РАБОТЕЩИ компании в Бг., която има всички шансове да оцелее в условията на ЕС-конкуренцията. Изнасят продукцията си основно за ЕС /Италия, ако не се лъжа/ и имат поръчки за 20 години напред. В средносрочен план съм изключително позитивно настроен.

                        Коментар


                        • По принцип си прав Микелананджело, но не съвсем. Ще инвестират средствата от увеличението на капитала и то в подобрен софтуер за бързи пренастройки на ситемите. Така времето от поръчка до поръчка се очаква да се съкрати значително.

                          Коментар


                          • Добре де Импе, говориш за разширяване на производството, за недостиг на капацитет... В такъв случай не трябва ли да вложат повечко пари в закупуване на Машини и оборудване? От това, което виждам в годишния отчет, те са нарастнали едва със 120 хил., което е смешно малко. Активите са нарастнали единствено от преоценката на земите и сградите.
                            В тримесечния отчет пък картинката е още по-жалка, защото не стига, че не се увеличават, ами напротив: намалят (явно са отписали някои от тях).

                            Коментар


                            • Инвестиционните им проекти ме кефят, Микеланджелов. В моментът е трудно да им растат приходите, щото фабриката работи на макс, мощности натоварени до дупка, работниците бачкат на три смени и пак не смогват да изпълняват поръчките. С разширяване нап роизводството (скоро) и приходи и печалби яко Яхо-о-о-о, да. :-)

                              И как няма да ме кефят хесовиците - знаеш ли колко хилядарки са ми донесли през последните 8 месеца напримерно? ;-)
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Импе, понеже те знам, че си фундаменталист и си падаш по секси акцийки: ще ми какажеш ли какво секси виждаш в това, че приходите на годишна база не се увеличават?

                                П.С. Питам не с цел да се заяждам, а просто защото ми е интересно какво толкова им харесваш на хесовците

                                Коментар

                                Working...
                                X