Първоначално изпратено от pinko-rp
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Химимпорт АД (6C4 / CHIM и 6C4P- привилегировани) Архив 1
Collapse
Заключена.
X
X
-
Одобрени са 2 оферти за България Ер.
До момента транспортното министерство е одобрило две оферти за приватизация на държавната авиокомпания България Ер. Това съобщи във Варна заместник-министърът на транспорта Юджел Атила.
Имената на одобрените купувачи са "Еър уан България" и "Балкан Хемус груп". До три дни очакваме и офертите на други кандидат-купувачи, каза заместник-министърът.
Георги Александров - Дарик радио
Коментар
-
nevermind
a dogodina x10 i na 3-cifreno 4islo! :9
Коментар
-
В БФБ-София АД са постъпили декларации по чл. 114б, ал. 1 от ЗППЦК от:
- Никола Мишев, член на Управителния съвет на Химимпорт АД-София;
- Цветан Ботев, член на Управителния съвет на Химимпорт АД-София;
- Александър Керезов, член на Управителния съвет на Химимпорт АД-София;
- Иво Георгиев, член на Управителния съвет на Химимпорт АД-София;
- Марин Митев, член на Управителния съвет на Химимпорт АД-София;
- Тихомир Атанасов, в качеството си на представляващ “ЦКБ Груп Асетс мениджмънт” ЕАД, като член на Надзорния съвет на Химимпорт АД-София;
- Иво Георгиев, в качеството си на изпълнителен директор и представляващ “Химимпорт Инвест” АД, като член на Надзорния съвет и лице, което упражнява контрол върху Химимпорт АД-София;
- Никола Дамянов, като член на Надзорния съвет на Химимпорт АД-София.
Предстои регистрация на Химимпорт АД-София, с борсов код /CHIM/ на БФБ-София АД."The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bobi75а получихте ли си върнатите пари по сметките в КОБОС-ите?
аз не още
Коментар
-
nevermind
Влизането на България и Румъния в ЕС може да доведе до ръст на борсите им
03.10.2006 14:51
Незабавният ефект от присъединяването на България и Румъния към ЕС най-вероятно ще се изрази в повишение на цените на акциите на листнатите на борсата компании, сочат прогнози на специалисти.
Може да се направи аналогия с опита на новите страни членки на ЕС при присъединяването им, което бе съпроводено със значителен ръст на фондовите пазари както непосредствено преди това, така и през следващите две години.
Очаква се засилен интерес към фондовите пазари на двете страни и увеличаване на броя на големите институционални инвеститори и фондове от Западна Европа, които имат ограничения да инвестират в страни единствено от ЕС.
Големите фондове най-вероятно първоначално ще се ориентират към инвестиране в пазарните лидери, тоест в по-големи компании, входът и изходът от които е значително по-лесен в сравнение с по-неликвидните позиции.
Все по-големият брой листвания на борсата в резултат на нарастване на доверието на инвеститори и компании към борсите на двете страни, както и очакванията за навлизане на нови участници на пазарите на двете страни ще доведе до повишение на ликвидността на тези пазари, като от това ще се облагодетелстват и листнатите към момента компании.
В дългосрочен аспект обаче е възможно да се наблюдава преструктуриране на портфейлите от страна на инвеститорите от такива със спекулативна цел към търсене на по-качествени емисии с потенциал за растеж в по-дългосрочен план.
Влизането на двете страни в ЕС ще постави на пряка конкуренция различните емисии, като инвеститорите ще се ориентират към по-ликвидните книжа на компании.
Очаква се да се появи и нов тип конкуренция като тази между емисиите на двата пазара в България и Румъния, при което новите и вече съществуващите емисии ще се конкурират за чуждестранните капитали.
В същото време преструктурирането на портфейлите на пазарните участници ще става заедно с увеличаването на броя им на тези пазари.
Естествено с голяма тежест за повишението на индексите на новите членки, което изпревари средното за ЕС, бе и бизнес цикълът, в който се намираше европейската икономика.
Фондовите пазари на новите страни членки до голяма степен се облагодетелстваха и от ръста на западноевропейските икономики и индексите на тези пазари, повишили се през 2006 г. до близо шестгодишни максимуми.
В този аспект позитивният ефект за фондовите пазари на България и Румъния след присъединяването на двете страни може и първоначално да не е толкова силен на фона на очакваното забавяне на ръста на европейските икономики през следващата година.
Въпреки прогнозираното забавяне на ръста обаче този на брутния вътрешен продукт на България и Румъния ще изпреварва в пъти средния за страните от ЕС, което ще привлича вниманието на чуждестранните инвеститори.
Трябва да се отчете относително слабата ликвидност на двата пазара, което е сред основните им проблеми, но същевременно ги предпазва в известна степен от външни шокове като силен отлив на капитали от развиващите се пазари на фона на евентуално забавяне на световния ръст.
Коментар
-
nevermind
Първоначално изпратено от NickiАз до 5.25-5.50 ще купувам, после ще му мисля. Смятам, че сделката за ДЗИ банк определено ще накара доста хора (вкл. и мен) да променят очакванията си за "справедливата" пазарна капитализация на Химимпорт.
mislq vse pak,4e po-vajnoto e da durjish po nqkolko K ot dushternite im drujestva, 4e ne mi se misli tam kakvi razvitia shte ima...
pojivem-uvidim! USPEH!
Коментар
Коментар