IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Випом АД (VPOM / VIPOM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • то там в региона има безработица...
    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

    Коментар


    • :-)тогава -да.Ако не се продава в комплект с шерп.

      Коментар


      • ... а, ако е потопяема и с по-голяма маса и се наложи да я пренасяш няколко пъти на ден?

        Коментар


        • Честно казано не съм специалист по дизайн , но факта , че се увеличават сериозно продажбите на външни пазари , къдета конкуренцията е от цял свят , е красноречив факт , че клиентите явно оценяват помпите повече по дуракоустойчивостта и техническите параметри , отколкото по етикецията.И когато сложеш помпа на петролния кладенец или отводнителен канал , надали се интересуваш толкова от компактността

          Коментар


          • Първоначално изпратено от abc
            :-)Това с външния вид е несериозно.И никой не се притеснява за 01.01.2007.Дори напротив...
            Като видя в магазините колко са компактни италианските помпи и какъв дизайн притежават при еднакви параметри с българските (за съжаление), се сещам за това, че (И) външният вид продава стоката...

            Коментар


            • що бе кво им е на помпичките на външен вид ???
              пък е в случая мисля по-важното е как работят, а не как изглеждат...
              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

              Коментар


              • като било несериозно това за външния вид що не си стоя с кеф при социализма, а

                Коментар


                • Bobi75,това е направо "бял кахър".На фона на оборотите , които се правят.Никой не е застрахован от недоброжелателни клиенти или доставчици.А и аз виждам по-голям процент вероятност за позитивен развой за ВИПОМ.И да не забравяме , че това са заварени неща от преди , а вече и собственика и мениджмънта са други

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Noone
                    А нещо повече за това кой стои зад дружеството, къде са основните пакети, характерни особености на големите акционери. TIA
                    Руска фирма , основен клиент на ВИПОМ за руския пазар , с офшорна регистрация

                    Коментар


                    • още негативи:

                      - трудно си събират вземанията


                      - доста ги съдят:

                      2.Приблизителна оценка на задължения и вземания ,които могат да възникнат за „Випом” АД по заведени дела .
                      - Лилия Иванова Цекова –гр.дело 107/2004г на ВРС, финансов интерес – 40000 лв , висящо , процент вероятност за изход от делото в полза на Випом АД - 60%.
                      - Венцислав Пепиев Денков –гр.дело 108/2004г. на ВРС,финансов интерес 30000 лв, висящо, процент вероятност за изход от делото в полза на Випом АД – 75%.
                      - ЕТ Геомарк – гр.дело 488/2004 –ВОС, финансов интерес 12480 лв, висящо, процент вероятност за изход в полза на Випом АД - 0%.
                      - Даниела Пепиева Илиева – гр.дело 807/2004 на ВРС,висящо , финансов интерес 30000 лв, процент вероятност за изход в полза на Випом АД- 75%.
                      - Емил Цветанов Свещаров – гр.дело 1234/2005 на ВРС ,висящо, финансов интерес 1240 лв, процент вероятност за изход в полза на Випом АД – 0%.
                      - Мирослав Асенов Нешев – гл.дело 1550/2005 на ВРС ,висящо финансов интерес 2450 лв , процент вероятност за изохд в полза на Випом АД -50%.
                      -ЦАПК Прогрес ООД – гр.дело 238/2005 – Районен съд Каварна , висящо , финансов интерес 32000 лв, процент за изход на делото в полза на Випом АД

                      Коментар


                      • А нещо повече за това кой стои зад дружеството, къде са основните пакети, характерни особености на големите акционери. TIA

                        Коментар


                        • :-)Това с външния вид е несериозно.И никой не се притеснява за 01.01.2007.Дори напротив...

                          Коментар


                          • Може би това е нуждата от осъвременяване на технологичното оборудване.Но мениджмънта е изключително амбициозно настроен и вече е започнал работа по този въпрос.Вече например са инсталирани и работят 2 индукционни пещи за леене , които заменят старите такива , което води до намаляне на енергоемкостта и трудоемкостта , а и снижаване на брака чувствително

                            Коментар


                            • нещо негативно ли. ами ето
                              Технологичните линии са малко остарели. Продуктите са непривлекателни на външен вид и след падането на границите след 1.1.2007 ще се наложи да свалят цените и съответно печалбата

                              Коментар


                              • Добри пазари, добра продукция. Ниска борсова цена, съпоствена с другите дружества от отрасла.
                                Това са добрите страни, на мен както винаги ще ми е по-интересно, ако някой каже нещо негативно за Випом, защото до сега няма такива изказвания.

                                Коментар

                                Working...
                                X