IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БАКБ (BACB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

    Това, което съм цитирал е информация към 9 май 2023 и ОББ са имали 489657 акции . Оттогава до вчера има оборот от 79810 акции. Имаше няколко дни през декември и януари, в които са основните обороти, но според мен продавачът е бил или чужд с къстодиан Bank of New York (38000 акции) или Ес Ви Ес (41006 акции).
    благодаря, много полезно инфо
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

      мерси, но мисля че обб продаваха
      Това, което съм цитирал е информация към 9 май 2023 и ОББ са имали 489657 акции . Оттогава до вчера има оборот от 79810 акции. Имаше няколко дни през декември и януари, в които са основните обороти, но според мен продавачът е бил или чужд с къстодиан Bank of New York (38000 акции) или Ес Ви Ес (41006 акции).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

        От тези 8.6% други, 2,97% имат ВА 2021 ЕАД, 2,97% имат Бул Консултинг 2011 ЕАД (и двете според мен са свързани с мажоритаря, 2% имат ОББ трите фонда, 0,17% имат Ес Ви Ес АД (това е на Сава Чоролеев) и остават 0,5% за другите. Или 1-1.5 млн.лв фри-флоут, като подозирам че има и други свързани лица с банката. Идеята ми е че от тази хартия няма за всеки
        Първата е на дъщерята на Цветелина Бориславова
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          От тези 8.6% други, 2,97% имат ВА 2021 ЕАД, 2,97% имат Бул Консултинг 2011 ЕАД (и двете според мен са свързани с мажоритаря, 2% имат ОББ трите фонда, 0,17% имат Ес Ви Ес АД (това е на Сава Чоролеев) и остават 0,5% за другите. Или 1-1.5 млн.лв фри-флоут, като подозирам че има и други свързани лица с банката. Идеята ми е че от тази хартия няма за всеки
          мерси, но мисля че обб продаваха
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            гууд поинт. имаш ли списъка с акционерите на оса-то? не са споменати в протокола
            От тези 8.6% други, 2,97% имат ВА 2021 ЕАД, 2,97% имат Бул Консултинг 2011 ЕАД (и двете според мен са свързани с мажоритаря, 2% имат ОББ трите фонда, 0,17% имат Ес Ви Ес АД (това е на Сава Чоролеев) и остават 0,5% за другите. Или 1-1.5 млн.лв фри-флоут, като подозирам че има и други свързани лица с банката. Идеята ми е че от тази хартия няма за всеки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              купува 300 на 10.30
              продава 419 на 13.50
              Маркет мейкър го раздаваш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Задължително отивам на ОСА аз. Ще опитам да разбера дали се насочват към редовна дивидентна политика от 40-50% изплащане спрямо печалбата. Нещо което много други БГ банки отдавна правят, но нямахме нито една публична с такава практика. Това ще е нещо ново и много приятно за БФБ като цяло. Ако беше някоя от по-големите банки (например ПИБ), ефекта за пазара щеше да е много по-добър, но каквото - такова.
                Ако една компания плаща стабилен % дивидент от печалбата си, дисконтирането за риск става много по-ниско за нея (търгува се на доста по високо Р/Е), именно защото вече малкия инвеститор има равен достъп до плодовете от рентабилността на бизнеса
                И тогава си мисля че Р/Е 8-10 ще е много по-адекватна оценка за акцията. А не като смешното и даже безумно 2,3 при което я купувахме есента
                супер, да кажеш какво се е говорило после. аз ходих на оса-то като цвети ги купи преди сума ти години. имаше храна за акционерите, което не съм го виждал на други оса
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                  гууд поинт. имаш ли списъка с акционерите на оса-то? не са споменати в протокола
                  Не,не го откривам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

                    Изразих се неправилно.....Не става въпрос за фрий флоута на книга,а по-скоро идеята ми беше - колко ли са притежателите на акции,които са склонни по-активно да търгуват с акциите на дружеството...Щото ,представи си, че даден фонд си е купил 3-4 % процента, но си ги държи в портфейла,без да ги пипва с години....На теория е фрий флоут ,ама на практика активно търгуемите акции са много по-малко.....Та според ,именно,притежателите на малки пакети - 300,500,1000,5000 и т.н. са много малко,така ми се струва.....
                    гууд поинт. имаш ли списъка с акционерите на оса-то? не са споменати в протокола
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      според отчета в графа други е 8.6% към декември
                      Изразих се неправилно.....Не става въпрос за фрий флоута на книга,а по-скоро идеята ми беше - колко ли са притежателите на акции,които са склонни по-активно да търгуват с акциите на дружеството...Щото ,представи си, че даден фонд си е купил 3-4 % процента, но си ги държи в портфейла,без да ги пипва с години....На теория е фрий флоут ,ама на практика активно търгуемите акции са много по-малко.....Та според ,именно,притежателите на малки пакети - 300,500,1000,5000 и т.н. са много малко,така ми се струва.....

                      Коментар


                      • Задължително отивам на ОСА аз. Ще опитам да разбера дали се насочват към редовна дивидентна политика от 40-50% изплащане спрямо печалбата. Нещо което много други БГ банки отдавна правят, но нямахме нито една публична с такава практика. Това ще е нещо ново и много приятно за БФБ като цяло. Ако беше някоя от по-големите банки (например ПИБ), ефекта за пазара щеше да е много по-добър, но каквото - такова.
                        Ако една компания плаща стабилен % дивидент от печалбата си, дисконтирането за риск става много по-ниско за нея (търгува се на доста по високо Р/Е), именно защото вече малкия инвеститор има равен достъп до плодовете от рентабилността на бизнеса
                        И тогава си мисля че Р/Е 8-10 ще е много по-адекватна оценка за акцията. А не като смешното и даже безумно 2,3 при което я купувахме есента

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

                          Струва ми се ,че реално е по-малко ,но може и да греша...На последното събрание 5-ма акционера са имали близо 95 %.Искам да кажа ,че цифрата която си дал "на книга" е вярна,но напрактика е наполовина...Поправи ме ,ако нещо бъркам
                          според отчета в графа други е 8.6% към декември
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GenCho Разгледай мнение
                            Дали няма да изненадат с едно увеличение на капитала? Такъв висок дивидент насочва мислите натам.
                            Може да.. с емисионна - Счетоводната стойност. Хем ще е добре за банката и акцията, хем ще са защитени правата на сегашните акционери и няма да има разводняване. Подкрепям!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

                              Струва ми се ,че реално е по-малко ,но може и да греша...На последното събрание 5-ма акционера са имали близо 95 %.Искам да кажа ,че цифрата която си дал "на книга" е вярна,но напрактика е наполовина...Поправи ме ,ако нещо бъркам
                              зависи какво имаш предвид под фрий флоут, определението е акционери с под 5%. а и нали имаше някакво изсипване дето батя там се назоби
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                2,688,633 или 10.9%

                                айде по примера на батя поставих и оферта отляво

                                купува 300 на 10.30
                                продава 419 на 13.50
                                Струва ми се ,че реално е по-малко ,но може и да греша...На последното събрание 5-ма акционера са имали близо 95 %.Искам да кажа ,че цифрата която си дал "на книга" е вярна,но напрактика е наполовина...Поправи ме ,ако нещо бъркам

                                Коментар

                                Working...
                                X