IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Капитал Холдинг АД (HIKA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С риск да ви подразня ще споделя, че според мен въпросните приходи не съществуват и съответно и печалбата, а такова осчетоводяване изобщо не мога да си представя.

    Коментар


    • Pana, кой е МСС?

      Коментар


      • stenli qvno si golqma rabota v s4etovodstvoto

        Коментар


        • Увеличенията на капитала на МСН И ЕМКА бе за собствена сметка, което според някой МСС се отчита като дивидент, защото получаваш безплатни акции. Това отговаря за над 3 млн. от печалбата.

          Коментар


          • Абе Клим ли си какъв си незнам, на всички ни е ясно от какво са приходите. Мисълта ни, ако не си я схванал, а е явно, че не си е, че много подвеждащо са осчетоводени дадени операциики на холдинга . По съвсем друг начин щеше да изглежда ако в приходи от дивиденти бе записано 449 000 лева а в други приходи да е останалата част, както би било коректното отразяване на операцията. Иначе печалбата си е печалба и никой не спори за нея, въпроса е, че 90% от тази печалба е в резултат на еднократно събитие.

            Коментар


            • tova e to4no taka kakto kazvate no e qsno 4e v nekonsolidiran balans na holding prihodite sa ot fin. operacii i tova uveli4ava s4et. stoinost

              Коментар


              • Стенли, точно това имах предвид - че "счетоводно доста са се о....и" и заради това поставям под съмнение съществуването на приходи от над 3 млн. лв. и респективно на такава печалба.

                Коментар


                • Пончо и аз се заблудих като теб в отчета. Приходите от дивиденти са 449 000 лева, виж подробно следващите справки. С една дума счетоводно доста са се о....и .

                  Коментар


                  • Не не става по-ясно. В отчета като приходи от дивиденти е посочена цифрата 3810 хил. лв., което е и основата на печалбата от 3655 хил. лв. Извършените увеличения на капитали нямат нищо общо с дивидентите, приходите или печалбите /или поне аз не знам за такава връзка/. Така че ще попитам отново откъде са приходите от дивиденти?

                    Коментар


                    • Аз по принцип държа акции от дружествата на холдинга, но с оглед резултатите от последните отчети мисля, че в момента подценеността му е доста сериозна и гледам да трупам и от самия холдинг. Ще трябва да се съглася с Калитко, че цената трябва да се изтреля и за мен посоката е към 15 лв., а при добър годишен(в който не се съмнявам изобщо) може наистина и 20-ицата да ударим
                      Успешна и доходоносна!
                      ~МЕЧО~

                      Коментар


                      • Из статията в Инвестора: "Значителното изменение се дължи основно на ръста на финансовите активи до 7,68 млн. лв. при 4,38 млн. лв. в началото на годината, в резултат на извършените увеличения на капитала на асоциираните дружества Емка АД и М+С Хидравлик АД. Приходите от дивиденти към края на деветмесечието възлизат на 449 хил. лв. " така по ясно ли става?
                        ~МЕЧО~

                        Коментар


                        • Ще помоля някой от акционерите в това дружество да ми обясни от къде идват тия дивиденти-приходи-печалби.

                          Коментар


                          • Досега зависимостта между нарастване на печалбата към нарастване на цената май е 15:3. От 2,50 стана 7 лв. Значи скоро очаквам цена минимум 7 лв*3=21 лв за акция
                            Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • браво на холдинга, не ни предаде за сега...
                              не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Увеличили са я 13 пъти

                                Като гледам предимно от дивиденти са напечелили...
                                "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                                Коментар

                                Working...
                                X