IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Капитал Холдинг АД (HIKA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Явно не следиш позицията внимателно. Тя се повиши с повече от 20 % за няколко месеца, а е ясно, че някой консолидира, но не е задължително да е извън СД
    Борда много ясно показа, че иска да увеличи дела в д-вото - те изкупиха акциите на Пенсионера. ( 1-вия транш бе на цена около сегашните нива на пазара)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
      Аз това което съм забелязал е че същите лица които са в СД също се на ръководещи позиции и в своите останали фирми. На мен ми изглежда че просто си теглят пари като заплата.
      В индивидуален отчет за 2019г е споменато че са получили 584 хиляди лева възнаграждение. Да, не всичко от това беше парично възнаграждение, по добре е да се увеличи капитал с нови акции, и членовете на СД да ги получат като бонус. Приходи на дружество 3 милиона от дивиденти. При това цената на акции е номинална а не пазарната нали? Разходи за 1.5 милион. Само да се замислите че членове на СД си прибират 1/3 от разходите на дружество. За сравнение в ФНИБ СД получи заплащане 120хиляди лева за 2019 година, при това приходи са им 7миллиона.
      Несъмнено акция е подценена, имат много кеш. Обаче за какво ги държат нямам си идея. След като алианц почнаха да излизат от тази позиция, няма никаква гаранция че дивиденти ще продължат да го плащат.
      Общо взето всеки да си преценя дали риск "СД" си заслужава. Цената може още много години да е подценена с такъв мениджмънт. Тук позиция може да се раздвижи ако някой извън СД ще иска да консолидира дружество в своите ръце.
      Явно не следиш позицията внимателно. Тя се повиши с повече от 20 % за няколко месеца, а е ясно, че някой консолидира, но не е задължително да е извън СД

      Коментар


      • Аз това което съм забелязал е че същите лица които са в СД също се на ръководещи позиции и в своите останали фирми. На мен ми изглежда че просто си теглят пари като заплата.
        В индивидуален отчет за 2019г е споменато че са получили 584 хиляди лева възнаграждение. Да, не всичко от това беше парично възнаграждение, по добре е да се увеличи капитал с нови акции, и членовете на СД да ги получат като бонус. Приходи на дружество 3 милиона от дивиденти. При това цената на акции е номинална а не пазарната нали? Разходи за 1.5 милион. Само да се замислите че членове на СД си прибират 1/3 от разходите на дружество. За сравнение в ФНИБ СД получи заплащане 120хиляди лева за 2019 година, при това приходи са им 7миллиона.
        Несъмнено акция е подценена, имат много кеш. Обаче за какво ги държат нямам си идея. След като алианц почнаха да излизат от тази позиция, няма никаква гаранция че дивиденти ще продължат да го плащат.
        Общо взето всеки да си преценя дали риск "СД" си заслужава. Цената може още много години да е подценена с такъв мениджмънт. Тук позиция може да се раздвижи ако някой извън СД ще иска да консолидира дружество в своите ръце.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
          Тук много изостанахме от тренда. Алианц след като излязахо напълно на луда безценица е време за раздвижване. Може би обаче така е по-добре - да си върви нагоре незабелязано. Освен всичко Емка се справя добре и бута активи нагоре на Хика.
          Да не бързаме, че искам да си допълня още малко под 1.90

          Коментар


          • Тук много изостанахме от тренда. Алианц след като излязахо напълно на луда безценица е време за раздвижване. Може би обаче така е по-добре - да си върви нагоре незабелязано. Освен всичко Емка се справя добре и бута активи нагоре на Хика.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
              Дивидентът тук е по-сметката в Карол
              Интересно колко ще се реинвестира в бг и колко ще отпътува към чужди борси.
              Към момента май най-добрия вариант е кеш. След това чужди борси, и чак след това някой ще мисли за БФБ. Поне при тази конюнктура...

              Коментар


              • Дивидентът тук е по-сметката в Карол
                Интересно колко ще се реинвестира в бг и колко ще отпътува към чужди борси.

                Коментар


                • Кога е последния ден с дивидент от 11..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    При 1,5 мил. текуща печалба и общо 6 мил. натрупана, както и 6,5 мил. кеш, няма ли да разпределят дивидент тук?
                    http://x3news.com/download/?id=335072
                    от 2017 г при друга цена над 3,5

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      Структура на основния капитал
                      Съгласно книгата на акционеритеданните за притежателите на акциите с право на глас са следните (в хил.лв.):
                      Акционери Акции процент
                      Индустриален кредит България ООД юридическо лице 2 852 18,34
                      ЗАИ АД юридическо лице 1 589 10,22
                      ЕМКА АД юридическо лице 1 589 10,21
                      ЗУПФ АЛИАНЦ БЪЛГАРИЯ юридическо лице 1 086 6,98
                      Други юридически лица / 36 / юридически лица 1 966 12,64
                      Индивидуални акционери / 26 515 / физически лица 6 470 41,61
                      Общо: 15 552 100





                      Списък на дъщерните дружества:
                      Предприятие Брой акции Процентно участие в капитала
                      1 СИЛОМА АД юридическо лице 2 149 225 92,07
                      2 РУБОЛТ АД юридическо лице 58 118 50,10
                      Списък на асоциираните дружества:
                      Предприятие Притежавани акции
                      Име Общ брой акции по рег. капитал (хил.) Номин. стойност на 1 акция /лв/ Брой акции (дялове в хил.) Процентно участие в капитала
                      1 ЗАИ АД 4 562 1,00 2 154 47,22
                      2 ЕМКА АД 21 506 1,00 7 187 33,42
                      3 М + С ХИДРАВЛИК АД 39 055 1,00 8 737 22,37
                      Предполагам не раздава дивидент ,защото ще се получи параграф 22 с Емка и ЗАИ...
                      За протокола от 2017..
                      Last edited by Монти; 29.07.2020, 13:52.

                      Коментар


                      • Гру, отговори ми на конкретния въпрос, кога тук е имало кеш, който е изчезвал, както намекваш (тролиш) по-долу?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                          Не мисля, че си прав ...толкова дърво сме изяли на бг пазар, че подобна позиция към Хика е нормална . Честно казано не ми вдъхва доверие борда на Хика, а единствено, че е изключително подценена акция спрямо активи... тук, за мен, играта е да се продаде около 3 лв ( нищо, че и 3-4 лв е подценено спрямо Планината) и приключвам с бг акции ...виждам повече перспективи другаде
                          Успех и дано - както неведнъж съм казвал, всички сме в една лодка. Принципно си напълно прав - сравнението с Планината показва точно това, но те си имат Митанкин (примерно), а тук си нямам и идея кой е, отделно дивидентната политика с години и т.н., но затова и цената им е различна (за мен Планината си е балон де, но това си е лично мнение)

                          А на тролчето (предполагам, че е поредният профил на иначе уж интелигентния 4Д) няма нужда да му отговаряш, такива като него си имаме достатъчно многоникови, то затова и форумът толкова западна...

                          Още веднъж - успех, като продам някой ден в Спиди при търговото, аз също ще намаля участието си на БФБ поне наполовина от досегашните и без това неособено високи проценти на портфейла ми
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                            Не мисля, че си прав ...толкова дърво сме изяли на бг пазар, че подобна позиция към Хика е нормална . Честно казано не ми вдъхва доверие борда на Хика, а единствено, че е изключително подценена акция спрямо активи... тук, за мен, играта е да се продаде около 3 лв ( нищо, че и 3-4 лв е подценено спрямо Планината) и приключвам с бг акции ...виждам повече перспективи другаде
                            за кое не съм прав? Пореден лузър, на който всеки друг му е виновен за загубите и хейтва по всяка позиция без да казва нищо конкрерно, а само общи приказки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Доста неща е забравил или се прави, че е забравил, понеже явно е направил доста неуспешни инвестиции и сега всички други са му виновни, а виновен си е само той. Колкото по-бързо го осъзнае, толкова по-добре за него. Ще разбере, че не става за тези работи.
                              Не мисля, че си прав ...толкова дърво сме изяли на бг пазар, че подобна позиция към Хика е нормална . Честно казано не ми вдъхва доверие борда на Хика, а единствено, че е изключително подценена акция спрямо активи... тук, за мен, играта е да се продаде около 3 лв ( нищо, че и 3-4 лв е подценено спрямо Планината) и приключвам с бг акции ...виждам повече перспективи другаде

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                                Забравяш личният интерес на тези номенклатурчици - те избраха да изкупят дела на АЛианц (вместо да източат д-во) и понеже дела бе огромен, дори за ликвиден пазар - ги притиснаха до стената за цената. Очевидно е, че на чиновниците в АЛианц не им пука за цената, тъй като това са чужди пари, но номенклатурчиците им пука , т.е. цената е ниска заради този двубой, а сега пътя е разчистен . Успех на всички , които издържаха на "пенсионното проклятие"
                                Доста неща е забравил или се прави, че е забравил, понеже явно е направил доста неуспешни инвестиции и сега всички други са му виновни, а виновен си е само той. Колкото по-бързо го осъзнае, толкова по-добре за него. Ще разбере, че не става за тези работи.

                                Коментар

                                Working...
                                X