IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булленд инвестмънтс АДСИЦ (5BD / LAND)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    някой по-навътре в счетоводната наука може ли да ми разясни,
    какво значи бележка 19 от отчета за 4 тримесечие
    Разходи от продажба на инвестиционни имоти - зем. земи (1 004)
    А приходите от продажби на инвестиционни имоти са само 160к, продали са значително под балансовата стойност или по - вероятно е такса/комисионна за управляващото дружество, възможно също някаква маскирана консултантска такса. Интересно, нека някой го разтълкува по - точно.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • някой по-навътре в счетоводната наука може ли да ми разясни,
      какво значи бележка 19 от отчета за 4 тримесечие
      Разходи от продажба на инвестиционни имоти - зем. земи (1 004)
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Преведоха дивидента
        Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Затуй не ги ща вече. И други имотаджийски компании има на света
          и аз ги махнах

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vatla Разгледай мнение

            + 1 всяка година е така
            Затуй не ги ща вече. И други имотаджийски компании има на света
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Тия порове ще чакат последният ден, тяхната кожа гърбава. Не че питам за мене, де...
              + 1 всяка година е така

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vatla Разгледай мнение

                не
                Тия порове ще чакат последният ден, тяхната кожа гърбава. Не че питам за мене, де...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Аз ги разкарах отдавна, куцеят ми.

                  Абе, снесоха ли дивидентът?
                  не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Аз ги разкарах отдавна, куцеят ми.

                    Абе, снесоха ли дивидентът?
                    Прочетох последните 3-4 страници от форума, не е оферта определено

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                      Какви са очакванията ви за тази позиция? Досега не ми беше попадала в полезрението, но гледам че има горе-долу стабилна дивидентна политика, що-годе приемлива цена на фона на бум-а при СФИ и БРЕФ. Ще се радвам някой да ми даде повече инфо...
                      Аз ги разкарах отдавна, куцеят ми.

                      Абе, снесоха ли дивидентът?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Какви са очакванията ви за тази позиция? Досега не ми беше попадала в полезрението, но гледам че има горе-долу стабилна дивидентна политика, що-годе приемлива цена на фона на бум-а при СФИ и БРЕФ. Ще се радвам някой да ми даде повече инфо...

                        Коментар


                        • гледам новина, сигурно е нещо за увеличението на капитала, а то:
                          По молба на акционера Иво Петров Петров, притежаващ 10.46% от капитала на
                          „Булленд Инвестмънтс“АДСИЦ, Софийски градски съд назначи дипломирания
                          експерт-счетоводител Нели Димитрова Шопова-Георгиева за контрольор на
                          публичното дружество с Определение №3227 от 14.06.2016 година. Проверката
                          включва цялата счетоводна документация на дружеството за периода 01.01.2013 –
                          31.12.2015 г., в това число годишните и междинните счетоводни отчети, финансовото
                          състояние, задълженията и вземанията на дружеството, включително във връзка със
                          специалните изисквания на ЗППЦК, ЗДСИЦ, устава и проспекта на дружеството и в
                          частност чл. 114 и чл.114а от ЗППЦК.
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                            то половината от тоя оборот се случи на 30 Юни, когато някои вдигна цената с 10 стотинки, не знам с каква цел беше това напъване, ама да не си бъдещ пенсионер в днешно време....
                            запомнил съм деня, защото си продадох и малкото останли бройки тогава
                            Така е! На днешно време нито бъдещите, нито настоящите пенсионери са за завиждане. А може и по-зле, казал оптимиста...
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • то половината от тоя оборот се случи на 30 Юни, когато някои вдигна цената с 10 стотинки, не знам с каква цел беше това напъване, ама да не си бъдещ пенсионер в днешно време....
                              запомнил съм деня, защото си продадох и малкото останли бройки тогава
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Не, че ме интересува, но хвърлих едно око в инфосток-а, в страницата посветена на това дружество. Исках да разбера колко, аджеба, е бил оборота на този АДСИЦ през последната 1 година? Това, което установих не ме изненада изобщо. Оказа се, че за последните 12 месеца са прехвърлени акции за има-няма 84 хил.лева. А преди 2 и повече години толкова се правеха за около седмица. На практика ликвидноста клони към нула. Отдавна нямам акции тук, но жалко за това дружество. Прекрасна илюстрация на това до какво води лошото управление и пренебрежителното отношение към интересите на миноритарните акционери, а също и за това как за много кратко време се съсипва нещо градено от друг години наред.
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X