IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златен лев Холдинг (HLEV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен това е един от холдингите, които ще се търгуват доста добре на Борсата в бъдеще, тъй като всяка година е на печалба, раздават дивиденти и не се "източва" от мажоритарите. Важно е да видим отчета за 2005г., защото ако е добър ще има интерес към дружеството още в самото начало. Някой по надолу беше писал, че е малък free float - но според мен трябва има събрани акцийки по разни "рънъри", които ще ги пуснат на каквато и да е цена и който закачи в началото - ще изкара некой лев. А цената може би ще се уравновеси като на другите подобни холдинги BHC, GAMZA, DOVUHL. Но пак казвам, че всичко зависи от отчета и информацията, която ще излиза около дружеството и дъщерните му.

    Коментар


    • da taka e .. 25 akcii s edin 1 lv nominal.. i s4 stoinost .. ako pravqt preocenki koeto sus sigurnost e taka moje i 5 lv da stane...

      Коментар


      • До средата на 2005 повечето акционери имаха по 5 акции с номинал по 1 лв. На общо събрание е решено част от неразпределената печалба да се раздаде под формата на допълнителни 4 акции на всяка акция и 1 лв. дивидент. Така че сега първоначалните акционери в Златен лев имат по 25 акции от Златен лев холдинг с номинал 1 лв.

        Коментар


        • Не зная, но доскоро от Златен лев бяха единствените които изпращаха депозитарните разписки на акционерите си с препоръчано писмо, в което се включваше 25 бр. на ИД и 25 бр. с номинал 0.10 на холдинга.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от аналгина
            hah, те имат по 25броя, но с номинал 0.10лв., т.е. тук се повтаря случая с MGEHL.
            Мисля, че раздаваха някакви безплатни акции, за да оправят номинала. Но не съм сигурен
            Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

            Коментар


            • hah, те имат по 25броя, но с номинал 0.10лв., т.е. тук се повтаря случая с MGEHL.

              Коментар


              • Всъщност мисля, че повечето имат по 25 акции. Ако една струва 3-4 лева и запазят високия дивидент, няма да има проблем за "бабичките" (вие така ги нарекохте) да си продават акциите.
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • SubZero е прав. Ако мажоритаря не реши да увеличи free floata тази позиция я бройте за мъртво родена. Кой ще тръгне да си продава в най-добрия случай по 5 акции за по 2-3 лв.?
                  А тези с 25 акции вече по колко ще имат, 2 или 3?

                  Коментар


                  • Алчен, хората с бонови книжки едва ли имаг повече от 5 /пет/ акции. На каква цена мислиш, че ще са склонни да ги продадат за да избият комисионната на ИП и да остане нещо повече от пари хляб?
                    Тук не очаквай някаква луда търговия, докато цената не скочи до 3-4 лева за акция.
                    Ако намериш нещо по-евтино, обади се!

                    Коментар


                    • Абе 100-200 акции дневно на бабички не могат да мръднат цената - си мисля аз, а в момента освен в мажоритарите - няма големи пакети на друго място - аз вече се поинтересувах ако може да си купя малко акции преди да тръгнат на борсата. Ако някой има инфо някой да продава акции на дружеството - нека да пише тук и ще се свържем да се спазарим

                      Коментар


                      • Дружеството е хубаво, лошото е, че вероятно цената на акция ще се натиска от хората с бонови книжки
                        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                        Коментар


                        • A vijdash li s EURINS kakvo stava! ... moga da te uverq 4e zlaten lev holding e dosta dobro drujestvo.. do nqkolko sedmici sam shte se uverish..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona
                            дано и Холдинга има да ни донесе добри печалби, а и общо взето от всяка нова емисия като си купиш в началото - винаги си на печалба.
                            да, бе да, я питай тия дето си купиха от новите емисии - Транскард и акуфермата колко са на печалба!

                            Коментар


                            • Ами евала им за Химкото - значи добре са излезли хората, такава цена нема да има вече

                              Коментар


                              • mislq 4e otdavna nqmat himko zashtoto te natiskaha cenata okolo 1 lv a znaete kakvi obemi minavaha i mai prodadoha vsi4ko ako imat shte e ne pove4e ot 10-15 hil akcii..

                                Коментар

                                Working...
                                X