Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златен лев Холдинг (HLEV)

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен това е един от холдингите, които ще се търгуват доста добре на Борсата в бъдеще, тъй като всяка година е на печалба, раздават дивиденти и не се "източва" от мажоритарите. Важно е да видим отчета за 2005г., защото ако е добър ще има интерес към дружеството още в самото начало. Някой по надолу беше писал, че е малък free float - но според мен трябва има събрани акцийки по разни "рънъри", които ще ги пуснат на каквато и да е цена и който закачи в началото - ще изкара некой лев. А цената може би ще се уравновеси като на другите подобни холдинги BHC, GAMZA, DOVUHL. Но пак казвам, че всичко зависи от отчета и информацията, която ще излиза около дружеството и дъщерните му.

    Коментар


    • da taka e .. 25 akcii s edin 1 lv nominal.. i s4 stoinost .. ako pravqt preocenki koeto sus sigurnost e taka moje i 5 lv da stane...

      Коментар


      • До средата на 2005 повечето акционери имаха по 5 акции с номинал по 1 лв. На общо събрание е решено част от неразпределената печалба да се раздаде под формата на допълнителни 4 акции на всяка акция и 1 лв. дивидент. Така че сега първоначалните акционери в Златен лев имат по 25 акции от Златен лев холдинг с номинал 1 лв.

        Коментар


        • Не зная, но доскоро от Златен лев бяха единствените които изпращаха депозитарните разписки на акционерите си с препоръчано писмо, в което се включваше 25 бр. на ИД и 25 бр. с номинал 0.10 на холдинга.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от аналгина
            hah, те имат по 25броя, но с номинал 0.10лв., т.е. тук се повтаря случая с MGEHL.
            Мисля, че раздаваха някакви безплатни акции, за да оправят номинала. Но не съм сигурен
            Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

            Коментар


            • hah, те имат по 25броя, но с номинал 0.10лв., т.е. тук се повтаря случая с MGEHL.

              Коментар


              • Всъщност мисля, че повечето имат по 25 акции. Ако една струва 3-4 лева и запазят високия дивидент, няма да има проблем за "бабичките" (вие така ги нарекохте) да си продават акциите.
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • SubZero е прав. Ако мажоритаря не реши да увеличи free floata тази позиция я бройте за мъртво родена. Кой ще тръгне да си продава в най-добрия случай по 5 акции за по 2-3 лв.?
                  А тези с 25 акции вече по колко ще имат, 2 или 3?

                  Коментар


                  • Алчен, хората с бонови книжки едва ли имаг повече от 5 /пет/ акции. На каква цена мислиш, че ще са склонни да ги продадат за да избият комисионната на ИП и да остане нещо повече от пари хляб?
                    Тук не очаквай някаква луда търговия, докато цената не скочи до 3-4 лева за акция.
                    Ако намериш нещо по-евтино, обади се!

                    Коментар


                    • Абе 100-200 акции дневно на бабички не могат да мръднат цената - си мисля аз, а в момента освен в мажоритарите - няма големи пакети на друго място - аз вече се поинтересувах ако може да си купя малко акции преди да тръгнат на борсата. Ако някой има инфо някой да продава акции на дружеството - нека да пише тук и ще се свържем да се спазарим

                      Коментар


                      • Дружеството е хубаво, лошото е, че вероятно цената на акция ще се натиска от хората с бонови книжки
                        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                        Коментар


                        • A vijdash li s EURINS kakvo stava! ... moga da te uverq 4e zlaten lev holding e dosta dobro drujestvo.. do nqkolko sedmici sam shte se uverish..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona
                            дано и Холдинга има да ни донесе добри печалби, а и общо взето от всяка нова емисия като си купиш в началото - винаги си на печалба.
                            да, бе да, я питай тия дето си купиха от новите емисии - Транскард и акуфермата колко са на печалба!

                            Коментар


                            • Ами евала им за Химкото - значи добре са излезли хората, такава цена нема да има вече

                              Коментар


                              • mislq 4e otdavna nqmat himko zashtoto te natiskaha cenata okolo 1 lv a znaete kakvi obemi minavaha i mai prodadoha vsi4ko ako imat shte e ne pove4e ot 10-15 hil akcii..

                                Коментар

                                Working...
                                X