IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ApuCToKpaT
    Аз не съм спец ,но мисля че няма да има такъв чак отчет.Бизнеса на завода е сезонен,тоест производиелите в селското стопанство торят определени месеци.А първото тримесечие най-много се тори.Мисля че и 5 млн да изкарат печалба ще е много добре и не се надявам за повече.Има и новина за допълнително възнаграждение на служителите на завода за второто тримесечиена сайта на неохим,което ми се струва положителна новина за добър отчет.И аз имам от скоро акции на тези нива и чакам за отчета.Мнението ми не е препоръка за покупко продажби на акции
    Първото тримесечие се работи за вътрешния пазар, а второто се изнася.
    Успех на всички.

    Коментар


    • След излизане на отчета за предното тримесечие имаше радост тук,надявам се и това, да ни донесе добри %.Пожелавам успех на дългосрочните инвеститори и на спекулантите -за всички има хляб в позицията.
      http://milom.blog.bg/

      Коментар


      • почти 100% съм сигурен,че отчета ще е над 10 млн.,поне това е мое мнение,разсъжденията ти за добър отчет са донякаде вярни може би, но за цифрата не съм съгласен...ще има блестяща ракета скоро
        ама ще чакаме да я видим в небесата,нали ве, спекуланчета,инвеститорчета и рибоци?

        Коментар


        • Аз не съм спец ,но мисля че няма да има такъв чак отчет.Бизнеса на завода е сезонен,тоест производиелите в селското стопанство торят определени месеци.А първото тримесечие най-много се тори.Мисля че и 5 млн да изкарат печалба ще е много добре и не се надявам за повече.Има и новина за допълнително възнаграждение на служителите на завода за второто тримесечиена сайта на неохим,което ми се струва положителна новина за добър отчет.И аз имам от скоро акции на тези нива и чакам за отчета.Мнението ми не е препоръка за покупко продажби на акции
          Мненията ми не са професионални и не представляват препоръка за покупка или продажба на ценни книжа!

          Коментар


          • абе чудя се дали няма да е печалбата над тази за предходното тримесечие,сега им е по-силен сезона с новия цех и турбогенераторната турбина, вече те са в действие и дали няма да видим 25 млн.?
            е тва се чудя и се чудя дали да купувам още малко акции?
            чакам съвет от някой спец

            Коментар


            • след няколко дни като излезе Q2 ще гледам шоуто тук нон-стоп
              започва се с нарастване на напрежението сред играчите/купувачите
              ама няма как, кой може да успори потенциала на компанията, дали няма да има нов рекорд с отчета?
              а и с това обратно изкупуване нещата са 6 за инвеститорите като мен
              не е препоръка за ценни книжа. аз съм си дългосрочен тук
              Цитираното мнение е с аналитичен характер и не представлява препоръка за покупка или продажба на цен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Marti
                НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ на нашата борса е, че повечето дружества са ЕДНОЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ и има 1001 законови начина печалбата да се премести.
                Присъствието на Химимпорт тук е много голяма гаранция (но не 100%), че ще виждаме истинските печалби. Ако влезе да речем и голяма банка с 5-10% нещата ще са идеални. Химимпорт , според мен, 99,9% ще искат по-голям пакет, не са хора занимаващи се с трохи
                Ако се не лъжа, Банк Аустрия имат мъничък пакет.
                И ABN Amro са се включили елегантно по обясними причини за повечето форумци (сертификат).
                По едно време и Ерсте банк участваха в мача, но в момента не знам дали са там.
                Който ходи на ОСА, ще може да си свери всичките над 3000 акционери - малки и големи.

                Коментар


                • Странни разпродажби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Karpatski vulk
                    Мечка, коментара ми е по повод мнението на Марти: "I mai sa reshili ne tor ami..."
                    Добрите показатели на дружеството ми са пределно ясни - затова съм тук от няколко месеца.
                    На ОСА май ще се ходи, че е интересно накъде ще се развива дружеството с този "малък" кеш, който генерира от дейността си.
                    O, извинявай карпатски вълк, бях те разбрала погрешно, но забелязах, че си един умен карпатски вълк.
                    Споделям мнението за цитата, който си коментирал. Със или без Хим, за мен Неохим си е добро дружество. Ако Хим имат интерес към дружеството, това според мен си е допълнителен плюс.
                    (Не правя препоръки за търговия с акциите.)

                    Коментар


                    • НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ на нашата борса е, че повечето дружества са ЕДНОЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ и има 1001 законови начина печалбата да се премести.
                      Присъствието на Химимпорт тук е много голяма гаранция (но не 100%), че ще виждаме истинските печалби. Ако влезе да речем и голяма банка с 5-10% нещата ще са идеални. Химимпорт , според мен, 99,9% ще искат по-голям пакет, не са хора занимаващи се с трохи

                      Коментар


                      • Мечка, коментара ми е по повод мнението на Марти: "I mai sa reshili ne tor ami..."
                        Добрите показатели на дружеството ми са пределно ясни - затова съм тук от няколко месеца.
                        На ОСА май ще се ходи, че е интересно накъде ще се развива дружеството с този "малък" кеш, който генерира от дейността си.

                        Коментар


                        • Rogers, мен Хим не ме интересуват, попитай тях, ДВИ или там в темата за Хим.
                          Просто някъде прочетох за тяхната дейност, че са предвидили и възможност за търговия с торове, не се учудих много на това, защото знам, че имат и потребеление.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от малката мечка
                            Марти, и според мен Неохим е една от най-атрактивните позиции на БФБ в момента. А Зърнени Храни не само, че са евентуалн потребители на торове, но и самия Химимпорт са записали за дейността си - търговия с торове, а кой е основният производител у нас??
                            Естествено, че не бива да се счита за препоръки!
                            Да, попитам, чрез кое си дружество търгуват с торове, че не съм наясно?

                            Коментар


                            • Карпатски, какви спекулации бе човек, според консолидиран отчет САМО за първо тримесечие, т.е. ако допуснем, че до края на годината Неохим няма да направи никаква печалба, ако приемем цена за акция 70 лв. то P/E e около 7,9. Това ако наричаш спекулация за другите от Софикс какво ще кажеш?. Софикс има дотук средно P/E 15, а Неохим е в Софикс и стои двойно по-добре по този показател, спрямо средния за индекса, къде ги виждаш тези спекулации?
                              Освен това, по другия въпрос след 2 месеца и половина се свиква извънредно общо събрание и ако имаш акции, можеш да отидеш и да се запознаеш с решенията на ОСА, за да се убедиш, дали има спекулации, макар, че решенията ще станат ясни и по интернет медиите, в които се публикуват.

                              Коментар


                              • Забравяте малка подробност - чрез пенсионните си фондове "Хима" държи около 171 000 акции или 6,4% от капитала.
                                Така че има резон да ги пуснат в Съвета на директорите и без други спекулации!

                                Коментар

                                Working...
                                X