IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук май постепенно разбираме, че се търгува на безумно ниски нива.

    Коментар


    • Завода е супер!!!

      Сега ще мина покрай него да видя как е
      Мнението ми не е препоръка!!!

      Коментар


      • koteee, недей ни разваляй сега мераците за растеж с такива черногледи статии

        Коментар


        • "Борсовият спад - запазената марка на родните индекси
          От: Андрей Любенов
          a.lubenov@investor.bg
          01.08.2008 10:03

          Индексите на родната борса продължават разочароващото си представяне от началото на годината, като отбелязват шести пореден месечен спад за изминалите седем месеца. При това понижението през юли е най-голямото след „черния“ за БФБ месец януари. Тогава SOFIX се срути с 20,26 на сто, а BG40 изгуби 20,74 на сто от стойността си, което е доста над изгубените съответно 12,10 и 17,45 на сто през юли.

          Драстичното месечно понижение увеличи спада на основните индекси от началото на годината и за BG40 той вече възлиза на 51,16 на сто. SOFIX се е смъкнал с 42,62 на сто, а BGTR30 е паднал с 39,36 на сто след месечна загуба от 13,56 на сто през юли...."
          източник :
          http://www.investor.bg/?id=67204
          без коментар
          не е препоръка за действия с ценни книжа!!!

          Коментар


          • Това дружество май ще е ракета. От всички коментари едно лоша дума не прочетох, даже и vhk e с добро мнение

            Коментар


            • skoro sme na kota 100
              ne ma da se pla6i6 kopele

              Коментар


              • Определено това дава надежди за Q3. (няма ли някой местен димитровградски инвеститор да види от прозореца дали заводът пуши тези дни).
                Пуши и то как.Даже наскоро(в събота минавах от там) пушеше много здраво,добре че вятъра духаше от запад.Ремонта тази година ще е за кратко.
                Чува се,че ще продава амоняк на завода в Девня.
                Някой гледал ли е продажбите в натура,че все не ми остава време?!

                Коментар


                • NICE!
                  Приходите от износ нарастват с по-бързи темпове (54%) от приходите от продажби в България (29%).
                  Успешна експанзия се извършва тук, има бъдеще.
                  Гледам напоследък са се прицелили в бразилския пазар, където икономиката постига добри резултати (и турския не е за отписване).

                  Разходите за природен газ, които всички следят внимателно, се увеличават с 14,5% на годишна база. Изглежда това се компенсира засега от по-високите цени на крайните продукти.

                  Продължава реконструкцията на производството на амониева селитра.
                  Инвестира се и в инсталация за втечнен СО2, както и в инсталация за извличането му. Не е голямо перо в продажбите, но нека се "хеджира" производството.

                  Незавършеното производство е за 4,520 млн. лв., основно амоняк.
                  Готовата продукция е за 4,645 млн. лв., основно селитра.
                  Има и 12,5 млн. лв. вземания от продажби в чужда валута.
                  Задълженията нарастват леко, но към "Булгаргаз" са без промяна.

                  Определено това дава надежди за Q3. (няма ли някой местен димитровградски инвеститор да види от прозореца дали заводът пуши тези дни).

                  Коментар


                  • стига с тази Енемона,има си форум за нея, не че имам нещо против нея,и аз имам акции там....
                    Цитираното мнение е с аналитичен характер и не представлява препоръка за покупка или продажба на цен

                    Коментар


                    • Valuator в Енемона има толкова много GR, че при нови избори и евентуално други властващи нещата стават тотално други.
                      Неохим няма нищо общо с Енемона.

                      Коментар


                      • така е Valuator - mnoоооgo дълго писмо бех написал та трудно се чете. Като си го прочетох таз сутрин взех, че го орязах. То не било лесно и да пише човек. /то било цело изкуство, казват некои /
                        А енемонката и мене ми се струва, че ще е по-атрактивна на и под емисионната /то за всеки е така разбира се /
                        /Верно са повечко неизвестните и затова и си трайкам все още , мерси за отговора. Беше извън темата, за кратко. Не го написах в енемонската тема, че феновете на енемоната щеха да наскочат/
                        Сега ще наблюдаваме Неохимчето, как ще застане на цена след тези велики постижения

                        Коментар


                        • Ветре, сега виждам, че си ме попитал за Енемона, а аз не съм видял и не съм ти отговорил. Аз гледам на Енемона като переспективна акция в средносрочен план (1-1.5 година) с няколко неизвестни:

                          (1) Продажбата на Ломско
                          (2) Включването в строителните работи за олимпиадата в Сочи
                          (3) Стартирането на АЕЦ Белене и/или разширението на АЕЦ Козлодуй
                          (4) Придвижването на проектите за Ломски лигнитни и електроцентралата с биомаса

                          Аз намирам акцията за атрактивна на цени около и под емисионната, но според мен, ако негативизма на БФБ продължи още известно време, е възможно в краткосрочен план да видим и цени около 16 лв (което всъщност не е лошо ).

                          За останалите - сори за спама в темата на Неохим.

                          Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                          .... а като стана дума за прогноза, каква прогноза даваш на Енемонката, имаш ли все още акции там? Моите ги махнах отрано и принудително на 21, заради пазара, та как мислиш, дали ще слиза още /сори, че е извън темата, просто стана въпрос като за ненагажираща, лека прогноза/

                          Коментар


                          • а някой да има идея кой купи наведнъж тия 4000 акции вчера?
                            Цитираното мнение е с аналитичен характер и не представлява препоръка за покупка или продажба на цен

                            Коментар


                            • айде не ме разсмивай,то само ако от това завише печалбата от над 39 млн....
                              Цитираното мнение е с аналитичен характер и не представлява препоръка за покупка или продажба на цен

                              Коментар


                              • А представяте ли си,ако гениалния Овчаров /и сие/не се беше огънал пред Газпром ,колко щеше да да бъде печалбата на Неохим,Агрополихим и всички фирми потребяващи газ като суровина,какви данъци щяха да се платят на държавата,дали така щяхме да се гърчим от настоящата петролна криза.С парите ,които отиват сега в Газпром до края на 2010г можехме да финансираме сериозни енергоспестяващи програми,нови енергоикономични производства,но от комунисти как да очакваш да защитят националния интерес.
                                http://milom.blog.bg/

                                Коментар

                                Working...
                                X