IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение


    161 млн са разходите за газ през 2019, но и 64 млн по- малко разходи за материали т.г. не е малко..
    Друг е моментът с колко ще порастнат въглеродните квоти през 2020, фонд РЗ...
    Интересно,фондамента тук изведнъж рязко се подобри.Ако хипотетично тази година запазят приблизително миналогодишните приходи и няма голям ръст на въглеродните емисии,излиза че теоретично могат да направят едни 45 милки печалба.За купените количества газ януари и февруари отделно от това трябва да им върнат също 40 процента.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение


      161 млн са разходите за газ през 2019
      Да, прав си. От тях 105 млн. са до края на юни, т.е. каквито и компенсации да има, те няма да са върху повече от 40-50 млн.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Auto Разгледай мнение

        Неохим имат разходи за материали за 2019-а : 192 милона които са почти изцяло за газ. А сега сметни за 5 месеца колко трябва да им върнат. Още повече, че те работят основно след лятото, така че сумата може да е повече. А за тази година 192 милиона по 40% е 72 милона по-малко за материали.................Естественно не е препоръка. Но утре според мен аска ще изчезне !

        161 млн са разходите за газ през 2019, но и 64 млн по- малко разходи за материали т.г. не е малко..
        Друг е моментът с колко ще порастнат въглеродните квоти през 2020, фонд РЗ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Auto Разгледай мнение

          Неохим имат разходи за материали за 2019-а : 192 милона които са почти изцяло за газ. А сега сметни за 5 месеца колко трябва да им върнат. Още повече, че те работят основно след лятото, така че сумата може да е повече. А за тази година 192 милиона по 40% е 72 милона по-малко за материали.................Естественно не е препоръка. Но утре според мен аска ще изчезне !
          Привет,

          А газта, която са ползвали, изцяло ли е купена от Булгаргаз ?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Auto Разгледай мнение

            Неохим имат разходи за материали за 2019-а : 192 милона които са почти изцяло за газ. А сега сметни за 5 месеца колко трябва да им върнат. Още повече, че те работят основно след лятото, така че сумата може да е повече. А за тази година 192 милиона по 40% е 72 милона по-малко за материали.................Естественно не е препоръка. Но утре според мен аска ще изчезне !
            Напротив! По-голямата част от разхода за газ им е бил през първата половина - до края на юни е около 105 млн. от общата цифра за годината, която е 192 млн. До 5 август да сложим още около 15 млн. или ако ще се връщат пари ще са върху останалите около 70 млн. Дали към клиентите ще се връщат пропорционално тези 40%, предстои да разберем. Ако е така, тогава говорим за около 28 млн. лв. Дори и 20 млн. да са, пак не е малко.
            Last edited by margen; 03.03.2020, 13:52.
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Да, да, такива сметки и аз направих, но определено двете стойности - от Булгаргаз и от това дето се получава по тази сметка силно се разминават според мен. Да не говорим че 150 млн казват че е с ДДС, определено 38% от потребения газ в страната няма как да отива в Неохим според мен. Ще е интересно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                Струват ли ти се реални двете числа дето даваш - щели да върнат 150млн с ддс, а ти казваш че 48млн щели да получат Неохим, мислиш ли че 30% от потребявания газ в страната е за Неохим?!?! Топлофикации, заводи, Агрополихими, газифицирано население, нещо не ми изглажда да е така точно. Без препоръки де
                Неохим имат разходи за материали за 2019-а : 192 милона които са почти изцяло за газ. А сега сметни за 5 месеца колко трябва да им върнат. Още повече, че те работят основно след лятото, така че сумата може да е повече. А за тази година 192 милиона по 40% е 72 милона по-малко за материали.................Естественно не е препоръка. Но утре според мен аска ще изчезне !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Auto Разгледай мнение
                  "Булгаргаз" ще предложи на КЕВР утвърждаване на цени, които ще доведат до възстановяване приблизително на 150 млн. лева с ДДС на клиентите за периода", заяви Павлов.
                  Предполагам искаш да купиш евтино утре хаха


                  говориш небивалици, за мен това е шит. Факторът мажиритар. Достатъчно се нагледахме, Все пак ви пожелавам да се закрепите и да не фалирате. Все пак бяха голям работодател в района. Ще е жалко за работниците из оня край. Въпреки, че вече им беше паднало пердето доколкото бяха последните новини

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Auto Разгледай мнение
                    "Булгаргаз" ще предложи на КЕВР утвърждаване на цени, които ще доведат до възстановяване приблизително на 150 млн. лева с ДДС на клиентите за периода", заяви Павлов.
                    Предполагам искаш да купиш евтино утре хаха

                    Струват ли ти се реални двете числа дето даваш - щели да върнат 150млн с ддс, а ти казваш че 48млн щели да получат Неохим, мислиш ли че 30% от потребявания газ в страната е за Неохим?!?! Топлофикации, заводи, Агрополихими, газифицирано население, нещо не ми изглажда да е така точно. Без препоръки де

                    Коментар


                    • "Булгаргаз" ще предложи на КЕВР утвърждаване на цени, които ще доведат до възстановяване приблизително на 150 млн. лева с ДДС на клиентите за периода", заяви Павлов.
                      Предполагам искаш да купиш евтино утре хаха
                      Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение

                      не говорете, ако не сте сигурни, как се връщат пари ? Дано не са фалирали вече, за да може догодина да са на печалба

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Auto Разгледай мнение
                        A тази година би трябвало да излязат на 65 милона печалба....утре аска ще изчезне
                        не говорете, ако не сте сигурни, как се връщат пари ? Дано не са фалирали вече, за да може догодина да са на печалба

                        Коментар


                        • A тази година би трябвало да излязат на 65 милона печалба....утре аска ще изчезне

                          Коментар


                          • Утре ще видим ли ракета ?!!!!!!!!!!!
                            Руския природен газ за България ще бъде с 40.3% по-ниска със задна дата - от 5 август 2019 г
                            По груби смеки ако са работели последните 5 месеца трябва да им върнат 48 милиона !
                            От загуба 12 милиона трябва да отидат на 36 милиона печалба за 2019-а ..................

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                              Слаб ентусиазъм днес... май не вярват на мениджмънта
                              Искат ,не искат ще му поверват ,те на кой не поверваха ,че на този ли?
                              Важното е газта да падне на 50%.....
                              Имаше тук един играч се мъчеше да излезне от няколко месеца на 18 но вече и на 16 ,5 е кандисал......
                              Чаках го към 10 , но играта се обърна.....май?
                              Нямаше много .....все пак акцията беше към 60 преди две години......?

                              Коментар


                              • Слаб ентусиазъм днес... май не вярват на мениджмънта

                                Коментар

                                Working...
                                X