IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доволно тази година 15,6 млн ... а уж е писаха лоша за земеделието ...Тук потенциала е много по голям като се има предвид по мои сметки 4е маржа им е 40-45% със тези цени на газа за всеки лев над 180 млн продажби . Ако бяха повторили 2019 като продажби пе4албата можеше да е 30 млн.. За мен ли4но много интересно силно първо тримесе4ие предстои и да видим дали едни 30% процента дивидент ще им се откъсне от сърцето и да вземем едни 2лв .
    Last edited by p_trade; 29.01.2021, 14:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      Ако знаеш цените на газа, знаеш ли цените на торовете тази година?
      Дори не е доцена на тора ....по скоро от слабите продажби защото газта не е фиксиран разход , иначе маржа не е лош 21 мил 10 мил разходи за материали ...но фиксираните разходи изяждат всичко ....Миналата година са имали доста повече продажби затова изглежда.така въпреки че и цената явно е надолу . Както казах тук яката печалба идва от продажбите над 40 -45 мил

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Phoenixheart Разгледай мнение

        като газта е по-евтина, не трябва ли маржовете да са по-добри спрямо 2019? FIFO?
        Ако знаеш цените на газа, знаеш ли цените на торовете тази година?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

          Имало е разбира се! И резултатите са съпоставими.

          2019 Q3 Нетна печалба -10,512млн
          2020 Q3 Нетна печалба -10,075млн

          2019 Q3 ЕБИТДА -7,677млн
          2020 Q3 ЕБИТДА -6,993млн
          като газта е по-евтина, не трябва ли маржовете да са по-добри спрямо 2019? FIFO?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Phoenixheart Разгледай мнение

            да не би миналата година да не е имало планов ремонт?
            Хамалската да ти го кажа горе долу 40-45 мил продажби на тримесе4ие са им мъртвата то4ка за момента ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Phoenixheart Разгледай мнение

              да не би миналата година да не е имало планов ремонт?
              Имало е разбира се! И резултатите са съпоставими.

              2019 Q3 Нетна печалба -10,512млн
              2020 Q3 Нетна печалба -10,075млн

              2019 Q3 ЕБИТДА -7,677млн
              2020 Q3 ЕБИТДА -6,993млн

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Запознай се малко с Неохим и тяхната сезонност ...това тримесе4ие по4ти не са работили заради ежегодният ремонт ( 1,5 м до 2м) и явно намалено търсене заради КОВИД ( само 21 мил продажби откоито около 10 мил разходи за материали ) .При съответните фиксирани разходи като заплати ( 6м), услуги , амортизация и незавършено производство ..и излизат на загуба . Ако имаха още 35-40 мил продажби което е нормално в нормален период картинката ще е друга както предишните 6м .
                да не би миналата година да не е имало планов ремонт?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Phoenixheart Разгледай мнение
                  А третото тримесечие? Имат 10.1 милиона загуба спрямо 10.5 милиона преди година
                  Запознай се малко с Неохим и тяхната сезонност ...това тримесе4ие по4ти не са работили заради ежегодният ремонт ( 1,5 м до 2м) и явно намалено търсене заради КОВИД ( само 21 мил продажби откоито около 10 мил разходи за материали ) .При съответните фиксирани разходи като заплати ( 6м), услуги , амортизация и незавършено производство ..и излизат на загуба . Ако имаха още 35-40 мил продажби което е нормално в нормален период картинката ще е друга както предишните 6м .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    ​​​​​​Подобен беше и победния път на Гагарин ( не Юрий Алексеевич, а едноименното дружество)
                    Осланяйки се на наличната автокорелация тук, предполагам, че при каквато и добра новина и отчет може да очаквам ....кеширането им
                    Ама то и Костолани беше казал нещо много близко Страхотен наблюдател ще се окаже

                    Без препоръка към спекулите
                    Е в едноименното има едни 100 килограма пове4е мажоритара който е известен ликвидатор ......тук все пак когато са били на пе4алба са раздавали дивидент и един от най големите производители в Европа е с 20 % в капитала ....за кеширането зависи колко добра е новината ......на БФБ такава е само тази за дивидент в последно време ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                      Толкова е ...при по консервативен подход отива към 3,5 ..Имайки се предвид миналта година бяха на -20 милки загуба сега очаквано е съсвем различно въпреки че са свалили цените за да компенсират спада на търсенето и спирането за месец и половина за планов ремонт . Естествено и 1 да стане EV/EBITDA ако не разпределят дивидент др година все тая . Аз съм с доста бройки средна 23 лв и имам време да изчакам...

                      ПС : Имат доста кеш събран и то след като са си покрили всички дългове ..
                      ​​​​​​Подобен беше и победния път на Гагарин ( не Юрий Алексеевич, а едноименното дружество)
                      Осланяйки се на наличната автокорелация тук, предполагам, че при каквато и добра новина и отчет може да очаквам ....кеширането им
                      Ама то и Костолани беше казал нещо много близко Страхотен наблюдател ще се окаже

                      Без препоръка към спекулите

                      Коментар


                      • А третото тримесечие? Имат 10.1 милиона загуба спрямо 10.5 милиона преди година

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Аз изкарвам 2,74. Ако цената остане такава, мисля че рейшото още ще пада
                          Толкова е ...при по консервативен подход отива към 3,5 ..Имайки се предвид миналта година бяха на -20 милки загуба сега очаквано е съсвем различно въпреки че са свалили цените за да компенсират спада на търсенето и спирането за месец и половина за планов ремонт . Естествено и 1 да стане EV/EBITDA ако не разпределят дивидент др година все тая . Аз съм с доста бройки средна 23 лв и имам време да изчакам...

                          ПС : Имат доста кеш събран и то след като са си покрили всички дългове ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                            Колко е ЕV/ЕБИТДА ?
                            Аз изкарвам 2,74. Ако цената остане такава, мисля че рейшото още ще пада

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Phoenixheart Разгледай мнение
                              много сме тихи тук

                              "всеки да си прави сметките за цяла година с тоя марж ако се запазят цените на газа"
                              Ми кажи ти ....как ти се струва от4ета .Ок ли ти е пе4албата ? Колко е ЕV/ЕБИТДА ?

                              Коментар


                              • много сме тихи тук

                                "всеки да си прави сметките за цяла година с тоя марж ако се запазят цените на газа"

                                Коментар

                                Working...
                                X