IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от GenCho Разгледай мнение
    Колко тежат въглеродните емисии във финансовия резултат знае ли някой? Бях чел някъде за 2018г бяха платили 15 млн.лева, но тогава емисиите бяха по 25 евро за тон.
    Пак казвам който следи акцията знае 45 млн средно им са фиксираните разходи и нагоре маржа е много голям ( около 50%) заради ниската цена на газта ...Тук се о4акваха рекордни продажби и пе4алба поради факта 4е газта е с най ниска цена в историята на НЕОХИМ и рекордна цена на продукцията ...За мен минимума е да се постигне пе4албата от 2017 ако не се лъжа 24 млн ...а реалността показа 4е дори трудната 2020 не се достигна като продажби и пе4алба и този факт е необясним поне за мен . Второто трим. добавя нормално към 5-7 млн пе4алба , третото е на загуба 5-9 млн и 4тото не е много зна4имо а и газта тръггна нагоре . Все пак съм убеден в дивидента ...

    Коментар


    • Към 6 млн. бяха за кю 1.

      Коментар


      • Колко тежат въглеродните емисии във финансовия резултат знае ли някой? Бях чел някъде за 2018г бяха платили 15 млн.лева, но тогава емисиите бяха по 25 евро за тон.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Не, но не е толкова трудно човек да погледне кои компании са с растящи цени, мултипълите и динамиката на различните показатели в отчетите им. Иначе в съответната тема за портфейлите съм написал приблизително какво държа.
          п. Не че е и толкова важно, то и Неохим до вчера беше от растящите с фундамент, а виж какво му се случи )
          При неохим се случи това, което се случи при бреф, която следя - новина, която разочарова определени инвеститори, и те сипаха с кофата. Ако няма голям, който да подпира, дребосъка се разбягва, защото така е свикнал, и сваля всичките си оферти с 2-3 лева надолу. Второ сипване с кофата, още 2-3 лева надолу и т.н. Накрая няма баунс бек, щото няма някой голям, който да поддържа цената, цацата съвсем се панира и маха ордерите си. Следва седмица-две на чакане и ослушване, след това цената връща докъм 38-40 лева с малки обеми - този филм вече го гледах при брефчето, както и наскоро в трейдинга. Тук ще отскочи бързо, ако пуснат новина за 2,50-3 лева дивидент и 40 ще се подмине лесно. Ако не пуснат новина и хората с кофите продължат да хвърлят на пазар, ще се застоим около 32-33 лева. Аз си държа и ще изчакам и кю2, както и ОС - все пак имам 800 акции, не са някакво неземно количество
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

            Бихте ли казали някои от тези с фундамента?
            Не, но не е толкова трудно човек да погледне кои компании са с растящи цени, мултипълите и динамиката на различните показатели в отчетите им. Иначе в съответната тема за портфейлите съм написал приблизително какво държа.
            п. Не че е и толкова важно, то и Неохим до вчера беше от растящите с фундамент, а виж какво му се случи )
            Last edited by kubrat; 29.04.2021, 10:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

              Бихте ли казали някои от тези с фундамента?
              Агрия, БФБ, ПИБ(ама не расте )...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Успех, в момента има 10-15 що-годе ликвидни компании, чиито цени по една или друга причина растат напоследък, около половината от тях дори фундамент имат
                Бихте ли казали някои от тези с фундамента?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                  Е аз като казах за цвят ми останаха все пак 240 акции.. просто имах много.. Ще чакам Батя да ми каже какво е станало на ОСА... и най вече защо е този стоп на износа за който тръбят от известно време... а и на какви цени продават чрез Евроферт. Останах само с Алкомет на БФБ а кеш бол трябва да се огледам
                  Успех, в момента има 10-15 що-годе ликвидни компании, чиито цени по една или друга причина растат напоследък, около половината от тях дори фундамент имат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Успех и на теб - разумно и синтезирано мнение! Дано не си прав де Аз пък купих и още 100 акции, станах с общо 800 тук, средната слезе до 37 лева. Вероятно, ако бях купил на 26 и аз щях да се замисля за продажба на 40 кинта - нормална реакция от твоя страна. Успех и по другите ти позиции!
                    Е аз като казах за цвят ми останаха все пак 240 акции.. просто имах много.. Ще чакам Батя да ми каже какво е станало на ОСА... и най вече защо е този стоп на износа за който тръбят от известно време... а и на какви цени продават чрез Евроферт. Останах само с Алкомет на БФБ а кеш бол трябва да се огледам

                    Коментар


                    • Винаги в историята на НЕОХИМ в миналото се е коментирала странната роля на акционера ЕВРОФЕРТ на изхода и съмненията (оправдани или не) за тренсферни цени. Това ме накара да продам на 31 лв. с нищожна печалба. Истина е, вервайте ми!,

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        И какво се оказа, тировете пред завода са пътували празни
                        п. Имам и единствената причина да не продам след този отчет е, че в момента не продавам нищо на БФБ, в друг момент бих ги изсипал доволно..
                        Абе не бяха празни, но явно са били недостатъчни.. или както отбелязва р-трейд е нямало износ. Което е доста странно, при положение че цените и търсенето в индустрията е голямо. Вероятно ще отида на ОСА и ще задам малко въпроси. Разчитах че като са 3 независими групи акционери в управлението ще се контролират взаимно.. Ще се надявам да извадят някакво разумно обяснение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                          Аз напуснах кораба веднага след от4ета , оставих си все пак някакви акции за цвят , доста добър профит заради ниската цена на която купих но таргета ми беше друг. Взех да се замислям дали не въртят маржа с акционера си ЕВРОФЕРТ който им е дистрибутор за да имат такива ниски продажби или просто изнасят много малко както беше казал директора на ЕВРОФЕРТ . Естествено продължавам следя но доверието към акцията ми се срина рязко ...дано не съм прав .Успех !
                          E щом и ти обърна лопатата, време е да се следи акцията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев

                            Факт, много странно защо продажбите падат, но явно герберчето-калинка тук се е отдал на политическа агитация и не му се е занимавало с бизнеса. да видим при евентуалната новина за дивидент как ще реагира акцията. Иначе тук си личеше, че има голям продавач (вероятно купил на 26 лева - само предположения), примерно Батя (по венцеславенето - винаги продава, когато хвали нещо), на около 40 лева и аз предупредих за това. Но ми отгвориха, че бил някой, който плашел гаргите и искал да купува ниско. Както и да е, за мен отчетът не е трагичен, а печалбата си е печалба, макар и от преоценки разни в нея и т.н. Всеки сам решава, аз няма да продавам, въпреки че ми се пообъркаха плановете с настоящата цена, като за спекулация с акцията.
                            Ma ти просто не си спекулант, ако досега не си разбрал да ти кажа. Какво се кахъриш. Приеми истината и играй по друг начин.Като стратегически и дългосрочен, Явно като спекулант те бие луната оттсекъде Ма с тва его,... не знам...- MислИ
                            Last edited by mechka 429; 28.04.2021, 17:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Мдааа, за мое съжаление отново се доказа като непогрешим анти-показател..
                              Още като обяви покупки на 40-ка и ми стана едно тягосно и криво
                              Що бе, мишоците излязоха, ред е да влезе Груйо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                                Аз напуснах кораба веднага след от4ета , оставих си все пак някакви акции за цвят , доста добър профит заради ниската цена на която купих но таргета ми беше друг. Взех да се замислям дали не въртят маржа с акционера си ЕВРОФЕРТ който им е дистрибутор за да имат такива ниски продажби или просто изнасят много малко както беше казал директора на ЕВРОФЕРТ . Естествено продължавам следя но доверието към акцията ми се срина рязко ...дано не съм прав .Успех !
                                Успех и на теб - разумно и синтезирано мнение! Дано не си прав де Аз пък купих и още 100 акции, станах с общо 800 тук, средната слезе до 37 лева. Вероятно, ако бях купил на 26 и аз щях да се замисля за продажба на 40 кинта - нормална реакция от твоя страна. Успех и по другите ти позиции!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X