IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
    Обаче евала на пича, който направи бърз анализ и започна да разпродава. Другите още се чудеха какво става. Браво за което.
    Струва ми се,
    че пичът е бил направил анализа си преди да бъде публикуван отчета

    Коментар


    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
      Обаче евала на пича, който направи бърз анализ и започна да разпродава. Другите още се чудеха какво става. Браво за което.
      Зависи..... аз примерно под 34 бих купувал още.... според мен има потенциал отново за 40+ даже 45. Пак казвам - зависи от следващия отчет, дали ще има дивидент и дали ще влезе наесен в Софикс!

      Коментар


      • Обаче евала на пича, който направи бърз анализ и започна да разпродава. Другите още се чудеха какво става. Браво за което.

        Коментар


        • Мда, разочароващ отчет. Опеделено.
          Вярно, само с няколкостотин броя съм тук// колкото за спорта/ основно съм в атера//, но е изненадващо слаб отчета.
          При покупна малко над 30лв, не съм продавал вчера. Ще изчакам.
          Да, разходите за въглеродни емисии ще продължават да натежават на дружеството все повече.
          Шансът му е да бъде одобрен и да започне скорошната реализация на Планът за възстановяване и устойчивост. Тогава ще имаме "друга бира" тук...
          / А може и влизането на Ст Димитров в листите на ГЕРБ да е била по тази причина?!/
          Last edited by abc; 30.04.2021, 11:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR Разгледай мнение
            Груйче, май купи от Батя. Лошо няма ако е така. С тия темпове на обороти може и на есен с песен в Софикс .
            Купил е той фабрика на 09.09. ...

            Коментар


            • И аз започнах да влизам от вчера следобяд и днес продължих. Отиграх веднъж от 27 до 39 и сега съм отново в играта, даже с повече акции. Един дивидент и влизане в Софикс ще е добро развитие. Оачквам и добро Q2 също така!
              Last edited by mapadona; 30.04.2021, 11:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR Разгледай мнение
                Груйче, май купи от Батя. Лошо няма ако е така. С тия темпове на обороти може и на есен с песен в Софикс .
                Почти съм убеден в това
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Груйче, май купи от Батя. Лошо няма ако е така. С тия темпове на обороти може и на есен с песен в Софикс .
                  Last edited by KOSTJUMAR; 29.04.2021, 23:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                    Продадох днес разочарован от отчета...според мен обрача от фирми на входа и изхода нне даде възможност истински да се зарадваме на хубавите им резултати...жалко...
                    Ето затова харесвам форума на инвестора (без грам ирония) - бях започнал да се притеснявам леко, че излиза фонд или нещо от сорта, а то наши колеги, които лискат с кофата, все едно за пръв път търгуват с акцията. Дотук Скоти и п-трейд, а най-вероятно и Батя. Това значи, че пътят нагоре е открот и е само въпрос на време.
                    П.С. За разлика от други тутманици, не влагам лош умисъл в думите си и тъпи лафчета тип - тоя влезе или излезе, значи акцията ще качи/падне, щоо той е карък. Ако бях купвал на 26, при сегашното положение вероятно и аз бих продал, щото си е добър профит, а и страхът е голямо шубе. Аз усредних и съм сравнително ок, но не съм доволен - предпочитах да не осреднявам, да си имам 500 акции и цената да е 50 кинта. Ама като не може, търся други варианти. успех на хората по позицията, ОС с дивидента ще промени много неща в еднато или друга посока
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Точно, Scottie, аз също го казах преди десетина поста тук, погледнете "Еврофертовците" и "Фертовцете", че и такива регистрирани в офшорни зони. ВИНАГИ съм бягал като дявол от тамян от такива ортаци, те са ми ясни!!
                      Last edited by nik_naydenov; 29.04.2021, 21:13.

                      Коментар


                      • Продадох днес разочарован от отчета...според мен обрача от фирми на входа и изхода нне даде възможност истински да се зарадваме на хубавите им резултати...жалко...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Няма за какво да плюя - тази акция е рискова и съм влязъл в нея с ясната цел, че си нося риск за гербавата калинка, която е в управлението. За мен лично отчетът от една страна е много крив откъм продажби, които са скандално ниски, но от друга, при наличния кеш и печалбата за кю 1, аз си чакам за дивидентче от 3 кинта и това е. В монента имаме крив моментум, в който някои излизат, а други са шашнати и се ослушват - това сме го играли хиляди пъти, така че вяраната стратегия, ако нямаш вътрешно инфо, е холд. Мисля, че скоро отново ще видим цена от 40+ лева. Имам 800 акции тук - при 4 лева загуба, ако ги шибна на пазар със сегашната ми средна, са 3000 лева - не са ми фатални, мога да изчакам и по-добри дни. Успехи тук - евентуалният дивидент ще компенсира срива след отчета
                          Груйка, уши се ти, уши се. Kъм едни 19% се уши. Така е извън спидито и чезето

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Това за въглеродните емисии не важи ли за всички от този бранш, тоест и конкурентите на НЕОХИМ? Има ли такова производство, което да бъде с много по-ниски емисии? Не се заяждам, а питам, че ми е интересно какво се случва тук.
                            Прекият конкурент не се занимава със синтеза на амоняк. Внасят си и даже продават. География

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                              И преди писах, за таксата за въглеродните емисии, но се замълча. А те се увеличават със всяка година. Това са пари хвърлени на вятъра. Вместо да се инвестират пари в модернизация и конкуретноспособност, не се прави нищо, а някои от вас очакват дори дивиденти. Искате да доите кравата докато я уморите, за да си избиете загубите. Да, ама не. Така вървите по пътя на Елтос. Нямам акции тук, защото Неохима е морално остарял, неефективен комунистически гигант, който според някои дори се източвал, а според други е политически натоварен. Без препоръки, но за мен това е една от най - рисковите акции.
                              Интересно мнение, ако го бях написал аз в някоя друга тема, щях да получа поне 10 коментара от сорта - бегай бе, хейтър, чакаш в ниското, а, махай се, нали нямаш акции и т.н. Да, за въглеродните емисии го има в зара, безспорен факт е, но такива има във всички други предприятия. Тък проблемът ще е с държавите, които не са в ЕС, но доколкото бях постнал цената на газа, то тя е по-ниска само в Украйна, ако не се лъжа. Така че емисиите не са някакъв кой знае какъв проблем (но са проблем, да), проблемът е в липсата на достатъчно продажби (или пък ние се самонадъхахме с такива). Може би пък наистина (което е много вероятно) бг земеделците са циции и не дават пари за торове? Не знам, не съм в бранша, но като ги знам какви са андрешковци, нищо чудно и така да е, защото миналата година беше слаба и нямат кинти? Фактите са отлична печалба и слаби продажби, както и няколко излизащи по-големи инвеститора, които явно са били с дедлайн отчета за Кю 1, а са купували на 26 кинта. Като минат техните пакети, цената пак ще тръгне нагоре - лично мнение.

                              Успехи на теб по твоите позиции и си пиши спокойно - в тази тема не сме адепти и сектанти и поне аз ценя всяко чуждо мнение, което е с повече думички в него
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                                И преди писах, за таксата за въглеродните емисии, но се замълча. А те се увеличават със всяка година. Това са пари хвърлени на вятъра. Вместо да се инвестират пари в модернизация и конкуретноспособност, не се прави нищо, а някои от вас очакват дори дивиденти. Искате да доите кравата докато я уморите, за да си избиете загубите. Да, ама не. Така вървите по пътя на Елтос. Нямам акции тук, защото Неохима е морално остарял, неефективен комунистически гигант, който според някои дори се източвал. Без препоръки, но за мен това е една от най - рисковите акции.
                                Това за въглеродните емисии не важи ли за всички от този бранш, тоест и конкурентите на НЕОХИМ? Има ли такова производство, което да бъде с много по-ниски емисии? Не се заяждам, а питам, че ми е интересно какво се случва тук.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X