IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Баси, няма ли за вас маси? Батя и още няколко продадоха, цената ще върне скоро - този филм сме го играли много пъти - батя винаги хвали нешо, докато го продава. Христос воскресе, селските номера са си същите
    След 2008 това трябва да е персонален празник и на всички, които оцеляха на БФБ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Баси, няма ли за вас маси? Батя и още няколко продадоха, цената ще върне скоро - този филм сме го играли много пъти - батя винаги хвали нешо, докато го продава. Христос воскресе, селските номера са си същите
      Според мен, Батя още държи и не е продал.
      Христос воскресе, неохима не успя. Засега

      Коментар


      • Баси, няма ли за вас маси? Батя и още няколко продадоха, цената ще върне скоро - този филм сме го играли много пъти - батя винаги хвали нешо, докато го продава. Христос воскресе, селските номера са си същите
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Бай Грую няма да продаде в следващите 3 месеца, освен ако не качи над 50
          Браво на Груйката. Борсата има вопиюща нужда от донори. Както плачуща върба от река, срещу великден

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
            Дори Батя да е разпродал, той да не би да има забрана да продава. И какво е виновен на балъците, които купуваха на 40 лв.!?
            Нека купуват бе. Не си против, предполагам и нека ги нагази мечката

            Коментар


            • Дори Батя да е разпродал, той да не би да има забрана да продава. И какво е виновен на балъците, които купуваха на 40 лв.!?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

                Няма да минат три години! Повечето тук ще почнат да купуват след три месеца, като нищо на 50 лева! P.S.Препоръки никакви разбира се!
                След 3 месеца ще влязат в планов ремонт където разходите са многократно по-големи от приходите. От запознатите с цикличността на дружеството никой не е луд да чака да купува за трето тримесечие, обикновено се разкешват на второ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

                  Няма да минат три години! Повечето тук ще почнат да купуват след три месеца, като нищо на 50 лева! P.S.Препоръки никакви разбира се!

                  Сигурно греша някъде, но все пак да питам;- само на мен ли ми прави добро впечатление , че са се обезпечили почти за цялата година с еден от най големите разходи,- стр. 39.
                  -"Отписани въглеродни емисии (квоти за вредни газове
                  - т.г.) 6,186
                  - Провизия за въглеродни емисии (квоти за вредни газове - т.г.) (Приложение № 23)за 2019г - 2,840
                  Ценова разлика при покупка в текущия период на провизирани квоти за вредни емисии (265)
                  - Разходи за въглеродни емисии за 03,2021- 5,921 спрямо за 03,2019г.- 2,840

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

                    Дори да минат 3г ли до 50?
                    Няма да минат три години! Повечето тук ще почнат да купуват след три месеца, като нищо на 50 лева! P.S.Препоръки никакви разбира се!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Бай Грую няма да продаде в следващите 3 месеца, освен ако не качи над 50
                      Дори да минат 3г ли до 50?

                      Коментар


                      • Ето и моите стандарти за читавост:
                        1 Читав мажоритар , готов да дели със съдружниците а не само със себе си
                        2. Задължително дивидент и / или обратно изкупуване с което доказва че печалбите са истински и има реален, а не счетоводен кеш
                        3 Компанията трябва да е създадена от мажоритаря.
                        Last edited by MrSi; 03.05.2021, 10:12.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          Не винаги губещите стават по евтини... В крайна сметка много е важно да определиш какво значи читав според теб и на каква цена ще го купиш... И най читавия като го платиш скъпо ще загубиш... За мен най важно е да се види перспектива за растеж на ЕБИТДА било от инвестиции, конюктюра или продукт., читав мажоритар което ще каже комуникация и дивидент .. И ако успееш да купиш на разумно ЕВ/ЕБИТДА за мен е успешна инвестиция... В случая с Неохим всички пазарни аргументи бяха на лице започнах да купувам около 20 за да направя пакет със средна 23 и не можех да разбера как има хора които продават на тези нива ню компания която най вероятно ще направи ЕВ/ЕБИТДА =2 и с вероятност за дивидент.,фондове в капитала и тн... Негативните сигнали започнаха да идват с изявлението на директора на ЕВРОФЕРТ че почти не работили за износ, мейла на ДВИ е задръстен и не отговарят... За мен беше ясно че ако не реализират това което очаквам ще изляза с почти всичко защото не отговаря на моите прогнози за перспективи и съм на добър профит , но не съм съгласен че са губещи 11 млн са си добра печалба за 3м и може да раздадат дивидент и честно казано ако съм на загуба не бих продал защото цената не е висока... Успех желая!
                          Велик майстор си признах те. Ти първи сложи тапата, а аз като усетих на къде вървят нещата също изсипах. Поздравления.
                          Много бъркаш обаче за Ев / ебитда

                          Ако не си читав коефициентите нямат никакво значение.
                          Просто Мажо си гласува няколко милки бонуси и с тях си купува натиснатите хартии и готово
                          Има още много примери как могат да се доят инвеститорите но ще оставя на младите да се опарзят.
                          Това разбира се е лично мое мнение, градено от опит.
                          Last edited by MrSi; 02.05.2021, 20:55.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                            Продадох на много малка загуба. Научих си урока че щом си инвестирал в стари, останали от комунизма предприятия, трябва да си платиш за наивността че мажоритаря очакваш да се промени.
                            Ето защо ликвидирах губещите си позиции. Мажо е малко вероятно да се промени.
                            1 Основно правило - затварям само губещи позиции защото те стават все по - евтини. Дори и да поскъпнат след това ми е все тая. Или си читав или Не.
                            2 Компанията трябва да бъде създадена директно от собственика. Така той милее за нея.
                            Пример - Софком, Спиди, Алтерко ., ТБС.
                            3 Нищо общо с държавни поръчки и ако е възможно малко на брой акции - щото не могат да ги манипулират.( няма кой да изсипва милиони хартии щото ще му ги вземем на добра цена разбира се )
                            Не винаги губещите стават по евтини... В крайна сметка много е важно да определиш какво значи читав според теб и на каква цена ще го купиш... И най читавия като го платиш скъпо ще загубиш... За мен най важно е да се види перспектива за растеж на ЕБИТДА било от инвестиции, конюктюра или продукт., читав мажоритар което ще каже комуникация и дивидент .. И ако успееш да купиш на разумно ЕВ/ЕБИТДА за мен е успешна инвестиция... В случая с Неохим всички пазарни аргументи бяха на лице започнах да купувам около 20 за да направя пакет със средна 23 и не можех да разбера как има хора които продават на тези нива ню компания която най вероятно ще направи ЕВ/ЕБИТДА =2 и с вероятност за дивидент.,фондове в капитала и тн... Негативните сигнали започнаха да идват с изявлението на директора на ЕВРОФЕРТ че почти не работили за износ, мейла на ДВИ е задръстен и не отговарят... За мен беше ясно че ако не реализират това което очаквам ще изляза с почти всичко защото не отговаря на моите прогнози за перспективи и съм на добър профит , но не съм съгласен че са губещи 11 млн са си добра печалба за 3м и може да раздадат дивидент и честно казано ако съм на загуба не бих продал защото цената не е висока... Успех желая!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Бай Грую няма да продаде в следващите 3 месеца, освен ако не качи над 50
                              Продадох на много малка загуба. Научих си урока че щом си инвестирал в стари, останали от комунизма предприятия, трябва да си платиш за наивността че мажоритаря очакваш да се промени.
                              Ето защо ликвидирах губещите си позиции. Мажо е малко вероятно да се промени.
                              1 Основно правило - затварям само губещи позиции защото те стават все по - евтини. Дори и да поскъпнат след това ми е все тая. Или си читав или Не.
                              2 Компанията трябва да бъде създадена директно от собственика. Така той милее за нея.
                              Пример - Софком, Спиди, Алтерко ., ТБС.
                              3 Нищо общо с държавни поръчки и ако е възможно малко на брой акции - щото не могат да ги манипулират.( няма кой да изсипва милиони хартии щото ще му ги вземем на добра цена разбира се )
                              Last edited by MrSi; 01.05.2021, 23:07.
                              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                              Коментар


                              • Бай Грую няма да продаде в следващите 3 месеца, освен ако не качи над 50
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X