IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

    Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка
    И да и не ...първо много трудно с този ритъм от 1 тримесе4ие ще запазят 15 мил пе4алба , второ сравняваш ябълки с круши ( Неохим и Алтерко ) и трето тук има силно разминаване защо в най добрите времена за Неохим резултатите не са на висота и даже за по слаби от предни години , което неименуемо поражда съмнения на каква цена се продава на ЕВРОФЕРТ като дистрибутор и основен акционер и дали тези 15 мил не са предела за НЕОХИМ ако не променят нещо? Ако дадат някакви разумни обяснения на това + мин 1.5лв дивидент нещата бързо ще се променят ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

      Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка
      Затова имаш възможността да инвестираш и да спечелиш от мислите си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

        Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка
        Аз също не мислих че печалбата ще е толкова малка, но се усетих че щом малко хора купуват , в същото време има и продавачи значи нещо не ми се сбъдва прогнозата и след отчета продадох .
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

          Neohim 15млн печалба 2020- капитализация 85 млн
          Alterco 14 млн печалба - капитализация 260 млн
          Monbat 1,3 млн печалба - 226 млн

          ?
          Преди време и аз така гледах на нещата, но понесох големи загуби. Мнението на top в момента е много правилно и достоверно лично за мен. Просто не трябва да се гледа назад защото борсата почти винаги те изненадва. Тя на това разчита, тези които влизат сега са гледали и преди това.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

            Сравнението не е много коректно. Инвеститорите гледат напред, а не назад.
            Така е, но не мисля, че печалбата на неохим ще е по-малка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

              Сравнението не е много коректно. Инвеститорите гледат напред, а не назад.
              Точно това сравнение наистина не е много коректно предвид сезоността и перспективите, но и според мен има сериозно изкривяване на БФБ /по-скоро надуване на определени компании/.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                Neohim 15млн печалба 2020- капитализация 85 млн
                Alterco 14 млн печалба - капитализация 260 млн
                Monbat 1,3 млн печалба - 226 млн

                ?
                Сравнението не е много коректно. Инвеститорите гледат напред, а не назад.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                  Neohim 15млн печалба 2020- капитализация 85 млн
                  Alterco 14 млн печалба - капитализация 260 млн
                  Monbat 1,3 млн печалба - 226 млн

                  ?
                  Е кво се чудиш ,всичко на бфб е с обратна логика. От всичко имах ,сега само алтерковци дэржа малко

                  Коментар




                  • Neohim 15млн печалба 2020- капитализация 85 млн
                    Alterco 14 млн печалба - капитализация 260 млн
                    Monbat 1,3 млн печалба - 226 млн

                    ?
                    Приходите от продажби също са ревизирани леко надолу

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nerradzzur Разгледай мнение
                      Информация от 01.03.2021г.,чрез която се обясняват слабите продажби.Въпроса е защо?
                      • Към момента се забелязва повишено търсене на азотни торове. Успявате ли да задоволите потребностите на пазара?
                      • „Евро Ферт“ АД съумява да изпълнява ангажиментите си по договор към всички клиенти, с които работи. Компанията предлага амониев нитрат, който е произведен от „Неохим“ АД – Димитровград. А от тази година „Неохим“ АД е с по-малък производствен капацитет, насочен изцяло към задоволяване на потребностите от амониев нитрат на българския пазар и този на Балканите.
                      Затова говорих , отговори няма опитах във фейса , мейл и накрая ми казаха само тел на ДВИ ..звъннах един път не дигна и оттогава се охлади моя супер оптимизъм и бях подготвен за кофти изненади с от4ета ..

                      Коментар


                      • Информация от 01.03.2021г.,чрез която се обясняват слабите продажби.Въпроса е защо?
                        • Към момента се забелязва повишено търсене на азотни торове. Успявате ли да задоволите потребностите на пазара?
                        • „Евро Ферт“ АД съумява да изпълнява ангажиментите си по договор към всички клиенти, с които работи. Компанията предлага амониев нитрат, който е произведен от „Неохим“ АД – Димитровград. А от тази година „Неохим“ АД е с по-малък производствен капацитет, насочен изцяло към задоволяване на потребностите от амониев нитрат на българския пазар и този на Балканите.
                        "Евро Ферт" АД е водещ лидер в търговията с азотни и фосфорни торове, технически соли и автотранспортни услуги в Европа.

                        Коментар


                        • Когато човек няма и един лев, като Варненската трол фабрика, дори бас за 100-200 лева му се струва непосилен и почва да плямпа глупости на килограм, за да изкара някоя стотинка - ето, можеш да изкараш едни бързи 200 лева от уж каръка Грую, който не е профи като теб, но нямаш топки... дори не мога и да те съжаля, освен да препоръчам в Царев брод по-често да ви пускат нета, за да намериш отдушник на собственото си нищожно съществуване


                          1984, ти си сред готините форумци, безсмислен пост от теб не съм чел - благодаря и за последния. Прав си, но аз считам, че изсикванията спряха, сега следва няколко дни ослушване и после вече ще имаме ясна посока. Нагоре, надявам се. Успехи на теб
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Удивително е как не ви мързи да пишете, докато сте в почивка! Ето, пак предлагам бас на хубаво уиски в диапазоно 100-200 лева - цената на последните сделки за поне 20000 лева към 01.08.2021 ще е над 33.60 лева. Давайте, мечки, вие сте
                            Твоята дума е по-евтина от един пробит лев!

                            Коментар


                            • Ами в почивни дни ми плащат двойно
                              Колкото до баса ... има доста променливи, но Архимед е валиден и тук - "плътността" на средата е от голямо значение, освен теглото на тялото.

                              Коментар


                              • Удивително е как не ви мързи да пишете, докато сте в почивка! Ето, пак предлагам бас на хубаво уиски в диапазоно 100-200 лева - цената на последните сделки за поне 20000 лева към 01.08.2021 ще е над 33.60 лева. Давайте, мечки, вие сте
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X