IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    ...Въпросът е защо ако има нещо, каквото и да е, просто не я оповестят тази информация, или каквато и да е причината за намаления капацитет и от там продажби.
    Подобен въпрос може да се зададе на 99% от дружествата. Прозрачност 0. Комуникация с инветиторите = пълно мълчание. Един много пресен пример са Биодит. Много приказки преди ИПОто - пълна тишина после.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Благодаря на колегата от Интер -явно са намалили капацитета си (може би нещо с разходите за въглеродни емисии, знам ли), но печалбата си е печалба, така че чакаме инфото за ОС и дивидента, ако се окажа прав в очакванията си.
      И аз си мисля нещо в тази посока и си обяснявам намаления капацитет точно с въглеродните емисии. Възможно е да са седнали и да са посмятали нещата, при което да се е оказало, че от един момент нататък работата им генерира загуби. За производството на амоняк ползват природен газ, и по тази линия са длъжни да купуват въглеродни квоти, отвъд тези които получават безвъзмездно от държавата. За един тон амоняк изразходват приблизително по два тона въглеродни емисии, които когато трябва да плащат ги вкарва сериозно в червеното, особено при настоящите цени. Амонякът съответно ползват за производството основно на селитрата и продават директно като суровина. В някакво интервю бях чел, че получават, поне към тогавашния момент, 400 хил. тона квоти безвъзмездно от държавата, след което си ги купуват от свободния пазар - грубо още толкова. На теория е възможно да се случва нещо такова преосмисляне на бизнеса, което да стабилизира печалбата дори и при намалени продажби. Или просто е пожелателно мислене... Въпросът е защо ако има нещо, каквото и да е, просто не я оповестят тази информация, или каквато и да е причината за намаления капацитет и от там продажби.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Изтърка се като половия орган на жрица от непостроеното Околовръстно на Варна с този лаф. Ей на, заради вас 15 акции на Халтурко взех, отгладувах си ги, че аз такава сума не съм виждал в живота си накуп, и кво - пак хейтър съм бил, където съм влизал - падало и т.н. Що не се срина Спиди, ми качи 60% за година и дивидент даде? Абе що ли се занимавам - шокирай се и бъди рахат, както казва видния жител на село Дръндар, Варненска околия
        Всеки решава за себе си, няма що да обвиняваш друг за твойте криви сделки. Дойде, видя и победи
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
          Не помня паролата
          Пиши на Мариан да те ресетне или нещо от сорта. Софикс си беше култов ник
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
            От яхтата видяхме силен стронг сел сигнал с качването на Груйката в позицията
            ... и оставихме да ни купи хартиите. Поне ще спокоен, че няма да делим дивидента, хаирлия да му е
            Изтърка се с този лаф. Ей на, заради вас 15 акции на Халтурко взех, отгладувах си ги, че аз такава сума не съм виждал в живота си накуп, и кво - пак хейтър съм бил, където съм влизал - падало и т.н. Що не се срина Спиди, ми качи 60% за година и дивидент даде? Абе що ли се занимавам - шокирай се и бъди рахат, както казва видния жител на село Дръндар, Варненска околия
            Last edited by X_Y; 10.05.2021, 15:01.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Болката му е голяма на момчето и се чуди какви финтове да измисли, та белким измъкне малко инфо или подсказка.. Но безплатните позсказки вече му се изчерпаха, казах му го многократно
              Голям карък, голямо чудо! Къде взе че купи тук.. така хубаво си вървеше акцията
              От яхтата видяхме силен стронг сел сигнал с качването на Груйката в позицията
              ... и оставихме да ни купи хартиите. Поне ще спокоен, че няма да делим дивидента, хаирлия да му е
              Не е препоръка

              Коментар


              • Не помня паролата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                  Груйче, ама ти акциите на база мнения във форума ли ги купуваш? Анализи не правиш ли?
                  Разбира се, че всеки, включително и аз, си прави неговите си анализи, но форумът е интересен, за да усетиш пулса на пазара ида видиш и други мнения, включително инфо, което си пропуснал или си интерпретирал по друг начин. Така влязох в Спиди на 50 кинта преди година и нещо, нищо че ми се струваше скъпо и тогава. После разбих всички с елките, дето им тракаха за под 50 лева търгови, но те така и не си признаха, само обясняваха как са набили всичко в халтурко, щото беше единственото, което биеше по ръст Спиди.

                  Е, с разводняването на форума и появата на десетки многникови, работата става по-трудна, но това е положението. Ти що не си върнеш ника Софикс?
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Груйче, ама ти акциите на база мнения във форума ли ги купуваш? Анализи не правиш ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Болката му е голяма на момчето и се чуди какви финтове да измисли, та белким измъкне малко инфо или подсказка.. Но безплатните позсказки вече му се изчерпаха, казах му го многократно
                      Голям карък, голямо чудо! Къде взе че купи тук.. така хубаво си вървеше акцията
                      Ха, човекът, дето е фалирал през 2008, да се хвали - велико! Или онзи, дето беше ол ин в една българска банка и ги чакаше чужденците "на мой терен"? Или пък другитя, дето без телефонно обаждане не може да направи нищо? А, те май били един и също човек

                      Да питаме ли пак Скоти Пипън как са те спасявали във Варна - не се научи да си мълчиш и това е. Прави си там врътките, лъжи шаранчетата и позлвай лафчетата тип - безплатно инфо не давам (все едно аз ходих да снимам тировете в Димитровград. за да манипулирам във форума) или любимото ми - тоя е карък, където влезе, акцията пада, пък ние сме профи инвеститори и сме номер 1.

                      Апропо, глей си халтурата, че и там иде видов ден, а ревът ще е уникален. И въпросът не беше към теб, а към 000, ма нали все обичаш като другоят "патрон", дето сега си мълчи гузно в Трейдинга, да "блеснеш" в някоя "умна" мисъл...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                        Страшен си.Толкова много полуистини написа,само за да не кажеш-сбърках с покупката на тези нива.
                        Болката му е голяма на момчето и се чуди какви финтове да измисли, та белким измъкне малко инфо или подсказка.. Но безплатните позсказки вече му се изчерпаха, казах му го многократно
                        Голям карък, голямо чудо! Къде взе че купи тук.. така хубаво си вървеше акцията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                          Страшен си.Толкова много полуистини написа,само за да не кажеш-сбърках с покупката на тези нива.
                          Къде съм написал, че не съм сбъркал с покупката си на тези нива? Разбира се, че съм сбъркал и пазарът ми го показва - не знам защо повечето хора си мислят, че като те са "безгрешни" и не си признават загубите, то и друготе са такива. Нямам случай, в който да съм сгрешил, и да не съм го признал, за разлика от "префесионалните" инвеститори (това не е към теб, ама нищо ). Кажи сега кои са полуистините в писанието ми.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Тук явно феновете от яхтата (и Батя) продадоха организирано и сега вкупом ни обясняват какъв шит е дружеството, все едно преди 1 месец е било по-различно, ама тогава го хвалеха и правеха сметки за 50 кинта. Тази ми инвестиция е едниственото нещо, което успя да ме вътри от началото на годината, иначе всичко друго при мен е цветя и рози от всяка една гледна точка (минутки за реклама), но така е, като се предоверявам и не отчитам, че някои хора хвалят акцията, докато я продават - а уж си го знам този урок....

                            както и да е, 800 акции при средна цена от 37 лева не са нещо фатално, така че засеха съм холд и ше чакам. Благодаря на колегата от Интер -явно са намалили капацитета си (може би нещо с разходите за въглеродни емисии, знам ли), но печалбата си е печалба, така че чакаме инфото за ОС и дивидента, ако се окажа прав в очакванията си. Иначе върху цената влияят 3 основни фактова, които за мен са с еднаква тежест:

                            - отчетът, който сам по себе си не беше лош като печалба (полуекселка), но пък не оправда очаванията за продажби. И то не ги оправда с много. Това лесно ще се тушира с новина за дивидент, ако има такава

                            - герберастката калинка, за която винаги си имах едно на ум. В момента всичко, свързано с герП, се бие здраво и с право. Само дето герП не са си отишли още, така че не знае знае ли се. Все пак калинката е огромна котва за дружеството, а нищо чудно и на новите избори пак да се кандидатира.

                            - многото хора, които купиха на 23-26 кинта и при падането на акцията решиха да кешират с профит - играли сме го много пъти този филм, в който една маса народ чака на купи/продаде и създава лавинообразен ефект нагоре/надолу. Да се надяваме, че точно те вече са свършили, защо си личи, че не са профита и директно лискат с кофата на пазар.

                            Ми това е от мен - ще си чакам новината за дивидент, ако има такава, и засега чакам, А и защо да продавам - какво друго особено перспективно има на борсата, за да се налага да ликвидирам тук на загуба? Халтуркови пиеси или надути планиняци и мунчобати - ми няма нужда.

                            Как беше - успех на всички готини и позитивни хора, които хвалят една акция, докато я продават, радващо е, че все още има и такива, които не са сред тях с фарисейските им номера
                            Страшен си.Толкова много полуистини написа,само за да не кажеш-сбърках с покупката на тези нива.

                            Коментар


                            • Тук явно феновете от яхтата (и Батя) продадоха организирано и сега вкупом ни обясняват какъв шит е дружеството, все едно преди 1 месец е било по-различно, ама тогава го хвалеха и правеха сметки за 50 кинта. Тази ми инвестиция е едниственото нещо, което успя да ме вътри от началото на годината, иначе всичко друго при мен е цветя и рози от всяка една гледна точка (минутки за реклама), но така е, като се предоверявам и не отчитам, че някои хора хвалят акцията, докато я продават - а уж си го знам този урок....

                              както и да е, 800 акции при средна цена от 37 лева не са нещо фатално, така че засеха съм холд и ше чакам. Благодаря на колегата от Интер -явно са намалили капацитета си (може би нещо с разходите за въглеродни емисии, знам ли), но печалбата си е печалба, така че чакаме инфото за ОС и дивидента, ако се окажа прав в очакванията си. Иначе върху цената влияят 3 основни фактова, които за мен са с еднаква тежест:

                              - отчетът, който сам по себе си не беше лош като печалба (полуекселка), но пък не оправда очаванията за продажби. И то не ги оправда с много. Това лесно ще се тушира с новина за дивидент, ако има такава

                              - герберастката калинка, за която винаги си имах едно на ум. В момента всичко, свързано с герП, се бие здраво и с право. Само дето герП не са си отишли още, така че не знае знае ли се. Все пак калинката е огромна котва за дружеството, а нищо чудно и на новите избори пак да се кандидатира.

                              - многото хора, които купиха на 23-26 кинта и при падането на акцията решиха да кешират с профит - играли сме го много пъти този филм, в който една маса народ чака на купи/продаде и създава лавинообразен ефект нагоре/надолу. Да се надяваме, че точно те вече са свършили, защо си личи, че не са профита и директно лискат с кофата на пазар.

                              Ми това е от мен - ще си чакам новината за дивидент, ако има такава, и засега чакам, А и защо да продавам - какво друго особено перспективно има на борсата, за да се налага да ликвидирам тук на загуба? Халтуркови пиеси или надути планиняци и мунчобати - ми няма нужда.

                              Как беше - успех на всички готини и позитивни хора, които хвалят една акция, докато я продават, радващо е, че все още има и такива, които не са сред тях с фарисейските им номера
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                                Не знам как ги слагаш второто 12 13 милки това значи поне 80 мил продажби което звучи невъзможно само за инфо миналата прибавиха около 5 мил като махнем 14 милки печалба от преизчислението а тогава газта беше поне с с 25- 30% по евтина.. Неохим е далеч от стабилно индустриално предприятие зависийки изцяло от цена на тора.,газ и цена на квоти... както се видя явно цената не е фактор и почти не работят за износ. Тук резултатите последните години са далеч от стабилни да не говоря почти пред фалит 2019. и оттам такова п/е... с тази конюнктура трябваше да хвръкнат уви, но може би имат аргументи и както казах един дивидент няма да е зле.
                                Да не говорим и това, че не може да се предвиди и дали загубата през времето на ремонта ще е пак като миналогодишната. Може да е и по-голяма, зависи какво ще пишат че са ремонтирали а и как са го ремонтирали. Според мен, почти няма голямата предвидимост, за да си заслужи риска...

                                Коментар

                                Working...
                                X