IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Графиката скоро ще изобрази перфектен фалос.

    Коментар


    • Много е шарено откъм продавачи.. Елана, Карол, Бенчмарк... сякаш се разрази някаква минипаника сред дребни спекуланти.. дали е подплатена с инфо ще разберем скоро..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

        защото навън взеха да попръждат,тук ще се оакаме
        Много е рано за това, по-скоро стечение на обстоятелствата- отчета на Неохим, историята с Градус, покрай Градус се подплашиха и за Агрия, че и малко за ПИБ, още двама-трима ако се включат в серията и ще стане весело..

        Коментар


        • Аз понеже продадох това-онова преди време и взех та купих тук 120 акции на 32 лева. Просто ме сърбеше ръчичката и си викам " абе ще изкарам едни 500 кинта за тръпката". Тя каква стана. Лошото е, че не я следя тази акция и нямам план какво ще се случва в бъдеще.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Поне по партидата в ТР няма нищо към този момент...

            Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Защо очакваш това? Аз мисля, че е само тук и допускам някой да е видял нещо днес от ТР или вътрешно инфо.

            Коментар


            • Според мен е ликвидация на портфейл, за съжаление с голяма тежест на Неохим в него (вариант 1), или наистина някой е с вътрешно инфо. Определено не е приятно да видиш срив от 1/3 в акцията за 4-5 борсови сесии, особено при липсата на някакви мега тегави новини (отчетът си беше ок като за цена от 40 лв - лично и вероятно пристрастно мнение). Но може би събирането на много маймуни на клона (включително моя милост), които искаха да продават на 50+ лева след отчета, също влияе, особено ако са купували на 26 и все още могат да продадат с печалба.

              Продължавам да съм холд, пък да видим - по принцип рядко упорствам с дадена акция, ако пада, и мога да продавам на загуба, ако се налага, но все още си мисля, че файър селът тук ще се укроти и ще тръгнем нагоре
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Защо очакваш това? Аз мисля, че е само тук и допускам някой да е видял нещо от ТР или вътрешно инфо.
                защото навън взеха да попръждат,тук ще се оакаме

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

                  навсякъде щее така
                  Защо очакваш това? Аз мисля, че е само тук и допускам някой да е видял нещо днес от ТР или вътрешно инфо.
                  Last edited by 15%; 11.05.2021, 15:47.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                    Замириса на изгоряла гума...
                    навсякъде щее така

                    Коментар


                    • Замириса на изгоряла гума...

                      Коментар


                      • Оле мале

                        Коментар


                        • Колко му е p/ebitda?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                            Не разбрах последно за амоняк или азотен тор става дума..защтото амоняка е само към 14 млн продажби ?
                            Амоняк за 14млн, ако е продаван на цена 500лв, е 28 000т в натура.Задавайки по-високи цени(600, 700лв) в натура ще пада, но трябва да вдигне печалбата.
                            Ако 28 хил. т. амоняк се обработят в следващите две инсталации, ще се увеличи масата на АН почти без пари - енергия, заплати,амортизации, въздух и вода са почти същите, както при ниско натоварване:
                            https://agropolychim.bg/produkti/azotni-torove/
                            от тон амоняк се добива около 2 т АН

                            от отчета за 2020 са продавали тон амоняк на вътрешен пазар по 645лв
                            цената за външен пазар е ...519лв
                            Вярно е, че цените бяха доста волатилни, не беше нормална година, но все пак...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                              И аз си мисля нещо в тази посока и си обяснявам намаления капацитет точно с въглеродните емисии. Възможно е да са седнали и да са посмятали нещата, при което да се е оказало, че от един момент нататък работата им генерира загуби. За производството на амоняк ползват природен газ, и по тази линия са длъжни да купуват въглеродни квоти, отвъд тези които получават безвъзмездно от държавата. За един тон амоняк изразходват приблизително по два тона въглеродни емисии, които когато трябва да плащат ги вкарва сериозно в червеното, особено при настоящите цени. Амонякът съответно ползват за производството основно на селитрата и продават директно като суровина. В някакво интервю бях чел, че получават, поне към тогавашния момент, 400 хил. тона квоти безвъзмездно от държавата, след което си ги купуват от свободния пазар - грубо още толкова. На теория е възможно да се случва нещо такова преосмисляне на бизнеса, което да стабилизира печалбата дори и при намалени продажби. Или просто е пожелателно мислене... Въпросът е защо ако има нещо, каквото и да е, просто не я оповестят тази информация, или каквато и да е причината за намаления капацитет и от там продажби.
                              Това е абсурд квотите играят голяма роля ,но маржа при азотния тор е много голям след като се покрият фиксираните разходи с тези цени на газ и тор ..Миналата година първото тримесе4ие са на нула горе долу , с 44 лв за газта и около 365лв за азотния тор и пак имат 80 млн продажби ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                                Относно емисиите - от тази година безплатните са намалени до 60% от реално генерираните, преди бяха според капацитета на инсталациите.
                                По мои сметки за тон амоняк са около 160лв по цени за 1кю, почти 100лв.безплатни, 60лв.влизат в себестойноста на тон амоняк.
                                За тон амоняк изразходват над 1100 м3 природен газ(повече от конкурентите), това е около 11.6 МВтч, купували са на цени над 31лв за МВтч
                                С останалите разходи (фрз, в.услуги, енергия и др.) себестойността на 1т. амоняк вероятно е около 480лв.за първо трим.
                                Произвели са вероятно около 90 - 97 хил. т. амоняк.Това е над проектния капацитет на инсталацията от 40т. за час.
                                Продали са доста амоняк и по тази причина инсталациите за азотна киселина и АН са работили при ниско натоварване, вероятно под 70%, което повишава себестойността на продукцията.Освен това в началото на годината бяха с празни складове(по отчет) и с аванси за почти 15-20 дни работа.
                                Цената при търговците към 25 януари бе все още под 420лв, ако тогава са получили аванси от клиент с добър нюх
                                Относно дивидента - едва ли ще е над левче. Имат амбициозна инв.програма за следващите две години, почти 70млн., а и пресата от поскъпваща суровина и сезонно поевтиняващ продукт не предполага да са разточителни.
                                За полит. амбициите - може би желае по-бърза писта от конкурентите, които са купили изгодно инсталация, но сертификат клас А не означава по-малко бюрокрация:
                                https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...a-protsaftyava
                                Добър платноход е Неохима, но вятърът стихна и надеждата е цените на техн.култури- царевица и слънчоглед, да останат високи поне година - за тях е нужно доста повече тор.Връзката с Гърция и въглеродния данък за стоки от трети страни също може да помогне.
                                Преди изнасяха за Индия и Украйна, може това да е причина за по-ниския резултат тази година, освен поскъпналия транспорт.


                                Нямам акции към момента, разпръснал съм се като пиян сапьор в други 17.Надявах се на печалба над 20млн. за да продам в диапазона 40-45лв, защото около 20 април цената на Неоферт при търговците бе с 15лв надолу, а два дни преди отчета с над 70лв. по-евтино от мартенските нива и девненци ги последваха.Вносителите поне засега не свалят и това може да помогне да се вдигнат продажбите.
                                Всички сметки са правени на коляно и не би трябвало да се вземат насериозно
                                Не разбрах последно за амоняк или азотен тор става дума..защтото амоняка е само към 14 млн продажби ?

                                Коментар

                                Working...
                                X