IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

    Надали...... продукцията и незавършеното производство ще бъдат продадени в това тримесечие, даже с по-голяма печалба, тъй като цените на селитрата се вдигат всеки месец. Според мен и земеделците се презапасяват за догодина, тъй като цените се катерят стабилно и по всичко личи, че трендът ще продължи възходящо. Кешът може и да намалее малко, заради плановия ремонт, който се прави всяка година. Най-интересното е дали ще успеят да се класират по проекта за зелена енергия дето казаха на ОС, че ще участват!!!
    Проектът за зелена енергия все още е на трупчета, а и да се реализира, ефект от него ще има след 2025. За земеделците - силно ме съмнява да се презапасят, хеле пък като има земя за купуване, а тя е на първо място. Дали ще влезе в Софикс - силно ме съмнява, но дано, нека се случи - ма Никиту отдавна не е фактор вече с мижавото си фондче. На хартия предприятието изглежда подценено, но с гербава калинка начело - и толкова му е много. Аз лично очаквам плавно слизане към 20 и надолу, както е било всяка година - юруш в началото и продажби на акцията след лятото. Но затова пък си имаме бас с инта, така че всичко е точно - все някой ще е доволен накрая
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Досега винаги са горили 10 млн от печалбата трето тримесечие, а четвърто е на символична печалба, дано тази година е различно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

        Сумите с корективен характер не са постоянна велчина затова е добре да не се взимат под предвид за периода при анализ на печалбата или да са по незначителни а не 50% от нея ...Като бивш акционер и реализирал доста добра печалба при предишния отчет виждам само едни огромен + и това е кеша който е 40 млн. Най накрая да кажат какво ще праваят с него след престъплението от 40 ст дивидент или по малко от 10% от печалбата..

        Мисля е ясно че следващия отчет ЕБИТДА ще е надолу с 8-11млн
        Надали...... продукцията и незавършеното производство ще бъдат продадени в това тримесечие, даже с по-голяма печалба, тъй като цените на селитрата се вдигат всеки месец. Според мен и земеделците се презапасяват за догодина, тъй като цените се катерят стабилно и по всичко личи, че трендът ще продължи възходящо. Кешът може и да намалее малко, заради плановия ремонт, който се прави всяка година. Най-интересното е дали ще успеят да се класират по проекта за зелена енергия дето казаха на ОС, че ще участват!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

          Сумите с корективен характер не са постоянна велчина затова е добре да не се взимат под предвид за периода при анализ на печалбата или да са по незначителни а не 50% от нея ...Като бивш акционер и реализирал доста добра печалба при предишния отчет виждам само едни огромен + и това е кеша който е 40 млн. Най накрая да кажат какво ще праваят с него след престъплението от 40 ст дивидент или по малко от 10% от печалбата..

          Мисля е ясно че следващия отчет ЕБИТДА ще е надолу с 8-11млн
          Разбира се, не си прав.
          Работил си, направил си разходи, натрупал си в склада продукция- "- " в разходите.
          Др тримесечие не работиш, продаваш от склада - "+" в разходите, но" +" и в продажбите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

            влизането в Софиск изглежда все по-сигурно, но даже не ми е много интересно това, щото е само с краткосрочна полза за цената.
            Сумите с корективен характер не са постоянна велчина затова е добре да не се взимат под предвид за периода при анализ на печалбата или да са по незначителни а не 50% от нея ...Като бивш акционер и реализирал доста добра печалба при предишния отчет виждам само едни огромен + и това е кеша който е 40 млн. Най накрая да кажат какво ще праваят с него след престъплението от 40 ст дивидент или по малко от 10% от печалбата..

            Мисля е ясно че следващия отчет ЕБИТДА ще е надолу с 8-11млн

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
              Без пари е акцията в момента според резултатите, които показва. Според мен ще върви полека нагоре към 40, като таргета е да гони нов връх септември ако влезе в Софикс
              влизането в Софиск изглежда все по-сигурно, но даже не ми е много интересно това, щото е само с краткосрочна полза за цената.

              Коментар


              • Без пари е акцията в момента според резултатите, които показва. Според мен ще върви полека нагоре към 40, като таргета е да гони нов връх септември ако влезе в Софикс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Немаш грижа, щом си рекъл,-де са не отишли!!!
                  Ала мръдни Атерката, да съм ти полезен барем!
                  мерси за атерката, но ще си ги шитна, както съм решил. Там съм за спркулата, няма вяра на яхтсмените, затова и кеширам, както съм си го рекъл от времето на влизането. И тук имах цел да кеширам към 60 след птчетите за кю 1 и 2, ма нъцки. Взех си загубата, както казва батя

                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Идеалка
                    Значи давам и бонус - ако до 29.07.2022, по което и да е време, видим сделки за поне 100 акции на цена 46,80 и нагоре, бутилката е за теб. Ако не - за мен. Може и да не е уиски, а друг алкохол, а може и по сметка да ги преведа или даря, както искаш, ско загубя. Ако спечеля - бутилка хубаво уиски в този диапазон искам, бил си моряк, вярвам, че имаш вкус

                    Немаш грижа, щом си рекъл,-де са не отишли!!!
                    Ала мръдни Атерката, да съм ти полезен барем!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                      Ами да ти кажа- става!
                      Макар да не съм по басовете, а вече и по пиенето не ме бива(особено в тия жеги),- трудно го износвам!
                      Но по априлско кай нази е йощ ладно, та може и да прасна едно две ученически!
                      пп. - присетих се че лани май ти бях рекол да ти прехвърля едни ХЕСки десетина бройки, хем че бяха по 3,72 нейде, преди пандемичното,- значи комай полтара год ;- сега видиш де Е !!!
                      Идеалка
                      Значи давам и бонус - ако до 29.07.2022, по което и да е време, видим сделки за поне 100 акции на цена 46,80 и нагоре, бутилката е за теб. Ако не - за мен. Може и да не е уиски, а друг алкохол, а може и по сметка да ги преведа или даря, както искаш, ско загубя. Ако спечеля - бутилка хубаво уиски в този диапазон искам, бил си моряк, вярвам, че имаш вкус
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                        С тия цени на газта не знам тук за къде. А иначе да са живи и здрави артиите тук, още от стари времена ги знаем
                        А с тая цена на амониевата селитра, а?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Това ми прозвуча като предложение за бас на хубаво уиски за 150-200 лева?

                          Ами да ти кажа- става!
                          Макар да не съм по басовете, а вече и по пиенето не ме бива(особено в тия жеги),- трудно го износвам!
                          Но по априлско кай нази е йощ ладно, та може и да прасна едно две ученически!
                          пп. - присетих се че лани май ти бях рекол да ти прехвърля едни ХЕСки десетина бройки, хем че бяха по 3,72 нейде, преди пандемичното,- значи комай полтара год ;- сега видиш де Е !!!
                          Last edited by inta53; 29.07.2021, 18:00.

                          Коментар


                          • С тия цени на газта не знам тук за къде. А иначе да са живи и здрави артиите тук, още от стари времена ги знаем
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Груеца купи на 40 лева и продаде на 25. Сега е хейтър по позицията и некви други калинки са му виновни. Разбра се също, че и от отчети не разбира. Запасите били намалели и затова имало печалба, смях, груе

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Груйче не знам що си разбрал, но догодина по туй време ще речем от било 46,80 -ЗДРАВЕЙ !!!
                                Това ми прозвуча като предложение за бас на хубаво уиски за 150-200 лева?
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X