IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

    Не продавам, само купувам тук..... не очаквам неприятни изненади, защото: цената на продукцията им - торовете расте всеки месец със същите темпове, както газта. На всички е ясно, че Q3 ще е на загуба заради годишния планов ремонт. Както и Q4 може би също. Но със сигурност 2021г. ще има голяма печалба - между 12-15 млн.лв. (около 5-6 лв/акция) и надявам се приличен дивидент да вземем догодина. Разковничето ще е H1 на 2022г. и ако продължи да прави по 10-15 млн. годишна печалба, то ще е ясно, че е супер подценено. Все още мисля, че под 30 е евтино...... не разбирам защо са тези разпродажби, но всеки си знае и си решава сам какво да прави с парите/акциите си
    Това ли е вярното или мнението ти малко по-надолу?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Баси, то остана ли някой, дето да не е продал на 40?
      Пълни циркаджии! Дано поне сами си вярват

      Коментар


      • Баси, то остана ли някой, дето да не е продал на 40?
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

          И акцията беше 40 а сега е 26
          на 40 продадох и започнах да влизам обратно на 30 и надолу до 23 и сега пак купувам по пътя нагоре....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
            АМОНИЕВ НИТРАТ (34.4% азот) НЕОХИМ - 636 лв/т. без ДДС - франко Дим-д НОВА ЦЕНА!
            И акцията беше 40 а сега е 26

            Коментар


            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

              Това е цена от 2 седмици.
              Предишната беше 630.
              Прав си, цената вече е: Амониев нитрат /селитра/ 34.4% Димитровград 50кг. - 780.00лв

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                АМОНИЕВ НИТРАТ (34.4% азот) НЕОХИМ - 636 лв/т. без ДДС - франко Дим-д НОВА ЦЕНА!
                Това е цена от 2 седмици.
                Предишната беше 630.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  А днес вече е 65!
                  АМОНИЕВ НИТРАТ (34.4% азот) НЕОХИМ - 636 лв/т. без ДДС - франко Дим-д НОВА ЦЕНА!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                    Имам и такива позиции - Доверие, ЧЕЗ и др., които са ми с много голяма тежест в портфейла и по всяко време може да ги продам с голяма печалба!
                    А Неохима последните 2 години си се развива супер и ще си го държа докато ми стигне таргета от 40+
                    Газта нагоре, цената надоле! Лоша работа.
                    Как не влезе поне в софикс, а Мапа ? Да може се освободиш поне ...

                    Коментар


                    • И какво излезе, ПЕтата дето смятахте Февруари отиват в кошчето за боклук. Аз що ви казвам, да се не се лъжете по тримесечни отчети.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                        Мдаа,
                        Цената на газа тази сутрин мина 60 Е на холандския TTF.
                        Д*пе да ни е яко...
                        А днес вече е 65!

                        Коментар


                        • Бизнес модела им е такъв, че печелят добре при евтин газ и излизат на загуба при скъп. Проследете последните 10 години и ще се убедите. Първото полугодие беше добре заради евтиния газ. За Q3 очаквам загуба 7-8 милиона заради ремонта, а за Q4 загуба около 2 милиона. Повишението на цените на торовете не може да компенсира резкия скок на Газа. Не съм оптимист за 2022-3. Според отчета им последните години почти не дават пари за съществени ремонти и обновяване, същевременно все отлагат големите ремонти поради липса на пари и в един момент ще им се наложи да харчат по 30-40 млн на година ако искат завода да продължи да работи. В момента изцеждат ресурса на инсталациите. Химията с скъп бизнес, капиталоемък. Ако не инвестираш навреме, после нещата стават неуправляеми. Аз не съветвам да се надяваме на дивидент скоро.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Не мисля, че Q3 ще е на загуба. Вероятно ще е на малка печалба, но печалба.
                            Верояно Q4 ще е на загуба.
                            Не съм оптимист за H1 на 22-ра с тези летящи в небесата цени на газ и въглеродни емисии.

                            Имах тук. Нямам сега. Но може и да имам след време. Зависи...
                            Q3 и Q4 винаги са на загуба.... ще е изненада ако някое е на печалба или близо до 0. Ако някое Q е на печалба, ще е много сериозен бичи сигнал. Личи си обаче, че мениджмънта се справя добре последните 2 години. Още повече, че си пазаруват акции. Според мен догодина ше раздадат по-голям дивидент, надявам се на минимум 1 лв.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                              Не продавам, само купувам тук..... не очаквам неприятни изненади, защото: цената на продукцията им - торовете расте всеки месец със същите темпове, както газта. На всички е ясно, че Q3 ще е на загуба заради годишния планов ремонт. Както и Q4 може би също. Но със сигурност 2021г. ще има голяма печалба - между 12-15 млн.лв. (около 5-6 лв/акция) и надявам се приличен дивидент да вземем догодина. Разковничето ще е H1 на 2022г. и ако продължи да прави по 10-15 млн. годишна печалба, то ще е ясно, че е супер подценено. Все още мисля, че под 30 е евтино...... не разбирам защо са тези разпродажби, но всеки си знае и си решава сам какво да прави с парите/акциите си
                              Не мисля, че Q3 ще е на загуба. Вероятно ще е на малка печалба, но печалба.
                              Верояно Q4 ще е на загуба.
                              Не съм оптимист за H1 на 22-ра с тези летящи в небесата цени на газ и въглеродни емисии.

                              Имах тук. Нямам сега. Но може и да имам след време. Зависи...

                              Коментар


                              • На това ли казваш, че се развива супер? Аз така като гледам бих казал че играта е в центъра

                                Коментар

                                Working...
                                X