IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

    Не резултатът за Q ще е определящ за цената, а очакванията за бъдещето. А в краткосрочен аспект, то въобще не е розово.

    Втори голям европейски торов производител спира производство, заради цените на газа -

    https://www.reuters.com/business/ene...ge-2021-09-17/
    При положение, че обработващите земя без тор няма как да минат, намаляването на конкуренцията за Неохим трябва да е добра новина, стига да са по-конкурентноспособни от другите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

      Не е ясно дали ще е дългосрочно си мисля, но цената ще зависи от резултатите за Q3..... но каквото и да стане, смятам, че акцията е сериозно подценена на тия нива. Който иска да продава, аз не съм от тия, даже при всяко изсипване допълвам, както и вчера си взех. Като погледнеш баланса за Q2 и който разбира му става ясно. Според мен продавачите хич не са в час какво става с бизнеса на дружеството, а продават при всяко покачване на газта.... луда работа
      Не резултатът за Q ще е определящ за цената, а очакванията за бъдещето. А в краткосрочен аспект, то въобще не е розово.

      Втори голям европейски торов производител спира производство, заради цените на газа -

      https://www.reuters.com/business/ene...ge-2021-09-17/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

        Не е ясно дали ще е дългосрочно си мисля, но цената ще зависи от резултатите за Q3..... но каквото и да стане, смятам, че акцията е сериозно подценена на тия нива. Който иска да продава, аз не съм от тия, даже при всяко изсипване допълвам, както и вчера си взех. Като погледнеш баланса за Q2 и който разбира му става ясно. Според мен продавачите хич не са в час какво става с бизнеса на дружеството, а продават при всяко покачване на газта.... луда работа
        Нека да има и такива!
        не е препоръка!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

          Мда, неприятно се получи.
          Особено, като се наложи, да се става "дългосрочен".
          Дано излезеш с добри пари, което ще е в отговор на енергията да поевтинее, което пък малко или много касае всички дружества.
          Не е ясно дали ще е дългосрочно си мисля, но цената ще зависи от резултатите за Q3..... но каквото и да стане, смятам, че акцията е сериозно подценена на тия нива. Който иска да продава, аз не съм от тия, даже при всяко изсипване допълвам, както и вчера си взех. Като погледнеш баланса за Q2 и който разбира му става ясно. Според мен продавачите хич не са в час какво става с бизнеса на дружеството, а продават при всяко покачване на газта.... луда работа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

            Нямам претенции, изграждам си позиция и съм убеден, че ще изкарам добри пари
            Мда, неприятно се получи.
            Особено, като се наложи, да се става "дългосрочен".
            Дано излезеш с добри пари, което ще е в отговор на енергията да поевтинее, което пък малко или много касае всички дружества.
            Не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
              Марадоната ще го подпира, все е някаква утеха
              Нямам претенции, изграждам си позиция и съм убеден, че ще изкарам добри пари

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                Мисли ми се,
                щото всичко ще повлече крак.
                Ето- с тези цени на газа газовите ел централи на запад спират работа, щото не им излизат сметките.
                Търсенето на ток се увеличава в цяла Европа
                и ето -
                днес на борсата цената на тока за утре е 335 лв/MWh- с 10% повече от вчера.
                това са само някакви си цени, нормална реакция на пазара, все едно е да се косиш, че цените на Алтерко са високи, ами като мислиш, че са високи - продаваш, ако са ниски - купуваш ...

                Коментар


                • Марадоната ще го подпира, все е някаква утеха
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                    Ми що го мислиш?
                    Мисли ми се,
                    щото всичко ще повлече крак.
                    Ето- с тези цени на газа газовите ел централи на запад спират работа, щото не им излизат сметките.
                    Търсенето на ток се увеличава в цяла Европа
                    и ето -
                    днес на борсата цената на тока за утре е 335 лв/MWh- с 10% повече от вчера.
                    Last edited by abc; 15.09.2021, 14:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Не е точна така, на гърба на кибиците е, каквито са 95% от българите! Ние, които имаме акции и дялове в работещи, проспериращи и печеливши компании, сме от правилната страна на члена
                      По принцип е така, но взех да се плаша, няма спирачки, тока днес е 171.5Е, малко е пир по време на чума, ще трябва и да се преосмисля колко от тези работещи, проспериращи и печеливши ще са такива след 6 месеца

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                        Защото всичко е на наш гръб - храна, ток, газ, парно.
                        Не е точна така, на гърба на кибиците е, каквито са 95% от българите! Ние, които имаме акции и дялове в работещи, проспериращи и печеливши компании, сме от правилната страна на члена

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          Ми що го мислиш?
                          Защото всичко е на наш гръб - храна, ток, газ, парно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            75 е днес!!!
                            Не ми се мисли!!!
                            Ми що го мислиш?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              А днес вече е 65!
                              75 е днес!!!
                              Не ми се мисли!!!

                              Коментар


                              • Вчера пишеш че не продаваш а само купуваш, а днес ни обясняваш че си продал на 40. Кое е истина? Сега се надявам, че си ме разбрал.
                                Last edited by Агресивен бик; 14.09.2021, 22:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X