IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

    Груев,
    Докато чакаш огромната си брефова печалба някога, ама надали,
    Аз ще се чудя къде да похарча лятото огромния си атеров дивидент
    А народът ни няма да се провали. Въпреки завистта и хейта, които са обсебили не малка част от него.
    Ето пак тъп и доста клиширан отговор - не ме дразни, когато такъв получвам от стандартните заподоздрени яхтсмени, но когато подбно нещо се напише от интелигентен човек, определено се дразня. Не, абеце, нямам проблем с огромния ти атеров дивидент, даже сигурно и аз ще се включа тогава и ще си го прибера, имам проблем с това, че за 200 години не сме мръднали в развитието си и народът все още е стадо, което е свикнало някой да го стриже, стига поне малко да го пази от вълци (по Индже от Йовков).

    Та и тук така - да се кефиш на трохите, като можеше да не е така, ама нейсе, всеки си решава. Брефчето не го мисли - имаме си бас и всичко е точно
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      И любимото ми бг изказване като контра - а без ич Ма тука е така - апропо, ти си в подобна позиция при атерата - те там мажо прибира половината печалба, ама всичко е точно, щото отпуска и на раята по малко. Това мислене винаги ни е проваляло като народ, за съжаление
      Груев,
      Докато чакаш огромната си брефова печалба някога, ама надали,
      Аз ще се чудя къде да похарча лятото огромния си атеров дивидент
      А народът ни няма да се провали. Въпреки завистта и хейта, които са обсебили не малка част от него.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

        Имаше, да.
        0.4 лв.
        Подигравка!
        И любимото ми бг изказване като контра - а без ич Ма тука е така - апропо, ти си в подобна позиция при атерата - те там мажо прибира половината печалба, ама всичко е точно, щото отпуска и на раята по малко. Това мислене винаги ни е проваляло като народ, за съжаление
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

          Миналата година имаше дивидент, надявам се и тази ще раздадат и то по-голям
          Имаше, да.
          0.4 лв.
          Подигравка!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

            За да види нещо акционера от кеша има 3 варианта : инвестициии за модернизиране и повишаване на продажбите печалбата + евентуално погасяване на дългове , дивидент, обратно изкупуване... За момента не се вижда нищо от това..
            Миналата година имаше дивидент, надявам се и тази ще раздадат и то по-голям

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

              50 МИЛИОНА генерирани за 2 години от печалба и налични по сметки, кажи ми кое дружество е направило толкова от търговска дейност за 2 години?
              За да види нещо акционера от кеша има 3 варианта : инвестициии за модернизиране и повишаване на продажбите печалбата + евентуално погасяване на дългове , дивидент, обратно изкупуване... За момента не се вижда нищо от това..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Snap Разгледай мнение
                При 1400 лв за т нитрат, правят 10 и отгоре дори и при скъпия газ. Въпроса е колко остават в дружеството и колко в дистрибутора
                Че той нитрата беше 380лв когато газта беше 20лв.. и може да видиш колко печалба направиха 2020-2021... само че сега газта е 120 лв тоест по 6...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                  10 млн печалба на месец е мноооого..... не са ти верни сметките. Ще е постижение да правят по 1-2 млн, което прави между 10-15 млн на година, имайки предвид плановитв ремонти. Което си е по 5-7 лв печалба на акция. Надявам се на поне 1 лв. рекорден дивидент тази година!!!
                  10 млн нищо не е с тези цени на нитрата, но при това източване на дружеството могат да докарат каквато си искат печалба, дори на загуба могат да излязат.

                  Коментар


                  • Наистина е мнооого, но повярвай толкова трябва да е. Правят минимум 250 лв кеш на т произведен нитрат в момента. Прочети отчета и виж какъв им е разхода на газ , посмятай малко и ще се убедиш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Snap Разгледай мнение
                      При 1400 лв за т нитрат, правят 10 и отгоре дори и при скъпия газ. Въпроса е колко остават в дружеството и колко в дистрибутора
                      10 млн печалба на месец е мноооого..... не са ти верни сметките. Ще е постижение да правят по 1-2 млн, което прави между 10-15 млн на година, имайки предвид плановитв ремонти. Което си е по 5-7 лв печалба на акция. Надявам се на поне 1 лв. рекорден дивидент тази година!!!

                      Коментар


                      • При 1400 лв за т нитрат, правят 10 и отгоре дори и при скъпия газ. Въпроса е колко остават в дружеството и колко в дистрибутора

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Snap Разгледай мнение
                          В момента НЕохим правят по 10 милиона кеш месечно. Това е от ноември насам и ще продължи до април. Интересно е да разберем каква част ще се отклони към свързани лица… иначе те имат нужда От кеш за неотложни инвестиции отлагани вече няколко години. В момента е Ден година храни заради ниската цена на Газа в сравнение с цяла Европа и високите цени на торовете
                          Множко ми се струват 10 милки на месец, аз и на 1-2 млн ще съм доволен с тези цени на газта
                          Last edited by mapadona; 16.01.2022, 00:23.

                          Коментар


                          • В момента НЕохим правят по 10 милиона кеш месечно. Това е от ноември насам и ще продължи до април. Интересно е да разберем каква част ще се отклони към свързани лица… иначе те имат нужда От кеш за неотложни инвестиции отлагани вече няколко години. В момента е Ден година храни заради ниската цена на Газа в сравнение с цяла Европа и високите цени на торовете

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                              Едно си баба знае, едно си баба бае
                              50 МИЛИОНА генерирани за 2 години от печалба и налични по сметки, кажи ми кое дружество е направило толкова от търговска дейност за 2 години?

                              Коментар


                              • Едно си баба знае, едно си баба бае

                                Коментар

                                Working...
                                X