IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 35 млн. печалба за тримесечието. Надминаха и най-смелите ми очаквания.

    Коментар


    • Ей тоя малоумен кол от 13 до 14:00 ми коства много пропуснати ползи. Не очаквах да изляза на плюс някъде днес, ама тук бул кейсът се получи като че ли Честито на устискалите, както и добре дошли на борда на новите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
        Искам да питам, защо се избивате да купувате, като дружеството е пред фалит???
        Брей, Мапа, признавам ти го, веднъж и ти да познаеш. Да видим докъде ще иде акцията, все си мисля, че е дет кет баунс - това предприятие е комунистически мастодонт, обречено без много инвестиции за нова инфраструктура. Апропо, може пък новата власт да е повлияла - това, дето го очаквахме за Кю2, беше опапано от гербавата калинка, сега може пък да излизат реалните резултати?
        Успех на държащите тук, успех и на инта, че с него имаме бас - вече шансовете му да познае се увеличиха доста
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Лудница

          Коментар


          • Искам да питам, защо се избивате да купувате, като дружеството е пред фалит???

            Коментар


            • Уооо... 51,6 млн. лв. печалба, 71,2 млн. лв. кеш, 62% ръст на постъпленията от клиенти до близо 400 млн. лв.

              Коментар


              • 20 лева печалба на акция?!?! Тук ще става интересно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение
                  Та за това е голяма вероятността от конфликт,санкции,контра мерки и в резултат проблеми с доставките на газ.
                  Как това ще се отрази на Неохим не е много ясно,може и да са си вързали гащите с някакви дългосрочни договори и даже да спечелят от ситуацията
                  .[/URL]
                  То е ясно как ще се отрази-няма газ няма работа Дори да могат да си докарат газ от някъде,Неохим продава предимно през дистрибутори и печалбата остава в тях за което говореше и Филип Ромбаут на събранието през 2019 год.
                  !не е препоръка!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от man40 Разгледай мнение
                    https://www.investor.bg/evropa/334/a...altika-344299/ Ако стане конфликт,дали ще има от азерския газ за Неохима?
                    То не само за Неохима няма да има,ами за цяла Европа няма да стига газа.Хранилищата са запълнени под половината,а студа тепърва предстои.Та за кое по-напред да стигне газа.
                    Щом така усилено се говори за война,Путин ще бъде принуден да я започне.Американците ще организират повод за започването ѝ.Нали трябва някъде да продадат старото си въоръжение.А че Европа ще закъса заради газа,за тях е добре дошло.Цената в USA е в пъти по-ниска,а и като бонус втечнения шистов газ се продава добре и добивните компании живнаха.
                    Та за това е голяма вероятността от конфликт,санкции,контра мерки и в резултат проблеми с доставките на газ.
                    Как това ще се отрази на Неохим не е много ясно,може и да са си вързали гащите с някакви дългосрочни договори и даже да спечелят от ситуацията
                    Не е майтап работата щом и СНС ще свикват утре.
                    Last edited by noko6; 24.01.2022, 15:17.

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/evropa/334/a...altika-344299/ Ако стане конфликт,дали ще има от азерския газ за Неохима?
                      !не е препоръка!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        (странно, аз пък никога не се дразня, когато някой пише по "моите" позиции и не споделя моето мнение за тях)
                        Не е изненадващо, предвид факта че всички различни от твоето мнения, попадат в блек-листата. Поради това, все пак държиш едно първенство в инвеститорски форум - човека с най-богата листа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          Г-н Груев,
                          Отдавна съм в този форум и ценя възможността всеки да изкаже мнението си / позитивно или негативно/ по определена позиция.
                          Според мен като цяло форумът е на едно добро ниво, полезен е , каквато е и целта му.
                          Мисля, тук се включват хора поне на средно интелигентно ниво, със собствени глави и портфейли, които разбират и от половин дума, както се казва.
                          Ежедневното ти писане на негативни коментари по определени позиции, с които искаш да покажеш, че едва ли не само Ти си открил негативите им, а всички останали не могат да стигнат до твоите прозрения, е меко казано дразнещо и обидно. Имаш мнение, казал си го- чудесно! Благодарско даже! Но всеки ден да го повтаряш...

                          Здрав и успешен!

                          Разбрах те, както и другите, които са ми го казвали. Разбирам и позицията ти, но моята в случая се базира на принципа на полемиката - щом има мнения, които повтарят едно и също славославяне, нека има и други, които да повтарят едно и също "хейтене". За мен няма проблем нито в едните, нито в другите мнения, стига да са издържани смислово и фактологически. Но понеже дразня хората в позициите им (странно, аз пък никога не се дразня, когато някой пише по "моите" позиции и не споделя моето мнение за тях), затова и често спирам да драскам, тъй като за тая работа не ми плащат.

                          И все пак форумът не е статична, а динамична величина и в него постоянно влизат нови участници - вярвам, ще се съгласиш с мен, че за тях би било особено ценно да чуят както положителните хвалебствия, така и отрицателните "хейтения", за да могат да вземат обосновано и аргументирано решение за себе си, нали? Все пак това е целта на всеки форум, но може пък и да греша? Здраве и успехи желая
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Ето пак тъп и доста клиширан отговор - не ме дразни, когато такъв получвам от стандартните заподоздрени яхтсмени, но когато подбно нещо се напише от интелигентен човек, определено се дразня. Не, абеце, нямам проблем с огромния ти атеров дивидент, даже сигурно и аз ще се включа тогава и ще си го прибера, имам проблем с това, че за 200 години не сме мръднали в развитието си и народът все още е стадо, което е свикнало някой да го стриже, стига поне малко да го пази от вълци (по Индже от Йовков).

                            Та и тук така - да се кефиш на трохите, като можеше да не е така, ама нейсе, всеки си решава. Брефчето не го мисли - имаме си бас и всичко е точно
                            Г-н Груев,
                            Отдавна съм в този форум и ценя възможността всеки да изкаже мнението си / позитивно или негативно/ по определена позиция.
                            Според мен като цяло форумът е на едно добро ниво, полезен е , каквато е и целта му.
                            Мисля, тук се включват хора поне на средно интелигентно ниво, със собствени глави и портфейли, които разбират и от половин дума, както се казва.
                            Ежедневното ти писане на негативни коментари по определени позиции, с които искаш да покажеш, че едва ли не само Ти си открил негативите им, а всички останали не могат да стигнат до твоите прозрения, е меко казано дразнещо и обидно. Имаш мнение, казал си го- чудесно! Благодарско даже! Но всеки ден да го повтаряш...

                            Здрав и успешен!


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                              Миналата година имаше дивидент, надявам се и тази ще раздадат и то по-голям
                              А на новия акционер акциите са му продадени от дружество Агрофер. Кой е собственик на това дружество?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ето пак тъп и доста клиширан отговор - не ме дразни, когато такъв получвам от стандартните заподоздрени яхтсмени, но когато подбно нещо се напише от интелигентен човек, определено се дразня. Не, абеце, нямам проблем с огромния ти атеров дивидент, даже сигурно и аз ще се включа тогава и ще си го прибера, имам проблем с това, че за 200 години не сме мръднали в развитието си и народът все още е стадо, което е свикнало някой да го стриже, стига поне малко да го пази от вълци (по Индже от Йовков).

                                Та и тук така - да се кефиш на трохите, като можеше да не е така, ама нейсе, всеки си решава. Брефчето не го мисли - имаме си бас и всичко е точно
                                След като и не-"яхтсмени" виждат нещата различно от теб, не ти ли светва под шапката, че явно ти си в грешка!? Разсъждаваш супер тесногръдо и назадничево.. още живееш при Тато ми се струва! Някой насила ли кара хората да си купуват акции в Атера!? Не е ли ясна цялата конструкция на фонда, включително с таксите му още от самото учредяване? Кой си ти че да казваш колко такси заслужават учредителите и управляващите фонда? Когато ти направиш подобен фонд, можеш да определяш какви такси да взимаш, а публиката да прецени дали е ОК да си даде парите за управление при теб!
                                Комунизма си отиде безвъзврътно, проумей го и продължи напред.. Иначе ще си умреш такъв, все недоволен и мрънкащ!

                                Коментар

                                Working...
                                X