IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от man40 Разгледай мнение
    https://www.investor.bg/evropa/334/a...altika-344299/ Ако стане конфликт,дали ще има от азерския газ за Неохима?
    То не само за Неохима няма да има,ами за цяла Европа няма да стига газа.Хранилищата са запълнени под половината,а студа тепърва предстои.Та за кое по-напред да стигне газа.
    Щом така усилено се говори за война,Путин ще бъде принуден да я започне.Американците ще организират повод за започването ѝ.Нали трябва някъде да продадат старото си въоръжение.А че Европа ще закъса заради газа,за тях е добре дошло.Цената в USA е в пъти по-ниска,а и като бонус втечнения шистов газ се продава добре и добивните компании живнаха.
    Та за това е голяма вероятността от конфликт,санкции,контра мерки и в резултат проблеми с доставките на газ.
    Как това ще се отрази на Неохим не е много ясно,може и да са си вързали гащите с някакви дългосрочни договори и даже да спечелят от ситуацията
    Не е майтап работата щом и СНС ще свикват утре.
    Last edited by noko6; 24.01.2022, 15:17.

    Коментар


    • https://www.investor.bg/evropa/334/a...altika-344299/ Ако стане конфликт,дали ще има от азерския газ за Неохима?
      !не е препоръка!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        (странно, аз пък никога не се дразня, когато някой пише по "моите" позиции и не споделя моето мнение за тях)
        Не е изненадващо, предвид факта че всички различни от твоето мнения, попадат в блек-листата. Поради това, все пак държиш едно първенство в инвеститорски форум - човека с най-богата листа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Г-н Груев,
          Отдавна съм в този форум и ценя възможността всеки да изкаже мнението си / позитивно или негативно/ по определена позиция.
          Според мен като цяло форумът е на едно добро ниво, полезен е , каквато е и целта му.
          Мисля, тук се включват хора поне на средно интелигентно ниво, със собствени глави и портфейли, които разбират и от половин дума, както се казва.
          Ежедневното ти писане на негативни коментари по определени позиции, с които искаш да покажеш, че едва ли не само Ти си открил негативите им, а всички останали не могат да стигнат до твоите прозрения, е меко казано дразнещо и обидно. Имаш мнение, казал си го- чудесно! Благодарско даже! Но всеки ден да го повтаряш...

          Здрав и успешен!

          Разбрах те, както и другите, които са ми го казвали. Разбирам и позицията ти, но моята в случая се базира на принципа на полемиката - щом има мнения, които повтарят едно и също славославяне, нека има и други, които да повтарят едно и също "хейтене". За мен няма проблем нито в едните, нито в другите мнения, стига да са издържани смислово и фактологически. Но понеже дразня хората в позициите им (странно, аз пък никога не се дразня, когато някой пише по "моите" позиции и не споделя моето мнение за тях), затова и често спирам да драскам, тъй като за тая работа не ми плащат.

          И все пак форумът не е статична, а динамична величина и в него постоянно влизат нови участници - вярвам, ще се съгласиш с мен, че за тях би било особено ценно да чуят както положителните хвалебствия, така и отрицателните "хейтения", за да могат да вземат обосновано и аргументирано решение за себе си, нали? Все пак това е целта на всеки форум, но може пък и да греша? Здраве и успехи желая
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ето пак тъп и доста клиширан отговор - не ме дразни, когато такъв получвам от стандартните заподоздрени яхтсмени, но когато подбно нещо се напише от интелигентен човек, определено се дразня. Не, абеце, нямам проблем с огромния ти атеров дивидент, даже сигурно и аз ще се включа тогава и ще си го прибера, имам проблем с това, че за 200 години не сме мръднали в развитието си и народът все още е стадо, което е свикнало някой да го стриже, стига поне малко да го пази от вълци (по Индже от Йовков).

            Та и тук така - да се кефиш на трохите, като можеше да не е така, ама нейсе, всеки си решава. Брефчето не го мисли - имаме си бас и всичко е точно
            Г-н Груев,
            Отдавна съм в този форум и ценя възможността всеки да изкаже мнението си / позитивно или негативно/ по определена позиция.
            Според мен като цяло форумът е на едно добро ниво, полезен е , каквато е и целта му.
            Мисля, тук се включват хора поне на средно интелигентно ниво, със собствени глави и портфейли, които разбират и от половин дума, както се казва.
            Ежедневното ти писане на негативни коментари по определени позиции, с които искаш да покажеш, че едва ли не само Ти си открил негативите им, а всички останали не могат да стигнат до твоите прозрения, е меко казано дразнещо и обидно. Имаш мнение, казал си го- чудесно! Благодарско даже! Но всеки ден да го повтаряш...

            Здрав и успешен!


            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

              Миналата година имаше дивидент, надявам се и тази ще раздадат и то по-голям
              А на новия акционер акциите са му продадени от дружество Агрофер. Кой е собственик на това дружество?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ето пак тъп и доста клиширан отговор - не ме дразни, когато такъв получвам от стандартните заподоздрени яхтсмени, но когато подбно нещо се напише от интелигентен човек, определено се дразня. Не, абеце, нямам проблем с огромния ти атеров дивидент, даже сигурно и аз ще се включа тогава и ще си го прибера, имам проблем с това, че за 200 години не сме мръднали в развитието си и народът все още е стадо, което е свикнало някой да го стриже, стига поне малко да го пази от вълци (по Индже от Йовков).

                Та и тук така - да се кефиш на трохите, като можеше да не е така, ама нейсе, всеки си решава. Брефчето не го мисли - имаме си бас и всичко е точно
                След като и не-"яхтсмени" виждат нещата различно от теб, не ти ли светва под шапката, че явно ти си в грешка!? Разсъждаваш супер тесногръдо и назадничево.. още живееш при Тато ми се струва! Някой насила ли кара хората да си купуват акции в Атера!? Не е ли ясна цялата конструкция на фонда, включително с таксите му още от самото учредяване? Кой си ти че да казваш колко такси заслужават учредителите и управляващите фонда? Когато ти направиш подобен фонд, можеш да определяш какви такси да взимаш, а публиката да прецени дали е ОК да си даде парите за управление при теб!
                Комунизма си отиде безвъзврътно, проумей го и продължи напред.. Иначе ще си умреш такъв, все недоволен и мрънкащ!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  Груев,
                  Докато чакаш огромната си брефова печалба някога, ама надали,
                  Аз ще се чудя къде да похарча лятото огромния си атеров дивидент
                  А народът ни няма да се провали. Въпреки завистта и хейта, които са обсебили не малка част от него.
                  Ето пак тъп и доста клиширан отговор - не ме дразни, когато такъв получвам от стандартните заподоздрени яхтсмени, но когато подбно нещо се напише от интелигентен човек, определено се дразня. Не, абеце, нямам проблем с огромния ти атеров дивидент, даже сигурно и аз ще се включа тогава и ще си го прибера, имам проблем с това, че за 200 години не сме мръднали в развитието си и народът все още е стадо, което е свикнало някой да го стриже, стига поне малко да го пази от вълци (по Индже от Йовков).

                  Та и тук така - да се кефиш на трохите, като можеше да не е така, ама нейсе, всеки си решава. Брефчето не го мисли - имаме си бас и всичко е точно
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    И любимото ми бг изказване като контра - а без ич Ма тука е така - апропо, ти си в подобна позиция при атерата - те там мажо прибира половината печалба, ама всичко е точно, щото отпуска и на раята по малко. Това мислене винаги ни е проваляло като народ, за съжаление
                    Груев,
                    Докато чакаш огромната си брефова печалба някога, ама надали,
                    Аз ще се чудя къде да похарча лятото огромния си атеров дивидент
                    А народът ни няма да се провали. Въпреки завистта и хейта, които са обсебили не малка част от него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Имаше, да.
                      0.4 лв.
                      Подигравка!
                      И любимото ми бг изказване като контра - а без ич Ма тука е така - апропо, ти си в подобна позиция при атерата - те там мажо прибира половината печалба, ама всичко е точно, щото отпуска и на раята по малко. Това мислене винаги ни е проваляло като народ, за съжаление
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                        Миналата година имаше дивидент, надявам се и тази ще раздадат и то по-голям
                        Имаше, да.
                        0.4 лв.
                        Подигравка!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          За да види нещо акционера от кеша има 3 варианта : инвестициии за модернизиране и повишаване на продажбите печалбата + евентуално погасяване на дългове , дивидент, обратно изкупуване... За момента не се вижда нищо от това..
                          Миналата година имаше дивидент, надявам се и тази ще раздадат и то по-голям

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                            50 МИЛИОНА генерирани за 2 години от печалба и налични по сметки, кажи ми кое дружество е направило толкова от търговска дейност за 2 години?
                            За да види нещо акционера от кеша има 3 варианта : инвестициии за модернизиране и повишаване на продажбите печалбата + евентуално погасяване на дългове , дивидент, обратно изкупуване... За момента не се вижда нищо от това..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Snap Разгледай мнение
                              При 1400 лв за т нитрат, правят 10 и отгоре дори и при скъпия газ. Въпроса е колко остават в дружеството и колко в дистрибутора
                              Че той нитрата беше 380лв когато газта беше 20лв.. и може да видиш колко печалба направиха 2020-2021... само че сега газта е 120 лв тоест по 6...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                                10 млн печалба на месец е мноооого..... не са ти верни сметките. Ще е постижение да правят по 1-2 млн, което прави между 10-15 млн на година, имайки предвид плановитв ремонти. Което си е по 5-7 лв печалба на акция. Надявам се на поне 1 лв. рекорден дивидент тази година!!!
                                10 млн нищо не е с тези цени на нитрата, но при това източване на дружеството могат да докарат каквато си искат печалба, дори на загуба могат да излязат.

                                Коментар

                                Working...
                                X