IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голяма еуфория, голямо нещо. Виждам уважавани инвеститори да летят в облаците - лошо няма. Отчетите са хубаво нещо, но още по-важно е името, историята, реномето (респ. на нейните мажоритарни собственици) и очакванията за бъдещето на една компания. То е малко, като да си избира булка човек. Предполагам повечето от вас са или са били женени и разбират какво имам предвид? Да припомним една от анкетите на Мечо, най-показателната според мен:

    Доверие 1Q 2022

    3. По петобалната система как оценявате Вашето доверие в мажоритарните собственици и мениджъри на следните компании

    Неохим АД

    Weighted Average............ 2.29

    5 - Високо доверие ........................ 0 / -
    4 - Имам някакво доверие ............ 5 / 12.20%
    3 - Неутрално ............................... 13 / 31.71%
    2 - Имам известно недоверие ..... 12 / 29.27%
    1 - Нямам доверие ....................... 11 / 26.83%

    Total ................................... 41

    Съгласен съм, че броят на гласувалите (41) не е кой знае колко много, но за анкетите на BigBear това е достатъчно показателно число. Моят съвет е да не се прекалява с еуфорията! Това е типична акция за спекула. Предполагам никой, никога не я е възприемал като "дивидентно куче". На този, който има "топки" и може да отиграе движенията й в едната или другата посока - евала и поздравления в аванс! Лично аз съм се заредил с пуканки и гледам отстрани.

    Накрая бих припомнил основните принципи за "успешно" инвестиране, препоръчвани от Дедо Бъфет:

    01. Успешния инвеститор спестява и инвестира регулярно и дългосрочно.
    02. Успешния инвеститор е “изключително доволен да притежава всякакви ценни книжа за неопределено време стига очакваната рентабилност на основния капитал да е на задоволително равнище, мениджмънта да е почтен и професионален, и пазарът да не надценява компанията.”
    03. Инвестира в компании с висока възвръщаемост, управлявани в полза на акционерите.
    04. Плаща единствено разумната цена, дори и за отлични компании.
    05. Не диверсифицира прекалено.
    06. Избира инвестициите си на основата на стойност, а не на популярност.
    07. Смята, че една добра акция трябва да се притежава, докато фундаменталните данни на компанията остават стабилни.
    08. Инвестира само в компании с предвидими приходи. Нужни са добри минали стойности и стабилна основа за предвиждане на бъдещият растеж.
    09. Инвестира само когато съществува граница на безопастност (margin of safety) между цената на акцията и пазарната цена.
    10. Избягва компании с висока задлъжнялост.
    11. Инвестира единствено в компании, чиито мениджмънт е активно ангажиран в контролиране на разходите.
    12. Инвестира единствено в компании, чиято сфера на дейност разбира.
    13. Инвестира единствено в компании с почтен и искрен мениджмънт.
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      ... такава ситуация търговците ще затворят печалби някъде, където оценката се е пораздула и ще влязат в компания с Cash to Market cap ratio от 81%.

      Важно е да се отбележи, че отчетът не изтече. Обичам, когато пазарът се движи от новини в x3. За мен е хубав сигнал, когато пазарът остава искрено изненадан, вместо да цъкаме с език и да се чудим кой му е хвърлил оче в навечерието на публикуването.
      Да, това е достойно да се отбележи.. При този пазар в корекция последните седмици, ако някой вътрешар ни беше примамвал с тлъсти бидове, като нищо можеше да продам голяма част от пакета си за да пълня в други подгънали крак позиции. Евала на мениджмънта и счетоводния отдел

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

        Интересни понятия за "сериозни оферти". 1000 бройки, 2000?

        250 хил. оборот при този безпрецедентен отчет са пари за фъстъци. За сравнение, оборотът в Алтерко е 235 хил. без новини.

        На БФБ никой не може да реагира на мига, ако няма свободен кеш, а едва ли всеки е тичал през глава да продава на падналия пазар от началото на седмицата. Ротацията у нас е муден и общо взето не-случващ се процес.

        На всеки по-развит пазар при такава ситуация търговците ще затворят печалби някъде, където оценката се е пораздула и ще влязат в компания с Cash to Market cap ratio от 81%.

        Важно е да се отбележи, че отчетът не изтече. Обичам, когато пазарът се движи от новини в x3. За мен е хубав сигнал, когато пазарът остава искрено изненадан, вместо да цъкаме с език и да се чудим кой му е хвърлил оче в навечерието на публикуването.

        Аз не можех да сваря да дърпам над 45,0 поръчки заложени от 32 нагоре , но успях не стигнаха, а и си добавих малко.
        И преди съм казвал, че тук водорода е на хоризонта, колкото и далечен да ми е взора, но въпреки това почти 2/3 е липсващата част от пакета ми, ще се надявам да се намествам в движение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
          Тук обаче се видяха доста сериозни оферти за разпродажба .... дано ги отменят, защото нерядко се е случвало цялото чудо за три дни и после наобратно.
          Интересни понятия за "сериозни оферти". 1000 бройки, 2000?

          250 хил. оборот при този безпрецедентен отчет са пари за фъстъци. За сравнение, оборотът в Алтерко е 235 хил. без новини.

          На БФБ никой не може да реагира на мига, ако няма свободен кеш, а едва ли всеки е тичал през глава да продава на падналия пазар от началото на седмицата. Ротацията у нас е муден и общо взето не-случващ се процес.

          На всеки по-развит пазар при такава ситуация търговците ще затворят печалби някъде, където оценката се е пораздула и ще влязат в компания с Cash to Market cap ratio от 81%.

          Важно е да се отбележи, че отчетът не изтече. Обичам, когато пазарът се движи от новини в x3. За мен е хубав сигнал, когато пазарът остава искрено изненадан, вместо да цъкаме с език и да се чудим кой му е хвърлил оче в навечерието на публикуването.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
            Не го мислете толкоз, груеца като продаде и почна да плюе беше ясно че предстои избухване. Той пропуск няма. Анти грюйу порфейла е номер 1.
            Човечеца как една акция не изкара на профит освен спиди. Чудо!
            А и там се вкара от 50лв, и не заради оценка на фундамент, който беше такъв и на 18 лв, а защото се знаеше за сделката с френските пощи! Гледам, че напоследък разпродалите му слагат лайкове - трупат емпатия в общата мъка...
            Тук обаче се видяха доста сериозни оферти за разпродажба .... дано ги отменят, защото нерядко се е случвало цялото чудо за три дни и после наобратно.

            Коментар


            • Не го мислете толкоз, груеца като продаде и почна да плюе беше ясно че предстои избухване. Той пропуск няма. Анти грюйу порфейла е номер 1.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Умопомрачаващ отчет! Радвам се че ги запазих в портфейла си, макар и с доста ниско тегло. Браво Мапа, тук твърдата ти вяра ще бъде щедро възнаградена
                Доста разбирачи се изказваха за компанията, но къде са сега!?

                Коментар


                • Сигурен съм , че АБС е от атакуващите, но защо не си поръси с мляко (поне) аватара, -

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Умопомрачаващ отчет! Радвам се че ги запазих в портфейла си, макар и с доста ниско тегло. Браво Мапа, тук твърдата ти вяра ще бъде щедро възнаградена
                    Трай сега, че ако надзърне байвелко, ще ни набие чемберите, че и тука не става за репо!
                    Написа женицата Химимпорт и Цкб и си взе довиждане. Голяма динозаварка няма що

                    Коментар


                    • Умопомрачаващ отчет! Радвам се че ги запазих в портфейла си, макар и с доста ниско тегло. Браво Мапа, тук твърдата ти вяра ще бъде щедро възнаградена

                      Коментар


                      • Покрили са още към мил. и нещо от печалбата чрез обезценки,но въпреки 122% увеличение на цената на емисиите и 89% увеличение на цената на газа успяват да постигнат 60% увеличение на приходите и 239% увеличение на печалбата спрямо 2020 г. Новият менижмънт май добре се справя.
                        !не е препоръка!

                        Коментар


                        • Евалла, Мапа! Дано познаеш и трицифрената сума!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                            все още не е късно да си купиш.... още е без пари артията, очаквам много солиден дивидент, може отново да ми се смеете, но очакванията са ми между 5-10 лв. на акция
                            Браво Мапи

                            Коментар


                            • К
                              Първоначално изпратено от benedict Разгледай мнение
                              Така е, но от друга страна досега никога са нямали 71 милиона кеш.
                              Както и всички други показатели бележат значителен ръст.
                              Last edited by Absolute_Amateur; 27.01.2022, 16:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                И любимото ми бг изказване като контра - а без ич Ма тука е така - апропо, ти си в подобна позиция при атерата - те там мажо прибира половината печалба, ама всичко е точно, щото отпуска и на раята по малко. Това мислене винаги ни е проваляло като народ, за съжаление
                                Ха ха... любимото изказване
                                Виж си всичките писаници в темите които хейтиш и после пак си прочети любимото изказване

                                Коментар

                                Working...
                                X