IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

    Всички сме я изтървали... аз лично нямам достатъчно .. и не само аз
    Напълно вярно. Хапя си задника, че не затворих някои губещи позицийки миналата седмица, докато имаше някакви аскове на 36 лева. Обаче ликвидността навсякъде е смешна, а спредът е по 5%. Хич не е лесна работа да се затвори на мига всичко над трицифрена сума.

    И тук в момента до 50 лева са 500 акции, няма и 25 хиляди лева аск. Жалка история и зверски риск. Сутринта някой набра книжа за ниска петцифрена сума и таблото светна пак с двуцифрен ръст по позицията. Няма кой да продава, защото и почти никой няма. Или поне не достатъчно...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      И тази акция ли изтърва бе колега?
      Искаш да ти продам ли?

      Коментар


      • Да не забравяме, че преди по-малко от 2 месеца, прокуристът на Неохим говореше, че може да затворят за януари и февруари, притеснени от затрудненията на земеделските производители, за които цените на торовете стават твърде високи.
        Дали замайващият ръст на приходите за последното тримесечие на '21ва ще премине към тенденция или ще си остане еднократен конюктурен ефект ще можем да видим след 1то тримесечие сега.
        Last edited by съни(тя); 07.02.2022, 14:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение

          Нищо общо няма с цената на торовете с акцията.
          С кое има общо. Ако и с торовете няма общо, че какво остава ... чиста акция ли??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            И тази акция ли изтърва бе колега?
            Всички сме я изтървали... аз лично нямам достатъчно .. и не само аз

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gsd Разгледай мнение
              едно не разбирам, кеш и печалба спрямо цена на акция - супер, но същата компания се оплакваше от цената на газа при стойности 50 лв/mwh, сега цените доколколто разбирам са трицефрено число ( въобще последните месеци ) и компанията изкарва мега-резултат ( да не горовим, че милиони се дават за въглеродни емисии, ако не се лъжа за 1 тон амоняк = 2 тона въглеродни емисии, които декември бяха на исторически максимум ), та се чудя откъде дойде тоз резулат - е, признавам, не съм чел отчета ...
              Конюктурно много добре им се получиха нещта. Заради високите цени на газта и емисиите (може да има и други причини) конкурентите в региона спряха работа, а цените на продукцията скочиха яко.
              Проблемите пред предприятието са си същите - ужасно остаряла производтвена база, изискваща огромни капиталови вложения + супер волатилни цени на основната суровина.
              Въпросът е с натрупания кеш какво ще се прави. Може да се вложи в модернизация, но поне аз не съм виждал някакви детайлни планове и не съм сигурен че някой знае, нито колко би струвало такова начинание, нито колко време ще отнеме. Другият вариант е да се остави на доизживяване пък колкото изкара - толкоз. Така може и за миноритарите да падне нещо по-съществено.
              Имам някакви акции тук, но не съм толкова оптимистичен. Поне не дългосрочно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                Компресорът ли се развали?
                Дизелът разхерметизира

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                  Компресорът ли се развали?
                  И тази акция ли изтърва бе колега?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                    И после над.
                    100 лв

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение
                      Отиваме към 50 лв.
                      И после над.

                      Коментар


                      • Отиваме към 50 лв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          Компресорът ли се развали?
                          Време трябва.. ще се доближат продавачите и купувачите..... ще потъргуват малко на новите нива и после пак ... много бързаш

                          Коментар


                          • Компресорът ли се развали?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                              Мапата, ще се пуснеш ли на Телематика? И там брутални ръстове
                              не съм го гледал все още, тая седмица ще го мисля

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
                                105 млн. капитализация при 51 млн. печалба и 71 млн. кеш. Това го няма на нито една борса по света.

                                Спомних си, чеискаха да продават собствените акции на нива от 52 до 68 лева за брой, когато бяха на минус: https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...obstveni-akcii

                                Ами сега? Посоката май е ясна!
                                Продажба на акции от дружество е обратното на обратното изкупуване. Омотахте се в навиячеството

                                Коментар

                                Working...
                                X