IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

    Колко тъп трябва да си, за да разпродаваш по този начин, при все че цената върви нагоре
    Искам още на промоция. Таргета ми е минимум 80 лева. При добър Q1 ще вдигна таргета на 100+

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
      Между другото Общинска банка разпродаде..... неочакван подарък благодаря!!!
      Колко тъп трябва да си, за да разпродаваш по този начин, при все че цената върви нагоре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

        Мисля, че аз ги изклатих и взех прилична бройка межди 42-43
        И аз закачих малко, ама с голям кеф.

        Коментар


        • Между другото Общинска банка разпродаде..... неочакван подарък благодаря!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
            Тия, които се опитаха да клатят бора днес, накрая седнаха на него.
            Мисля, че аз ги изклатих и взех прилична бройка между 42-43
            Last edited by mapadona; 09.02.2022, 21:32.

            Коментар


            • *не става без преоразуване
              Attached Files

              Коментар


              • Тия, които се опитаха да клатят бора днес, накрая седнаха на него.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                  Ако доходът от декар е около 300лв, пари за тор се намират. Румънците са увеличили наторяваните декари :
                  https://economedia.ro/analiza-scumpi...l#.YgPIgfzF7ct
                  Техният Azomureș продаваше 4 пъти повече от Нео и при тази цена на газ и тор би трябвало да е на някаква печалба, но може би искат да изкрънкат нещо дългосрочно и не бързат да пускат инсталациите.

                  Едва ли някой очаква повторение на "бурята "Невада""(по Къци) от Q4.
                  Поредна новина в тази посока, определено много добра за Неохим. Здрав дефицит на торове виждаме, румънците внасяли колкото можели да намерят от съседните пазари ... без коментар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                    Едва ли някой очаква повторение на "бурята "Невада""(по Къци) от Q4.

                    Като имаш предвид, че на Балканите само ние работим, газа е надолу, Q1 е най-силно обикновенно... По-голяма буря очаквам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      спор няма, но тук идва въпроса за потреблението на тор при двойни + цени.

                      а маржът на произведена с ниска цена на газа стока и продадена скъпо... няма как да се постигне.

                      признавам си не съм ги дълбал

                      аз самият смятам, че особено ако се договори ниска цена на газ от азерите - дружеството има голям потенциал, защото евтините конкуренти ( Египет и Украйна) са с мита + транспортни разходи + горница за вносителя.
                      Ако доходът от декар е около 300лв, пари за тор се намират. Румънците са увеличили наторяваните декари :
                      https://economedia.ro/analiza-scumpi...l#.YgPIgfzF7ct
                      Техният Azomureș продаваше 4 пъти повече от Нео и при тази цена на газ и тор би трябвало да е на някаква печалба, но може би искат да изкрънкат нещо дългосрочно и не бързат да пускат инсталациите.

                      Едва ли някой очаква повторение на "бурята "Невада""(по Къци) от Q4.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        спор няма, но тук идва въпроса за потреблението на тор при двойни + цени.

                        а маржът на произведена с ниска цена на газа стока и продадена скъпо... няма как да се постигне.

                        признавам си не съм ги дълбал

                        аз самият смятам, че особено ако се договори ниска цена на газ от азерите - дружеството има голям потенциал, защото евтините конкуренти ( Египет и Украйна) са с мита + транспортни разходи + горница за вносителя.

                        Извинявай, но не съм от многословните участници, особено когато нещата не са под мое управление! До тук бе лесното пресмятане, а може би още 15-20% са просто разписани във времето пазарно, за подълго пребиваване в позицията, ще трябва на място да сверяваме.
                        Аз лично оставам за сега до ГОСА.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                          Ха, и после що краставиците били по 7 левчета, ми хляба?
                          Гледал ли си колко пъти ги вдигнаха торовете от лятото насам?
                          Това е заради скъпата енергия, бе моето момиче. Ако не ти е ясно, оранжериите, в които се произвеждат краставици, са на газ. При хляба е същото. Ми четете малко повече и се образовайте!
                          Last edited by Три без коз; 09.02.2022, 16:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение

                            Виж какво стана с алтерко, откато се вкара в торта
                            На франкфурт се обменя вече по 22 лв парчето
                            Е верно, тука бавно загравят
                            Ще ме умориш от смях.
                            Ти гледай тук, кво става. Но ще си останеш с гледането.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                              Маржа на печалбата също се вдига, кой е луд да произвежда на загуба...
                              спор няма, но тук идва въпроса за потреблението на тор при двойни + цени.

                              а маржът на произведена с ниска цена на газа стока и продадена скъпо... няма как да се постигне.

                              признавам си не съм ги дълбал

                              аз самият смятам, че особено ако се договори ниска цена на газ от азерите - дружеството има голям потенциал, защото евтините конкуренти ( Египет и Украйна) са с мита + транспортни разходи + горница за вносителя.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                                Бавно загряват, а някои изобщо.
                                Виж какво стана с алтерко, откато се вкара в торта
                                На франкфурт се обменя вече по 22 лв парчето
                                Е верно, тука бавно загравят

                                Коментар

                                Working...
                                X