IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ (ICPD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • wizte che tuk niama kiorava akciia za prodazba?? zashto li?

    Коментар


    • По последни данни продажбите на морето приключват, а до месец-два ще стартира проекта и в Боровец. Мисля, че сметките ще изляват, а ти?

      Коментар


      • Възможно е наистина да е така. Дай боже тези планове да се осъществят и всички инвестирали да спечелят. Нямам нищо против и ви желая успех. Прав си, че аз по принцип съм си скептик. И за това дружество ще си остана такъв докато виждам едни красиви нули срещу графата "приходи" в отчетите. Разбира се, това е нормално когато се продават единствено планове. Осъществяването им е въпрос на вероятности. И според мен вероятността да се реализира печалба от 400% за една година не може да е много голяма. А дали възнаграждението си струва риска е въпрос, който всеки сам си решава както намери за добре. Единственият, който при всички случаи печели, е управляващото дружество.
        И други АДСИЦ имат планове за изграждане на ваканционни селища по морето /вярно, може би не в така напреднала фаза/ и акциите им не струват 4 лева. Може би защото не са обещавали печалба от 400%.

        Коментар


        • Гари, ти и тук май си в опозиция. Не успя да проумееш, че това е най-добрия АДСИЦ на БФБ. Дори и тези 4.15 лв. са смешна сума за това, което притежава и плановете, които има ръководството.

          Коментар


          • Investor-e променете заглавието на темата на ICPD или Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ, плс

            Коментар


            • 65 Т на 3,60 лв.

              Коментар


              • Давайте момчета. Хората много се радват, че им изкупувате акцийките. Не усещате ли, че тук се играе на "По-големия глупак". Ама по-големи може и да няма.

                Коментар


                • mai neshtata si se razvivat po plana.......skoro cenata shte e 4lv.

                  Коментар


                  • Бай ви Генчо, не е по сметките много, та се чуди:

                    Емитираните акции са 1,5 млн., значи при такъв проект печалбата е не 4, а над 13 лева за акция?
                    А 330 апартамента за година и половина да се завършат - може. В България - малко повече. Значи, до края на 2006 год. ще бъдат продадени тези 330 апартамента и в цената на акциите ще бъде калкулирана печалбата - около 52% годишна доходност. Не е зле.
                    Прогнозната им средна продажна цена е 1060 Евро за 1 кв.м, не е известно дали е включен ДДС. За това място цената е височка. Факт е, че досега клиентелата им е клъвнала на 700 Евро, в които има включени вероятно около 10% комисиони на брокерите, това е обичайната практика.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от КАРЪКА
                      aide cenata ot 3 leva ia otnesohme....kakvo li ni chaka?
                      Чака те изненадка.Напазарувай на 3лв и ще разбереш но по-добре ако имаш излишни пари ми ги дай на мен а не на някакви мошеници.
                      Аз поне няма да те излъжа.Просто от сега ти казвам че няма да ти ги върна.

                      Коментар


                      • aide cenata ot 3 leva ia otnesohme....kakvo li ni chaka?

                        Коментар


                        • Много добре,Бръмбар!!!
                          Бил си редовно в час.


                          Първоначално изпратено от Бръмбар
                          Така, така, такаааааа!
                          Полека-лека се приземяваме.
                          Всеки инвеститор, който е закупил добър парцел може да намери банка, която да кредитира в значителна част строежа, стига парцелът да не е закупен със заемни средства. Подобни кредити в са в рамките на 10-12%, максимум 16%.
                          В повечето дебели книжки по материята /финансов левъридж/ пише, че една компания обикновенно емитира акции по две причини - 1. Не може да емитира дълг, защото се опитва продаде само една "гола идея", какъвто нашия случай не е, и 2. Съотношението Собствени средства/Привлечен капитал е толкова зле, че цената на финансиране, която би постигнала при заемните средства /в случая 16%/ се доближава до цената на собствения капитал /за БФБ 20% например/. Ама, момчета, къде са 20% - къде са 200%. Нима зад вас не иска да застане никой /дори мутра/, която да ви финансира на 30 или 50%.
                          А-а-а, може би пропуснах - в инвестицията имало риск, разбираш ли, бил подробно описан. А описано ли е, че при смесено финансиране, ако не продадета построеното 3 години, то лихвата по кредитите ще изяде много голяма част от дохода. То вие затова емитирате акции с обещания за 200%, щото може би вероятността да не се случи е 75%.
                          Иначе, всичко е много хубаво - още един АДСИЦ за имоти - нямам нищо против тях, дори съм фен на идеята. Ама като правите публични изказвания малко по-полека. Всички, не само г-н Майстер.
                          Съгласен съм, че като публично обявите рисковете, малко по-трудно ще се намерят мераклии. По-трудно ще надуем и емисионата стойност до 2-3 лв. По трудно ще "локнем профита" от учредяването до сега /то това е и цената на идеята, която в случая продавате на инвеститорите/.
                          С най-добри пожелания!

                          Коментар


                          • tuk neshtata mai se razdvizvat ama nakyde? molia za vashite mneniia?

                            Коментар


                            • По моите скромни наблюдения, такива супер-удари се правят, като се разпарчедисва голяма тлъста баница.
                              Ама баницата къде е не виждам...

                              Коментар


                              • Така, така, такаааааа!
                                Полека-лека се приземяваме.
                                Всеки инвеститор, който е закупил добър парцел може да намери банка, която да кредитира в значителна част строежа, стига парцелът да не е закупен със заемни средства. Подобни кредити в са в рамките на 10-12%, максимум 16%.
                                В повечето дебели книжки по материята /финансов левъридж/ пише, че една компания обикновенно емитира акции по две причини - 1. Не може да емитира дълг, защото се опитва продаде само една "гола идея", какъвто нашия случай не е, и 2. Съотношението Собствени средства/Привлечен капитал е толкова зле, че цената на финансиране, която би постигнала при заемните средства /в случая 16%/ се доближава до цената на собствения капитал /за БФБ 20% например/. Ама, момчета, къде са 20% - къде са 200%. Нима зад вас не иска да застане никой /дори мутра/, която да ви финансира на 30 или 50%.
                                А-а-а, може би пропуснах - в инвестицията имало риск, разбираш ли, бил подробно описан. А описано ли е, че при смесено финансиране, ако не продадета построеното 3 години, то лихвата по кредитите ще изяде много голяма част от дохода. То вие затова емитирате акции с обещания за 200%, щото може би вероятността да не се случи е 75%.
                                Иначе, всичко е много хубаво - още един АДСИЦ за имоти - нямам нищо против тях, дори съм фен на идеята. Ама като правите публични изказвания малко по-полека. Всички, не само г-н Майстер.
                                Съгласен съм, че като публично обявите рисковете, малко по-трудно ще се намерят мераклии. По-трудно ще надуем и емисионата стойност до 2-3 лв. По трудно ще "локнем профита" от учредяването до сега /то това е и цената на идеята, която в случая продавате на инвеститорите/.
                                С най-добри пожелания!

                                Коментар

                                Working...
                                X