IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Напълно подкрепям Здравко, но без да се ангажирам с име на купувача - май много американски гиганти са се устремили насам....
    на никого нищо не препоръчвам

    Коментар


    • качествени некачествени - аз печеля парички...

      Коментар


      • Пропуснах,lord.among.pawns,в никакъв случай не бих искал да те обидя!

        Коментар


        • 'фармацевтичен гигант е обречен на бавна смърт '-е гати глупостта-'бавна смърт' за лекарствата, та дори и тези с лошо качество!!!!
          Бедните имат повече необходимост от лекарства,колкото по некачествени са ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ СЕ КУПУВАТ,просто са по-евтини и нуждата е по-голяма,не вършат работа ,но успокояват!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kif
            в момента никой не я ще
            извинявам се предварително на всички инвеститори обожващи СФАРМ;
            лично за мен компанията е един производител на нискокачествени лекарства, който ако не бъде купен от някой западен фармацевтичен гигант е обречен на бавна смърт - това. което движи фармацефтичния бизнес са иновациите, които според мен липсват в СФАРМ... поправете ме ако греша...
            I prefer to be approximately right than precisely wrong...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Здравко
              Мисля си каква е причината за сплита?!

              И ще споделя аз как виждам нещата...

              От финансова гледна точка този сплит е абсолютно безсмислен - прехвърляш от "други резерви" е ОК и то при съотношение ОК/СК близо 40% (освен това компанията не е финансова, че да преследва някакво определено съотношение по този показател; ще добавя и че има прилично спадане на задълженията в отчета от 1H 2006 - т.е проблеми с кредитори). Няма и технически причини са сплита - да кажем ниска ликвидност или нещо подобно.
              Но все пак сплит ще има. Защо?
              Връщам се няколко месеца назад - когато основните фигури си разделиха капитала на блоков сегмент - Телко, Телекомплект и София АД. Впоследствие тази пропорция се запази и в Софарма имоти АДСИЦ. Така и не бе обяснено защо се пристъпи към това разделяне на собствеността.
              За да дообрисувам картината, ще добавя и протичащите процеси на консолидация (и вертикална и хоризонтална) във фармацевтичния сектор в световен аспект. Силната конкуренция на производителите в България, които (спред статистиката за 2005 г.) се борят за 20% пазарен дял на местния пазар.

              Накратко, ето така виждам нещата:
              Пролетта, хората стоящи зад Софарма си разделиха собствеността и сега е вече много по-лесно в нея да влезе някой от големите световни производители... Точно в тази връзка идва и сплита - да раздуе цената на акциите и така да се капитализира пълната стойност на компанията...
              А кой би могъл да влезе във Софарма? Логиката и наблюденията ми върху баранша ми казват, че това най - вероятно ще е Pfizer...
              Очаквам това да се случи през есента...

              П.С.
              - Споделих само мнението си. Бих се радвал и би ми било интересно ако се породи дискусия по него.
              - Освен това притежавам акции по тази позиция (както вероятно всички вас).
              добре Здравко!!кефиш мь
              1.прецакаха ЕЛФАРМА и Б.Д.
              2.разделиха си софармата на 3!!(ако поразровиш и видиш кои стоят зад СОФИЯ АД,ТЕЛСО и ТЕЛЕКОМПЛЕКТ ще ти се изяснита по-вече нещата)
              виж какьв анализ може да направиш,а аз бих ти казала дали си на прав пьт
              за Pfizer мисля че не си


              3.

              Коментар


              • Здравко, ако си стигнал до тези изводи само по пътя на разсъжденията и анализа - те поздравявам!
                само поне засега не си познал за Pfizer. Проблема, е че в момента никой не я ще.
                Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                Коментар


                • Може би има доста истина в думите ти, Здравко... аз пък бих искал да подискутираме върху докторско-фармацефтичният заговор, чийто жертви са почти всички цивилизовани хора повече или по-малко, но както и да е...
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • xe xe xe

                    Коментар


                    • Мисля си каква е причината за сплита?!

                      И ще споделя аз как виждам нещата...

                      От финансова гледна точка този сплит е абсолютно безсмислен - прехвърляш от "други резерви" е ОК и то при съотношение ОК/СК близо 40% (освен това компанията не е финансова, че да преследва някакво определено съотношение по този показател; ще добавя и че има прилично спадане на задълженията в отчета от 1H 2006 - т.е проблеми с кредитори). Няма и технически причини са сплита - да кажем ниска ликвидност или нещо подобно.
                      Но все пак сплит ще има. Защо?
                      Връщам се няколко месеца назад - когато основните фигури си разделиха капитала на блоков сегмент - Телко, Телекомплект и София АД. Впоследствие тази пропорция се запази и в Софарма имоти АДСИЦ. Така и не бе обяснено защо се пристъпи към това разделяне на собствеността.
                      За да дообрисувам картината, ще добавя и протичащите процеси на консолидация (и вертикална и хоризонтална) във фармацевтичния сектор в световен аспект. Силната конкуренция на производителите в България, които (спред статистиката за 2005 г.) се борят за 20% пазарен дял на местния пазар.

                      Накратко, ето така виждам нещата:
                      Пролетта, хората стоящи зад Софарма си разделиха собствеността и сега е вече много по-лесно в нея да влезе някой от големите световни производители... Точно в тази връзка идва и сплита - да раздуе цената на акциите и така да се капитализира пълната стойност на компанията...
                      А кой би могъл да влезе във Софарма? Логиката и наблюденията ми върху баранша ми казват, че това най - вероятно ще е Pfizer...
                      Очаквам това да се случи през есента...

                      П.С.
                      - Споделих само мнението си. Бих се радвал и би ми било интересно ако се породи дискусия по него.
                      - Освен това притежавам акции по тази позиция (както вероятно всички вас).

                      Коментар


                      • Така или иначе след увеличението на капитала ще има нова тренд линия. Мисля, че е логично, и предното увеличение го потвърждава.
                        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                        Коментар


                        • Вижда се че, СФАРМ е отскочила над тренд линията като наште волейболисти в Москва
                          Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Коментар


                            • Вярно, така малко безлично - само со борсов код, но пък и по-добре за някои теми... няма нужда от актуализация на заглавията, да.

                              Пък и колчем видех заглавието на темата за Химко - и избухвах в маниакален смях.... ;-)

                              Софарма днес наистина яко Яхо-о-о-о-о-о-о-о-о - да. :-)
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Аз моя си го получих отдавна
                                "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                                Коментар

                                Working...
                                X