IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте, нали сме форум и правим дъра-бъра, та исках да попитам: "Ще реинвестирате ли дивидента или ще го насочите за друго". Веско не го питам, защото няма, а Импето с 1,04лв няма да си плати таксата по сделката, та въпроса е към другите...все пак имаме чудесна година+ръст във всичко освен в пасивите!

    Коментар


    • 13,5млн от дивиденти другата седмица, доста добре!
      Хайде 6,5млн от тях да останат в свързани,
      Хайде 2,6млн да идат в Ромфарм,
      и пак в активните участници на пазара(между които са и част от свързаните ) ще останат 4,5млн лв

      Купувайте, че евтиното свършва!
      п.п. дали и сфтрд няма да налеят гориво другата седмица?
      Last edited by tony1975; 18.07.2017, 06:27.

      Коментар


      • как "чакат" като цената им расте !?!?))))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          На настоящите ценови нива - СОФАРМА !!!!
          И не само на тези, а и на следващите.
          Няма да напиша причините защо смятам така.
          До края на годината 11 700 акции на Софарма ме чакат !!!!
          ))))) чакат те и не само тази година!

          Коментар


          • На настоящите ценови нива - СОФАРМА !!!!
            И не само на тези, а и на следващите.
            Няма да напиша причините защо смятам така.
            До края на годината 11 700 акции на Софарма ме чакат !!!!

            Коментар


            • Тони бих допълнил въпроса ти със следното: ....и каква е логиката да купува котва като атера, при положение че ракетата на 2017 е софарма, без значение дали импето има шапка за гмуркане на която да пише "софарма"!?!
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Форти, атера или софарма ? Как се ориентираш в дилемата, Кое ти е сега повече "на сърце" ?
                А, ето интересен въпрос!
                Уважаеми г-н Фортис, понеже си решил да си пишем тук я отговори на следния въпрос. Често и на оса и на лични ме питат ЗАЩО нямаш акции нна СОФАРМА? На съпругата си купил, ето сега на сина(кандидат зет ама още пари трябва да спестите) искаш да купиш, а ти самия нямаш акции на СОФАРМА?!?! До кога мислиш да я караш така и кое те притеснява, че нямаш акции тук?
                Поздрави ))

                Коментар


                • Форти, атера или софарма ? Как се ориентираш в дилемата, Кое ти е сега повече "на сърце" ?
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Правилно се променил вижданията си Тони !!!!
                    Вчера лапето имаше рожден ден, събраните пари влизат в Софарма веднага !!!
                    аз за рождения ден знам ,
                    Ама какъв е тоя ЧРД - ти новобранска ли си правил, какви пари събирате?

                    Коментар


                    • Правилно си променил вижданията си Тони !!!!
                      Вчера лапето имаше рожден ден, събраните пари влизат в Софарма веднага !!!
                      Last edited by fortiss; 17.07.2017, 19:25.

                      Коментар


                      • Браво!
                        Много съм поласкан от жеста и аз и съпругата .
                        Аз съм любител на конспирациите и веднага измислих теория за още по-ранния дивидент, но ми направиха забележка, че говоря глупости - за това ще си замълча . Иначе на чичо Оги едва ли му трябват за плис-плис, а на Импето с 11 акции и за шапка за гмуркане няма да му стигнат !

                        Благодаря и успех!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                          На основание чл. 100к., ал. 1, от ЗППЦК Ви уведомяваме, че в интерес на своите акционери “Софарма” АД ще започне изплащането на дивидента гласуван на ОСА на 02.06.2017 година в размер на 10 стотинки на акция по-рано от предвиденото, а именно на 24.07.2017 година.
                          ето един ЧУДЕСЕН пример какво трябва да е отношението към акционерите.
                          и да се промени порочната практика за изплащането на гласуваният дивидент месеци след ОСА.

                          това трябва да се вземе пред вид и от другите мастодонти на бфб! ПРЕПОРЪКА Е!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o.
                            WSE: SPH - 9 злоти или 4.18 лв. Винаги е била по - скъпа на Полската борса, имало е и по - голям дисбаланс.
                            Стори ми се, че някак неестествено се надува при нас, и цените там го "повърждават" в някаква степен)))) Вярно, че днес и там са я "повдигнали" с 5%, но все още е 50 стинки назад спрямо нашите цени, а може би механизма не е изцяло "пазарен" в "пазарния" смисъл на думата, може би някой "помага" на нашия "пазар", макар, че днес при поляците сделката е за 88 книжа))))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Какви са тия съобщения? Да не пуснат дивидента сега с отчета?
                              Ми екстра са го измислили, тъкмо да има с какво да се реинвестира след отличния надявам се шестмесечен

                              Коментар


                              • Супер!
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X