IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Отива си поредното момче ,пето ли ,шесто ли .....а друго нема да влиза?
    Да поканят Шиши ,гледай какви ги върти в Гагарин....

    печалба 30 ст а имаше едно време печалба.....?
    Едно време....
    Аз не следя нито Гагарин нито Фармата ,но все пак Фармата е си е една от първите компании които съм видял на БФБ ,това ми е чудно какво става при нея ,принципно съм отсвирил всичко Българско на БФБ в момента имам само 3CZ и съм доволен от тях ,все пак всеки си прави сметките къде да влиза и как ще излиза
    За 3CZ за сега не се притеснявам да си дават дивидент па ако искат и да ги купуват
    За мен енерго дружествата са единственият пЕчеливш бизнес в БГ

    Коментар


    • Момчето си отива, защото е влязло с идеята да си вложи временно парите и да продаде до 1 година. Затова в неговите баланси акциите му се водят като текущи, а не нетекущи (дълготрайни финансови активи). Най-после му се появи възможност да си отиде, но се притеснявам, че ще се откаже. Много бих искал да го направи, защото: 1) Имам желание да му помогна при излизането, както и съм убеден много от вас (нека си говорим в прав текст доста хора се точат да купят на добра цена, нали затова се разбута борсата). 2) Ще купят и пенсионни фондове и други институционални инвеститори, защото потенциала му е доста на по-високо ниво, а те определено имат проблем с досегашната си доходност. 3) Ще се увеличи ФФ, ще влизат и нови акционери, ще има повече хора, които, постигайки доходност ще привличат и други дребни инвеститори. 4) Пакетът ще се раздроби и няма да има бъдещи сходни ситуации при поредното излизане на голям акционер. Към момента, това не е лоша новина, за мен лоша новина е ако се откаже.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        Ромпфарм ами не му знам набора
        Представи си да сипне легена на пода... )))))

        По-долното клипче..., ще им се стори като весела шегичка...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
          Тук уж всичко е Ок обаче кво става Момчето си отива ?
          Защо така ?
          Отива си поредното момче ,пето ли ,шесто ли .....а друго нема да влиза?
          Да поканят Шиши ,гледай какви ги върти в Гагарин....

          печалба 30 ст а имаше едно време печалба.....?
          Едно време....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            а не, помислих че говориш за Дау, нали си по чужденецките и ти, та се обърках. А момчето защо да не си отива ако шитне на 4, това са си милиони печалба за година... защо да не осребри!? Както казваше Тони - нали затова големите били големи, защото от време на време кешират
            Права си да хората си искат ПеЧалбата ,Всяка печалба е печалба когато е в джоба а не виртуално салдо

            Коментар


            • а не, помислих че говориш за Дау, нали си по чужденецките и ти, та се обърках. А момчето защо да не си отива ако шитне на 4, това са си милиони печалба за година... защо да не осребри!? Както казваше Тони - нали затова големите били големи, защото от време на време кешират
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                LObos, Кое момче !? Дядката ли имаш предвид !?
                Ромпфарм ами не му знам набора
                Нищо лошо но не може голям инвеститор да напуска кораба и това да е положителна новина ,дори отчета остава на заден план щом инвеститор излиза и най странното е ,че няма кой да му вземе пакета
                Това мие чудното на мен все пак успех на инвеститорите

                Коментар


                • LObos, Кое момче !? Дядката ли имаш предвид !?
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Тук уж всичко е Ок обаче кво става Момчето си отива ?
                    Защо така ?

                    Коментар


                    • В консолидирания ще е включен и сръбския дистрибутор през трейдинга.

                      Коментар


                      • Тони, не вярвам някой да мрънка, всички са доволни! ))) Просто имаше само напомняне че в консолидирания може би ще се отрази и временната загуба от аптеките, нали са 2 млна назад по спомен от предишния отчет - нали трейдинга затова се върна назад коснолидирания е все още по-показателен. Освен това в сегашния отчет с някои показатели има малко връщане назад спрямо тези Q2 Иначе си прав, че е по-добре да е всичко в едно вместо собствеността да е разпиляна в маса компанийки. И аз предпочитам всичко да е слято и да няма парче по парче така и ефекта ала "тодоров" ще се тушира значително )))))) Ако още ги има в баланса разбира, не гледам вече за тях
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Отчета е чудесен!
                          Много печалба и подобряване на коефициентите!
                          Намаляване на задълженията с 8,6млн!!!
                          Не знам дали е грешка, но ако не е има и сериозно оптимизиране на персонала!
                          От години чакаме да се влеят и Медика и Севто и Уни и сега като се вляха, пак мрънкачи! Нещата се оптимизират и компанията наистина навлиза в чудесна форма.
                          Дидо и други момчета надолу имат добри въпроси и си позволявам да ги поканят в петък, за да ги зададат, защото аз нямам тези познания!

                          Чудесен отчет БРАВО!

                          Сипвам си и съм оставил една пласТмасова чашка за Монти е сие разбирачи с апартаменти срещу кулите - ако дойдат да ги почерпя


                          Last edited by tony1975; 30.10.2017, 18:32.

                          Коментар


                          • Ауууу, тука много цензура...
                            Що така...???

                            Цитата, който бях постнал..., би трябвало да го знаят "играчорите"...

                            п.п. Щом не позволявате да се учат..., амииии.... нека си плащат...!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                              По-лошото е друго - тези медикаменти наистина са морално остарели и освен това се произвеждат от хиляди по-големи и по-малки вкл. гаражни производители. Може би с изключение на нивалина и табекса, но само донякъде. Нали Софарма е генеричен производител - къде са новите структоопределящи продукти? Аналгинът - метамизол е забранен в 3/4 от света , ако не и повече,дори в Африка, карсилът - силимарин, трибестан - бабини зъби се произвежда под път и на път, бронхолитинът е сироп, който го купуват предимно пияниците в Москва да подсилят ефекта от водката и одеколоните дето пият... ......После има и друго - защо освен в страните от бившия СССР почти никаде другаде тези продукти не се продават - защото са с остарели досиета и изобщо не могат да се регистрират дори в Румъния или Албания. Да не говорим за Чехия, Унгария или Германия... където се изнасяха на времето. Добре, че на продуктите в Полша преди години се пооправиха досиетата, че поне там и в прибалтийските републики да се продават. От цяла Африка има регистрирани само 2-3 продукта в Тунис и то пак благодарение на работата по досиета в Полша!!!! И повече няма да могат да се регистрират, защото за това се изискват други познания... камо ли да се изнасят. В Азия още по-малко!
                              Подкрепям на 100% казаното - явно мислим по сходен начин и виждаме едни и същи проблеми. А болднатия въпрос е най-съществения за мислещия акционер тук - той не трябва да спира да се поставя пред мениджмънта. Преди години го засегнах в тази тема, ако не се лъжа, но сектата на Чича ти изригна в такова негодувание, че се поставял толкова незначителен въпрос, че се отказах...

                              Ще се радвам да чуя твоето мнение по този наистина важен въпрос.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Не само че в "подходящ", но и друг момент - в него са прехвърлени данни от консолидираните, заради сливанията. Трябва да се сравни консолидиран с консолидиран, иначе, да тази година, "отчетно" ще има голяма разлика с некоснолидирания, А и среща предстои, току виж и тя в "подходящия" момент А той форти енджойва нон стоп, откак е партньор Няма лошо, Любопитно ми е обаче какво ще има в консолидирания, спрямо консолидирания миналата година Q3
                                Ще има това....:
                                Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                "Ако всички играчи спекулират по някоя приемана от всички за сигурна позиция, то тогава почти винаги нещата се провалят. "

                                Коментар

                                Working...
                                X