IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Та сега и Никиту ли е виновен? Какви са обвиненията? Едва ли има голям избор - ако книжлето спихне като тегло, той е длъжен да го разчиства, според теглата в индекса.

    Коментар


    • Никиту вече няма да може да прави глупости тук.....
      всеки си има мнение, ще видим какво ще стане

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss
        по-скоро продавача може да изчака е според мен логиката
        Ako искаше да чака, нямаше да прави всички на маймуни, с разпродажби до 4 лв. Едва ли ще чака германците, щом вече е излязъл на пазар. По-интересно е, какво ще прави, след като нахрани множеството ентусиасти, от срещата. До нова година ще нахрани най-изгладнелите с 1-2 мил акции по 4.20-4,30, ами после какво става, - защото не вярвам да ви стигнат кинтите за повече. Сега ще се накупите и даже и най-дълго до нова година да я крепите цената, ако и ромфарма не се прекалено на зор. Ами след това, кой още ще купува, като перспективите са все още далечни, до 2020, а и дотогава не знае какво друго може да се случи. Ако прокламираната "молекула" не потръгне на пазара, прогнозите се утекоха, заедно с очакванията. То хубаво да се каже че двойно ще се вдигне за толкова години, но дали ще стане извън прогнозите си е друго нещо
        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

          по-скоро продавача може да изчака е според мен логиката
          То Ромфарм може и да няма намерение да рути цената,но много ще е интересно поведението на останалите.

          Коментар


          • 2010-20136г цената на трейдинга се задържа в рамките на 1,4-1,8 лева
            това беше златна възможност за мен да купувам толкова дълго време на тези цени
            и този шанс се получи поради факта, че нямаше вяра от широката публика за по-високи цени
            сега какво се получи с трейдинга?
            случая със Софарма може да е втора такава възможност ???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

              Това звучи, че повече няма кой да купи ли ??

              Винаги се чудя защо понякога пускаш подобни коментари на фона на полезна информация , която даваш.

              Кой нормален инвеститор ще купува на тези нива, ако знае , че на 4.27 стои огромно предлагане ( 18% от компанията), а от друга страна няма никой.

              Само от любов към чичо ли и обещания за чудеса ???

              Реално има проявен интерес, но то е на много по-ниски нива. Логиката е , че по-скоро продавача ще направи компромис - той започна да рути пазара без да му пука, нали?
              по-скоро продавача може да изчака е според мен логиката

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Фортис ,
                защо смяташ че цена от 8 лв е на хоризонта....
                Единствения момент в историята Фармата когато е достигната такава цена е през 2007 г.
                Сега според мен е борба да се излъже масовката да се купува на 4 лв, ,защото големите не искат.
                Даже и мажо не иска да купува на тази цена.
                Какво те кара да купуваш при тази цена и вярата за бъдещо достигане на 8 лв.,но и нейното запазване...
                ще интересен отговора в какъв срок го виждаш ,защото ти си мини с дълъг хоризонт в дадена позиция...
                имам виждане, но няма да го споделя

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Дали цената, на която ще излизат Ромфарм е 4,27 или 4 или 4,5 лева всъщност няма голямо значение.
                  Който иска да купи - вече е купил.
                  След като цената на Софарма е поела пътя към 8лв дали си влязъл на 4 или 4,27 няма значение.
                  А и нали никой от пишещите тук няма да купи дори и 1% от пакета, за да прави толкова тънки сметки ???
                  Дали си с 5 хилки напред или назад няма значение.
                  Фортис ,
                  защо смяташ че цена от 8 лв е на хоризонта....
                  Единствения момент в историята Фармата когато е достигната такава цена е през 2007 г.
                  Сега според мен е борба да се излъже масовката да се купува на 4 лв, ,защото големите не искат.
                  Даже и мажо не иска да купува на тази цена.
                  Какво те кара да купуваш при тази цена и вярата за бъдещо достигане на 8 лв.,но и нейното запазване...
                  ще интересен отговора в какъв срок го виждаш ,защото ти си мини с дълъг хоризонт в дадена позиция...

                  Коментар


                  • Клондайка започна един вид - айде народе юруш на маслините, по 4,27 килото ! Не е препоръка, но щом мениджмънта е дал сламка на партньорете, един вид е насочил към някаква препоръка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Дали цената, на която ще излизат Ромфарм е 4,27 или 4 или 4,5 лева всъщност няма голямо значение.
                      Който иска да купи - вече е купил.
                      След като цената на Софарма е поела пътя към 8лв дали си влязъл на 4 или 4,27 няма значение.
                      А и нали никой от пишещите тук няма да купи дори и 1% от пакета, за да прави толкова тънки сметки ???
                      Дали си с 5 хилки напред или назад няма значение.
                      Това звучи, че повече няма кой да купи ли ??

                      Винаги се чудя защо понякога пускаш подобни коментари на фона на полезна информация , която даваш.

                      Кой нормален инвеститор ще купува на тези нива, ако знае , че на 4.27 стои огромно предлагане ( 18% от компанията), а от друга страна няма никой.

                      Само от любов към чичо ли и обещания за чудеса ???

                      Реално има проявен интерес, но то е на много по-ниски нива. Логиката е , че по-скоро продавача ще направи компромис - той започна да рути пазара без да му пука, нали?
                      Last edited by maretoff; 04.11.2017, 14:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Цената се обяви за да се настрои пазара за това ниво! Донев явно ще купи за някой друг милион а кои други ще вземат и колко е загадка. Няма спор че компанията се представя по добре тази година но всеки по голям би искал някакъв дисконт за поемане на толкова риск. Ами ако утре се обърне пазара или резултатите? за нас малките кеширането ще е лесно но за големите няма излизане.
                        Това, че Донев щял уж да купи, всъщност, не знам дали е добра новина. Той си купува и си ... продава. Така, че по-добре да не купува, за да не продава ..

                        Коментар


                        • Дали цената, на която ще излизат Ромфарм е 4,27 или 4 или 4,5 лева всъщност няма голямо значение.
                          Който иска да купи - вече е купил.
                          След като цената на Софарма е поела пътя към 8лв дали си влязъл на 4 или 4,27 няма значение.
                          А и нали никой от пишещите тук няма да купи дори и 1% от пакета, за да прави толкова тънки сметки ???
                          Дали си с 5 хилки напред или назад няма значение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                            Хич не съм от феновете на чичо , но евала на него , че е споменал тези 4.27 лв , защото преди само малка групичка играчи, които си говорят с посредниците на Ромфарм знаеха тази цифра....

                            но тук възниква въпроса защо се обявява това на всички?
                            ++ с някои допълнения - ако си съдружник, няма да коментираш на всеослушание лични разговори с друг съдружник, значи или толкова го смяташ за съдружник, или коментара има съвсем друга цел, например възможен пиар - да изкараме една цена отпред, че да помогнем на съдружника с излизането - колкото повече камилчета се наместят на кукичката - толкова по-добре. Е убаво ама ,,,, сега е ред на камилчетата, да ги видиме и тех, колко ще се ловнат на въдицата Не е препоръка

                            Коментар


                            • Да напиша инфо за добросъвестните участници във форума, които не са могли да присъстват вчера на срещата.
                              За първи път от форума се събираме толкова много хора - внушителна група !!!!!
                              Софарма трейдинг регистрира някъде около 20 лекарства в момента на Софарма в Сърбия. Те започват да се продават през Лековит, вероятно и други дистрибутори. Това е +.
                              За Русия и Украйна беше казано, че 2017г. ще е най-добрата в историята и за двете страни.
                              Започва подготовката за строежа на двата нови завода в София и Казанлък.
                              Обявената от г-н Донев цена 4,27 ще я тествам в понеделник !!!!
                              Софарма трейдинг - тук останах гръмнат от начертания план - до 2020г продажбите да се умножат по 2, печалбата по 3. Щях да задам въпрос дивидента по колко да умножаваме, но Батя ме изпревари и попита нещо в този дух .
                              Слабо представяне на Фьоникс в БГ и подготовка за продажба на Фьоникс. Слабостта ще дойде и в Сърбия, от където може да вземем дял от пазара.
                              Споменато беше, че са купени 70% от Лековит, а за 2016г. фирмата има продажби 120 мил лева и около 6 мил лева печалба.
                              През последните месеци Лековит е сключила договор за дистрибуция с 11 големи фармацевтични компании, което веднага започва да се отразява.
                              В консолидацията на трейдинга, която чакаме до края на месеца Лековит ще е с период 10.08 - 30.09.2017г.
                              Листата с продажбите на оборудване е пълна и ще се изпълнява в следващите месеци.
                              Това е в общи линии. Нещо ако съм пропуснал можете да допълните.
                              Доволен съм от постигнатото и от перспективите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                                Това което мен лично най много ме интересува е да минава тоя пакет колкото може по бързо за да продължим нагоре. Това да ли ще купя или не на по ниски цени е от по ниско значение защото ме интересува целият пазар. А след тази новина се чудя как ще мине изобщо пакета скоро време.

                                Цената се обяви за да се настрои пазара за това ниво! Донев явно ще купи за някой друг милион а кои други ще вземат и колко е загадка. Няма спор че компанията се представя по добре тази година но всеки по голям би искал някакъв дисконт за поемане на толкова риск. Ами ако утре се обърне пазара или резултатите? за нас малките кеширането ще е лесно но за големите няма излизане.


                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X