IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    И аз не вярвам в цена 4,27
    Не може на пазара на дребно да е такава цената и ти да искаш огромен за пазара пакет да разкешиш на същата цена. Дори и на НАСЕ не вярвам че може да се случи това
    3,90-4,00 според мен е логичното и взаимно приемливо. Въпроса е дали комуникацията между двете страни е на ниво..
    гледаме от страната на купувачите и си мислим разни неща
    има и друга страна - те може друго да си мислят и май засега е така - друго си мислят
    съвсем не ги подценявайте
    4.27 ако не сега, след известно време може да стане, особено ако софарма върви със същото развитие на резултатите
    нищо не пречи да си чакаме 3.9, може и да стане, може и не
    да оценим възможностите, които ни дава висенето на този пакет за продажба

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

      ... като видя подобни "новини" се сещам как шефове на Минералбанк/Балканбанк и т.н получаваха престижни международни отличия и награди...но сигурно във фен клуба ще бъдат шастливи

      Ами разкажи! -че тук някои не знаят, то и времената бяха други ... или пък вече са забравени?

      Коментар


      • ... като видя подобни "новини" се сещам как шефове на Минералбанк/Балканбанк и т.н получаваха престижни международни отличия и награди...но сигурно във фен клуба ще бъдат шастливи

        Коментар


        • http://www.x3news.com/download/?id=369805
          http://www.x3news.com/download/?id=369803

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

            Не мисля, че Батя говори за "справедлива" цена. Според мен говори за реалистична цена в конкретните условия на ликвидност и нагласи на пазара.
            Прав си, не съм се изразил 100% правилно. Имах предвид "реалистичната" или "логичната".
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • софарма дали ще я докарат до към 6-7 2018, че да ме отърват от пакетчето

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                По принцип е точно така и според мен, но идва въпроса защо цената "на дребно" е 4,27 и дали би била такава, ако го нямаше пакета? Може би ромите си мислят, че на дребно е 5 лв. да кажем /колкото стигна преди инфото/, а те дават дисконт до 4,27 примерно? Между другото съм изненадан от справедливата стойност на пакета според теб - очаквах да я виждаш доста по-ниско.
                Не мисля, че Батя говори за "справедлива" цена. Според мен говори за реалистична цена в конкретните условия на ликвидност и нагласи на пазара.

                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  И аз не вярвам в цена 4,27
                  Не може на пазара на дребно да е такава цената и ти да искаш огромен за пазара пакет да разкешиш на същата цена. Дори и на НАСЕ не вярвам че може да се случи това
                  3,90-4,00 според мен е логичното и взаимно приемливо. Въпроса е дали комуникацията между двете страни е на ниво..
                  По принцип е точно така и според мен, но идва въпроса защо цената "на дребно" е 4,27 и дали би била такава, ако го нямаше пакета? Може би ромите си мислят, че на дребно е 5 лв. да кажем /колкото стигна преди инфото/, а те дават дисконт до 4,27 примерно? Между другото съм изненадан от справедливата стойност на пакета според теб - очаквах да я виждаш доста по-ниско.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Мисля че не са, поне ФФ не се е променял. Но все пак въпросът относно цената остана отворен. Донев все пак каза че от Ромфарм били казали ... това не значи че същите тези дето били казали не могат да си сменят мнението за един месец например. А и знаем че септември Донев купува от Ромфарм на 4.15 доколко помня и съм засичал. После имаше продажби на Ромфарм според мен и до 4 лева без да е за особени обеми. Така че да видим на какви цени ще са.
                    И аз не вярвам в цена 4,27
                    Не може на пазара на дребно да е такава цената и ти да искаш огромен за пазара пакет да разкешиш на същата цена. Дори и на НАСЕ не вярвам че може да се случи това
                    3,90-4,00 според мен е логичното и взаимно приемливо. Въпроса е дали комуникацията между двете страни е на ниво..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Интересно ми е дали след инвеститорската среща Ромфарм са продавали акции на пазара на дребно.. Мисля че промениха тактиката и няма да го правят, а ще чакат по-едри, пакетни сделки, ако се появят желаещи за такива на минималната им цена.
                      Мисля че не са, поне ФФ не се е променял. Но все пак въпросът относно цената остана отворен. Донев все пак каза че от Ромфарм били казали ... това не значи че същите тези дето били казали не могат да си сменят мнението за един месец например. А и знаем че септември Донев купува от Ромфарм на 4.15 доколко помня и съм засичал. После имаше продажби на Ромфарм според мен и до 4 лева без да е за особени обеми. Така че да видим на какви цени ще са.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        За вчера не е ясно още, но пакетът от 150 хил. акции, който мина в понеделник на 4,35 не е бил на Ромфарм.

                        P.S. Всъщност, няма как да сме 100% сигурни. Другият вариант е, ако е бил техен, да е купен от друг акционер с над 5%.
                        Интересно ми е дали след инвеститорската среща Ромфарм са продавали акции на пазара на дребно.. Мисля че промениха тактиката и няма да го правят, а ще чакат по-едри, пакетни сделки, ако се появят желаещи за такива на минималната им цена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Вчера продаваше ПФБК дали Ромфарм са сменили посредника или имаме втори продавач?
                          За вчера не е ясно още, но пакетът от 150 хил. акции, който мина в понеделник на 4,35 не е бил на Ромфарм.

                          P.S. Всъщност, няма как да сме 100% сигурни. Другият вариант е, ако е бил техен, да е купен от друг акционер с над 5%.
                          Last edited by margen; 15.11.2017, 19:51.
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                            не съм, защо да го продавам
                            нали трябва да карам
                            фиата остава за сина, на лято като вземе книжката
                            до тогава ще карам и двете коли
                            вчера купих още софарми
                            ако може да стане така, че цената с години да стои на тези нива, но при подобряващи се показатели на компанията
                            и примерно след 10 години този пакет да мине на 4,27
                            след това ще видим какво ще се случи с цената
                            докато мине пакета всеки може да прави каквото си иска
                            10 години? хахаха ти ще депресираш всички оптимисти с такава прогноза

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Вчера продаваше ПФБК дали Ромфарм са сменили посредника или имаме втори продавач?
                              Защо да няма друг продавач. Ако ти имаш информация че можеш да си купиш колкото искаш на 3.80 или 4.00 например (само хипотетично) защо да не даваш на всеки ентусиаст на 4.27.

                              Както обикновено нямам съмнение че някои са по-запознати с процеса по продажбата от други. Това са реаностите. А и самата логика си е големи пакети да минават с известен дисконт под пазара.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Вчера продаваше ПФБК дали Ромфарм са сменили посредника или имаме втори продавач?
                                Нормално е след като в следващите 5 г тук няма да има интрига спекулантите да я потърсят на друго място.

                                Коментар

                                Working...
                                X