IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честит 8-ми март на всички хубави жени от групата Софарма !!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

      do nikude, shte vurne otnovo
      Абе объркали сте нещо форума тук е Софарма, не е Ачито

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        "Ачито" - припалва моторите тази вечер поетапно с нормални обеми, до где ли ще да подскокне сегиз???

        -
        • ACHIEVE LIFE SCIENCE INC
        • Last$1.4072
        • 0.0472 (3.47%)
        do nikude, shte vurne otnovo

        Коментар


        • "Ачито" - припалва моторите тази вечер поетапно с нормални обеми, до где ли ще да подскокне сегиз???

          -
          • ACHIEVE LIFE SCIENCE INC
          • Last$1.4072
          • 0.0472 (3.47%)

          Коментар


          • интересна математика
            януари нямат промяна на вътрешен пазар
            февруари имат ръст от 8%
            общо за двата месеца...без промяна
            така и сумираните - средното на +3 и +2% е..... 1%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

              Не всичко е пари на този свят!
              Така е. Тук има много хора с достатъчно пари, за които самата игра е по-важна. Събрали сме се да коментираме нея, иначе в мрежата има много други места за лирични отклонения...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                Това обърка и мен при отчетите от Януари. Все още не разбирам защо, след като акциите са описани по номинал от 1 лев, сумата по обратно изкупените акции е въведена по общо платена цена? Така не се ли получава несъответствие в собствения капитал? Ако видите няколко полета по-долу, собствения капитал са го получили като от всички акции, описани по номинал, са извадили обратно изкупените акции, сметнати по пазарна цена. Или са изкупили повече акции, или нещо не е наред.
                Това и според мен не е редно, но е разрешено от счетоводните стандарти и като че ли повечето така го правят. Не са изкупили повече акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Имам пълно доверие, всичко съм дал - душата и сърцето си на групата !!!
                  Животът ми се променя от отношенията с хората около мен, от преживяванията, които имам, от пътуванията, от срещите - включително и тези с колегите в Софарма, които за мен са много важни !!!!
                  Съдружието ми в Софарма ми дава възможност да погледан света не от материалната страна, а от друга, която е по-важната за мен.
                  Материалната страна е възможността да помагам на най-близките ми хора както се случи с мен преди доста години !!!!
                  Цената ще стане 6 лева, после 8 лева - и какво? Трябва да си продам преживяванията, които имам и са свързани със Софарма??
                  Не всичко е пари на този свят!

                  Коментар


                  • Имам пълно доверие, всичко съм дал - душата и сърцето си на групата !!!
                    Животът ми се променя от отношенията с хората около мен, от преживяванията, които имам, от пътуванията, от срещите - включително и тези с колегите в Софарма, които за мен са много важни !!!!
                    Съдружието ми в Софарма ми дава възможност да погледан света не от материалната страна, а от друга, която е по-важната за мен.
                    Материалната страна е възможността да помагам на най-близките ми хора както се случи с мен преди доста години !!!!
                    Цената ще стане 6 лева, после 8 лева - и какво? Трябва да си продам преживяванията, които имам и са свързани със Софарма??

                    Коментар


                    • Честит празник на акционерите на Българската фармацевтична компания!!!

                      Отчета е 6+, както имах възможност да отбележа вече!
                      Чакам с интерес поканата за ОСА и предложението за дивидент.
                      Погледнах и протокола от ИОСА... и двете момчета на г-н Донев до сега през годините гласуваха с листчета с по 5-10К броя, а сега вече виждам че са заредили сериозни бройки и те. Това ме кара да се чувствам спокоен. Явно наистина всички са се включили в покупките декември. Щом инсайдърите купуват акции на 4,27 на корем, то е доста вероятно пакета да мине скоро, а и щом те купуват на тази цена скоро вероятно може да видим 5,5-6лв

                      Още по-добре ще бъде ако някой изпревари всички още април-май и тогава юни месец входа ще стане тесен за желаещите

                      Хубави почивни дни на всички!

                      имам 100бр и не препоръчвам нищо!
                      Last edited by tony1975; 03.03.2018, 15:58.

                      Коментар


                      • И к'во?... Какъв извод направихте след задълбочената счетоводна дискусия? Наистина ли мислите, че тези неща са важни за цената или пък за дивидента на Софарма? Защото само по тези два начина миноритарните инвеститори можем да печелим, нали не сте забравили?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Разликата от цената на придобиване на дяла в асоциираното дружество и нетната стойност на активите на този дял, с която асоциираното дружество влиза в отчета на Софарма. Но, да кажат спецовете счетоводители. Аз съм аматьор.
                          Ок, благодаря. Лично аз разбирам, че цената на придобиване е била по-ниска от нетната стойност на активите с която влиза в отчета на Софарма.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                            чети -"Обратно изкупените собствени акции са 9,032,980 броя в размер на 33,834 х.лв. (31.12.2016 г.: 5,813,580 броя в размер на 19,501 х.лв.). Към 31.12.2017 г. дружеството няма акции държани от негови дъщерни дружества (31.12.2016 г.: 151,166 броя);"-

                            -различават ли се цифрите?
                            Това обърка и мен при отчетите от Януари. Все още не разбирам защо, след като акциите са описани по номинал от 1 лев, сумата по обратно изкупените акции е въведена по общо платена цена? Така не се ли получава несъответствие в собствения капитал? Ако видите няколко полета по-долу, собствения капитал са го получили като от всички акции, описани по номинал, са извадили обратно изкупените акции, сметнати по пазарна цена. Или са изкупили повече акции, или нещо не е наред.
                            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              печалбата от придобиването на асоциираното дружество Доверие Обединен Холдинг АД ???
                              Разликата от цената на придобиване на дяла в асоциираното дружество и нетната стойност на активите на този дял, с която асоциираното дружество влиза в отчета на Софарма. Но, да кажат спецовете счетоводители. Аз съм аматьор.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • да,
                                объркал съм се нещо
                                "the trend is your friend until the end..."

                                Коментар

                                Working...
                                X