IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Та разбрах, че Донев ограничава свободата на журналистите си а Пеевски дава свобода ...... правилно ли съм разбрал?
    Ако поради някаква причина въпросът ти е отправен към мен, НЕ си разбрал правилно!

    Сложих там емотиконска муцуна, но една само, че прекалената им употреба е нетърпимо дидактична.
    Сложих нарочно по-долу една д о друга теза и контратеза, в полемичен вид. Подсказвам, че в доминираните от бизнесинтереси медии, нищо не трябва да се приема в чист вид.

    Считам, че при воденето на стопанските дела, могат да се констатират значителни разлики в бизнеспрактиките между различните водещи стопански ръководители, които при това в България много често са и собственици. В нашата страна функциите на капитала: собственост и управление още далеч не са разделени. Това ще бъде задача на следващото поколение капиталисти и мениджъри. При нас ще си е още предимно така, дори когато формално са вписани сламени хора.

    Що се отнаса до редакционната политика на доминираните от дадени стопански интереси медии, то считам, че там няма никаква или почти никаква разлика. Определени теми са забранени, други се разглеждат от гледна точка на интереса на поръчващия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      разбрах те
      +1 - мненията ни съвпадат
      Включително в това, че и аз се измъкнах от БТХ в последния момент с около левче печалба на акция
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

        Груец, само по този въпрос исках да взема отношение. И по другите въпроси от "дискусията" си имам мнение, но не искам да го изразявам. Имам и инфо, което надхвърля "дискусията", което може да попромени някой въпроси в една или друга насока. Но винаги ми е интересно /разбирай смешно /, когато медия на пеевски е гарант за свободата на словото и громи фалшивите новини Иначе колкото и да са ми симпатични колегите от фенклуба на Софарма и колкото да ги уважавам, заприличват на секта.
        Между другото във филма има ноторни факти и истини. Има и полуистини/полулъжи, откровени лъжи и истински инсинуации .... общо взето от всичко по малко. Та така
        разбрах те
        +1 - мненията ни съвпадат
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Не си разбрал правилно, а и не ти отива точно на теб - човек с доказано висок интелектуален капацитет, да принизяваш дискусията. Правилното разбиране е, че между Чиче и Шиши по-скоро има знак за равенство, отколкото за неравенство, но понеже Шиши съсипа Табака и които имаха акции там ядоха дървото (аз се измъкнах на косъм), а повечето фенове на Чиче са такива отскоро, ерго не помнят цените от 2007, т.е. са на плюс, то Чиче е бел, а Шиши по дифолт е црън и дори придоврните му журналисти да казват истини и да правят реални репортажи, то на тях не трябва да са вярва, защото развалят блестящия имидж на честния частник Чиче, от който 'ората сал бел леп са яли.

          Та така - умен човек си, ще ме разбереш
          Груец, само по този въпрос исках да взема отношение. И по другите въпроси от "дискусията" си имам мнение, но не искам да го изразявам. Имам и инфо, което надхвърля "дискусията", което може да попромени някой въпроси в една или друга насока. Но винаги ми е интересно /разбирай смешно /, когато медия на пеевски е гарант за свободата на словото и громи фалшивите новини Иначе колкото и да са ми симпатични колегите от фенклуба на Софарма и колкото да ги уважавам, заприличват на секта.
          Между другото във филма има ноторни факти и истини. Има и полуистини/полулъжи, откровени лъжи и истински инсинуации .... общо взето от всичко по малко. Та така
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            Та разбрах, че Донев ограничава свободата на журналистите си а Пеевски дава свобода ...... правилно ли съм разбрал?
            Не си разбрал правилно, а и не ти отива точно на теб - човек с доказано висок интелектуален капацитет, да принизяваш дискусията. Правилното разбиране е, че между Чиче и Шиши по-скоро има знак за равенство, отколкото за неравенство, но понеже Шиши съсипа Табака и които имаха акции там ядоха дървото (аз се измъкнах на косъм), а повечето фенове на Чиче са такива отскоро, ерго не помнят цените от 2007, т.е. са на плюс, то Чиче е бел, а Шиши по дифолт е црън и дори придоврните му журналисти да казват истини и да правят реални репортажи, то на тях не трябва да са вярва, защото развалят блестящия имидж на честния частник Чиче, от който 'ората сал бел леп са яли.

            Та така - умен човек си, ще ме разбереш
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Та разбрах, че Донев ограничава свободата на журналистите си а Пеевски дава свобода ...... правилно ли съм разбрал?
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Трейдъре, след като си постнал заглавието, нека дадем и линка. Да спестим търсенето на колегите.
                Определено не звучат много приятно изнесените факти и твърдения.
                Ангажираните с позицията е препоръчително да изгледат този филм. Не е чак толкова важно доколко биха приели или отхвърлили твърденията на авторката. Донев също може да произведе сходен филм и там аналогичните събития ще се коментират по коренно различен начин. Чувал съм примерно да разказва за годините ежемесечна битка по осигуряване на вноските по кредита, който е ползван от Уникредит за закупуването на Софарма.
                Истината винаги е сложна.

                В тази област - няма сделка, бизнес, бранш, в които да не могат да се открият крайно неприятни за разказване и показване факти и обстоятелства.
                Крайно време е да се разбере, че избраният път, гарниран с т.н. цивилизационен избор, предполага наличието на собственост, личен интерес, пазар и капиталисти. Няма как да правиш капитализъм без капиталисти. Капиталистът се грижи за своята собственост, за своя личен интерес и е съдбовно задължен да го прави добре и ефективно, защото ако не го прави по най-резултатния начин, неминуемо ще дойде друг капиталист и ще му го вземе. Народът не трябва да нарочва капиталистите като едни лоши хора. Капиталистът се стреми да направи необходимото по най-резултатния начин. Е, понякога може да прекрачи границата на разрешеното. Може да го направи от егоизъм, алчност, страх, може и по принуда. Капиталалистът никога не се е клел и заричал, че ще живее по закона на Бога, воден от добрина, любов и грижа за ближния. Капиталистът по дефиниция дори и да не го изрича с думи, заявява индиректно пред обществото: Аз работя за себе си, аз сам съм своя Бог.
                Ние, които пребиваваме в тази област като периферни, дребни съратници, сме поставени в много особено положнеие. Много ни се иска всичко да е по правилата и по закон и по този начин се надяваме, че поне част от лицата (водещите играчи) ще се съгласят да споделят елементи от успеха си с нас, като и ако го направят, се готови да загърбим някакъв род морални резерви към тях, но в противен случай моралната ни оценка е резлична.
                И ние и те сме от потенциалния контингент на изгонените от ... храма.

                "Хапче за милиони..."
                Като гледам, престрелката Пеевски - Донев, Прокопиев продължава. Интересно до къде ще стигне. Всеки сам преценява на какво да вярва, аз бих избрал тези, които градят и създават пред тези, които унищожават и изпиват кръвчицата на всичко, до което се докопат.
                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Всъщност коментара ми беше насочен към друг профил във фейсбук, а не към теб. Далеч съм от мисълта да ограничавам свободата на словото и на лично мнение на някого. Просто казах че телевизията и репортажа е пристрастен. Не мисля че се редя на някаква редичка. Нямам любими акции, не ми пречи да продам нещо или да купя друго. Факт е че капиталовата и дивидентната ми доходност от групата на Софарма е доста добра, докато точно обратното съм видял от групичката от телевизия К3. Факт е че мнозинството от българското население ще демонизира фирмата, мажоритаря и групата като цяло, без да осъзнава че това и целта на собственика на телевизията. Това исках да кажа. Иначе съм съгласен с втората част от коментара ти,...
                  Добре, peace bro!
                  Последните ни постове се разминават във времето, не знаем за написаното от другата страна.
                  Нещо ми подсказва, че независимо от емоцията, ме разбираш!

                  Коментар


                  • Интересна тема, на Манчев мога да му кажа, че на Чиче му пожелавам съдбата на работниците от закритото от него предприятие Медика (единствено в региона), на мястото на което се появи един Кауфланд в Сандански. Мога да му пожелая и разни други неща, от които са се разболявали работници в неговите предприятия, но няма да го направя.

                    Апропо, да се хвали и направо венцеслави (както доста уместно се е изразил колегата Начев, с когото иначе редовно се дърляме за глупости) Чиче е много весело, но и много неправилно. Софарма си беше едно от много читавите предприятия и по време на социализЪма, с доста изградени контакти по цял свят, така че Чиче нищо кой знае какво не е направил, освен че стана много богат покрай компанията и уби родните щанги в Сидни 2000, но това е тема табу. Да хвалиш Чиче е все едно да хвалиш Виолина, че е задържала банка ДСК като топ банка у нас, с тънката разлика, че не ѝ е станала собственик ей-така, от нищото.

                    Но докато има шарани, ще има и рибари - забелязал съм, че една немалка част от хората, които си купят дадена акция, зашочват да я обичат повече от семейството си и я бранят с цената на всичко, затваряйки си очите за реалността. Успех на държащите тук, за мен акцията е балон и не бих се включил на подобни нива.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Авторката на филма за Софарма - Снежана Хитова е същата, която направи свое разследване и за КТБ. Там имаше една случка, при която в опит да вземе мнение от боса на Литекс заради едни бензиностанции (много интересна история), тя познала гнева на Т. Дончева, която иначе е голям радетел за морал, закон и право, но не и когато става дума за притесняване на подмандатния и с неудобни въпроси.
                      Забележка: подмандатният носи отговорност за изплащането на хонорарите и.
                      Горката Хитова, освен че е познала мощта на телесата на Дончева, май е изяла и някаква папка ... нейде по тялото. Така разправят, аз не знам.

                      Шефът на Литекс, както е добре известно, не може да се сравнява като лични качества с О. Донев. На него и произходът и борчестките му занимания винаги ще си личат отдалеч, но и той е също много успешен бизнесдеятел. За себе си, де. Май не обича да дели. Капиталист - слънце и образец по дефиниция.

                      Заслужава си да се помисли и за онази част от изложението ми по-долу, дали нашето отношение и "моралната" ни оценка не са в някаква степен определени от това, дали някой е готов да сподели с нас. И ако е готов, сме по-склонни да му прощаваме въпраса - а откъде!

                      Освен това, не подценявайте С Хитова. Във филма тя споменава нещо за Клуб Зет. Това е лукав маньовър! Тя пет пари не дава за ограниченията, които Донев е поставил на своите журналисти, това е просто елегантният начин да ин каже, че поради спецификата на собствеността в К3 и задачите, които са и поставени при правенето на този филм, ние трябва много внимателно и критично да се отнасяме към негативните оценки.
                      Тя мисли нещо друго, но не може да го каже
                      Може би,
                      Може би не!
                      Животът е многолик.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        манчев, можел си да пишеш още много, но ако пак ще се опитваш да ми кажеш, че не трябва да коментирам някакъв филм, по-добре не го прави. Споменаването на ДПС и Пеевски ... е, чоже и да е на място, но е постно.

                        Май и ти ще се наредиш в редичката, която заявява категорично: дитирамби, венцехвалене или ... нищо.
                        Мен там не ме слагай!

                        Най-неприятното в сегашния ни разговор е, че по същество въобще не си разбрал написаното от мен. Ще ти го смеля за по-лесно прекарване през хранопровода.
                        Донев пое в живота си огромни, включително лични рискове. Може и някъде да е настъпил леко разделителната линия, но като резултат имаме една жива и разивавща се икономическа група, която с огромни усилия и напрежение се стреми към бъдещето, споделя част от успеха си с дребните съсобственици.
                        Последните ... заедно с Донев ... когато някой ден се изправят пред съда на Бога ... не се знае каква съдба ще им бъде отредена.
                        Всъщност коментара ми беше насочен към друг профил във фейсбук, а не към теб. Далеч съм от мисълта да ограничавам свободата на словото и на лично мнение на някого. Просто казах че телевизията и репортажа е пристрастен. Не мисля че се редя на някаква редичка. Нямам любими акции, не ми пречи да продам нещо или да купя друго. Факт е че капиталовата и дивидентната ми доходност от групата на Софарма е доста добра, докато точно обратното съм видял от групичката от телевизия К3. Факт е че мнозинството от българското население ще демонизира фирмата, мажоритаря и групата като цяло, без да осъзнава че това е и целта на собственика на телевизията. Това исках да кажа. Иначе съм съгласен с втората част от коментара ти...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                          ГОСПОДА, информацията от филма ми е отчасти известна и не ме учудва. Ами увеличението на капитала през 2000 / 2001 год., други шашми?
                          НЯМА ПЪРВИ МИЛИОН ИЗКАРАН ПО ЗАКОНЕН НАЧИН.
                          Аз никога не гледам в чуждо канче, само в моето, как да приложа чуждия опит и да го допълня!.
                          Спокойно, Професоре!
                          Младежите са буйни, невъздържани.
                          Ще мине време, ще се научат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Ето това пуснах като коментар във фейсбук след излизането на репортажа:

                            Огнян Донев направи от Софарма европейска компания. Една от малкото структуро-определящи компании която не е попаднала в ръцете на един едричък депутат от ДПС. Между другото знаеш ли на кого е Канал 3? А знаеш ли какво се случва с Булгартабак в момента? Могат да направят документален филм и за това...

                            Мога да пиша още много, но като цяло да коментираш филмите по телевизиите на Пеевски е доста принизяващо. Не казвам че всичко с приватизацията е било наред, но е факт че след това Софарма е една от фирмите които не е фалирана, закрита, прехвърлена на офшорки и т.н. Човека е застанал с името и лицето си. От едната страна е той, от другата е едрото момче. От едната страна е фирма с пазарна капитализация гонеща милиард а от другата са Булгартабак, Техномаркет, ТВ7 и т.н. Телевизията вече я няма. Въпрос на време е това да последва и другите две компании (лично мнение).
                            манчев, можел си да пишеш още много, но ако пак ще се опитваш да ми кажеш, че не трябва да коментирам някакъв филм, по-добре не го прави. Споменаването на ДПС и Пеевски ... е, може и да е на място, но е постно.

                            Май и ти ще се наредиш в редичката, която заявява категорично: дитирамби, венцехвалене или ... нищо.
                            Мен там не ме слагай!

                            Най-неприятното в сегашния ни разговор е, че по същество въобще не си разбрал написаното от мен. Ще ти го смеля за по-лесно прекарване през хранопровода.
                            Донев пое в живота си огромни, включително лични рискове. Може и някъде да е настъпил леко разделителната линия, но като резултат имаме една жива и разивавща се икономическа група, която с огромни усилия и напрежение се стреми към бъдещето, споделя част от успеха си с дребните съсобственици.
                            Последните ... заедно с Донев ... когато някой ден се изправят пред съда на Бога ... не се знае каква съдба ще им бъде отредена.
                            Last edited by nachev; 20.03.2018, 12:00.

                            Коментар


                            • Аз бих бил много доволен ако всички предприятия бяха приватизирани и управлявани по този начин! Ако се сметнат данъците, дивидентите, заплатите и т.н., които е платила Софарма и се умножи по всички предприятия, най-вероятно щяхме да гоним Швейцария по стандарт!
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • [QUOTE=mancev;n3314496]

                                след това Софарма е една от фирмите които не е фалирана, закрита, прехвърлена на офшорки и т.н.

                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X