IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    ...а политическите интереси, изцяло са станали зависими от бизнес групите, които са овладели и медиите за влияние върху общественото мнение.
    Достатъчно е да се погледнат двете по-изявени групи от последните години - Блиц - Пик и Дневник-Капитал. И в двете има истини и лъжи, но главното е еднопосочното насочване на вниманието.
    Да се говори, че Софарма като държавно предприятие до 2000г е било допотопно е далече от истината. До какво състояние беше докарано точно преди приватизацията му е кофти тема, може би, излишна, ако някои практики не продължават и днес.

    Най-големият грях на Донев за мен е унищожаването на НИХФИ. Всичко друго го разбирам. Но да унищожиш научния, изследователския капацитет в цяла една сфера, създаван с десетилетия....не се вмества в модела за модерно развитие(добре, че Дянков не успя да унищожи и БАН...та, останаха още учени у нас, макар и наука без пари трудно да се прави). Посещавала съм НИХФИ и знам с какво разполагаше, познавам и капацитети, които работеха там, малко преди тоталната съсипия. Някои вече работят в Научно изследователски институти на Запад и развиват там ....фармакопеите

    Всички тези лекарства и субстанции, които днес цитирате ... са създадени в НИХФИ в годините, много преди приватизацията на Софарма ...и станаха причина да се закрие института -
    Табекс, Нивалин, Бронхолитин, Трибестан, Гентамицин, Тетрациклин, Аналгин, Кленбутерол, Темпалгин, Карсил ....и много много други
    Здравей Съни,
    инвестирах в една компания,която има общо с този твой пост.може би можем да си бъдем полезни с контакти на хора работещи научно изследователски институти на запад.как е удобно да се свържа с теб?
    благодаря ти предварително!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
      Проблемът на Софарма е, че поради особеностите на управлението, там е пълно с Мишоци....от кочияшите до заместниците на високите етажи! Трудно се прокарва чуждо мнение, дори и да е очевадно - затова на мода в цялата фирма са единствено клакьорите и малките хорица в общия хор на възхвалата...Алелуя!
      Във всички колективи има най-различен персонал - хора са все пак.
      Но формулировка като - Проблемът на Софарма е .... - това не съм го забелязал до сега като външно лице за компанията.
      Last edited by fortiss; 26.03.2018, 09:15.

      Коментар


      • Проблемът на Софарма е, че поради особеностите на управлението, там е пълно с Мишоци....от кочияшите до заместниците на високите етажи! Трудно се прокарва чуждо мнение, дори и да е очевадно - затова на мода в цялата фирма са единствено клакьорите и малките хорица в общия хор на възхвалата...Алелуя!

        Коментар


        • Честит рожден ден на моя приятел Тони !!! Жив и здрав - ти и семейството !!! Сбъднати мечти с всичко и акциите включително !!! Все така най-акционер и приятел !!!!
          Last edited by fortiss; 23.03.2018, 06:36.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение



            Най- обичам такива едносричкови, или пък твойте включвания от половин ред. Удрям и бягам!
            Талантливо и злостно подсказвам за нищета на другите, ама какво може да се разбере за теб от половин ред.
            Е, винаги остава хипотезата - нищо за нищо. Удобно и технологично.
            То пък оставаше да се хваля публично със своята нищета Ако е толкова важно- нямам акции на Софарма в момента, ако пакета мине високо, на нива около сегашните- няма и да имам, ако мине по-ниско- ще се опитам да имам с идея за продажба след 30-50% ръст. Песимист съм като цяло за БФБ/това вече е подсказка за нищета /, а отношението ми към Донев е така да се каже "балансирано"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
              Форти, не го приемай лично. Много положително съм настроен към теб и Тони и другите, които си подкрепяте инвестицията. Аз също си имам една, която си подопълвам от няколко години, но бих я продал веднага щом ми стане изгодно. Но ..... най-велики сме, най сме, номер едно сме ,...... и това нонстоп. Скачате все едно някой заплашва децата ви. И нито една лоша дума към Софарма и "чичо Оги" не търпите. Аз лично следя нещата и около Софарма от масовата приватизация. Има поне няколко случая на некоректно и направо прецакващо отношение и към миноритарите и към партньори. Но както хейтърите хейтват по презумция, така и вие отричате по презумция. Да, в сравнение с 95% от мажоритарите Огнян Донев е пример ..... от няколко години. Сега дали това е случайно съвпадение, че му трябва имидж в нелеката битка с Дидо Дебелия всеки сам си преценява.Та така. Радвам ви се защото сте позитивни, но понякога дори мен дразните с айде да не е сектантско ама поне нерационално емоционалното поведение
              Надявам се никой да не ми се разсърди.В сто от сто случая бих подкрепил вас а не хейтърите без акции, които хейтват по дифолт.
              P.S.Грую, нямам предвид тебе, ти имаш акции
              парите ги остави, те не правят отношенията
              аз съм по сърце и душа тук

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Хейтър с акции звучи гордо, показва, че си широко скроен
                Чудя се, кое е по-опорочаващо: небеден за хейтър или доказано недобронамерен провокатор.

                В момента, в който ме призвикваш към обяснения, аз вече губя. Голем си, добре го изигра

                Хапчето го пусна колегата ДъТрейдър ама нещо удобно не му беше излязъл линкът

                Най- обичам такива едносричкови, или пък твойте включвания от половин ред. Удрям и бягам!
                Талантливо и злостно подсказвам за нищета на другите, ама какво може да се разбере за теб от половин ред.
                Е, винаги остава хипотезата - нищо за нищо. Удобно и технологично.

                За компанията Софарма не съм казал и намекнал нито една лоша дума.
                Оценки за събития и лица от миналото нямат никаква връзка с възможността за реализиране на доходност днес.
                Различна провосубектност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Не е необходимо да се чувстваш задължен за нещо или да предприемаш нещо.
                  "Секта" е просто една дума. Не е задължително тя да е натоварена с отрицателно съдържание или отношение. Дори в конкретния случай имам странното усещане, че става дума за някакъв вид симпатия. Не го твърдя, де. Това не е моята дума.
                  Горното все пак ме провокира в добрия смисъл и аз също искам да си призная пред теб нещо напълно човешки. В известен смисъл ви завиждам за вярата и емоцията, която тази вяра поражда.
                  Нейде по пътя аз загубих моите.

                  Компаниите нямат морал, етика, емоции и характерови особености. С тях сме "надарени" ние - хората. Софарма и Донев са две напълно различни лица. Опитът за пришиване на Софарма на някои от човешките качества на Донев е неподходящ.
                  Донев е жив човек и като такъв има грешки и прегрешения, но камък имат право да хвърлят само праведните. Тук такива няма! Ако съм пропуснал някого, моля за извинение и държа д абъда информиран.

                  Софарма е едно от ограничения кръг дружества /група/ на бфб, в които си заслужава да си инвестиран, с тайминг.

                  Имам малко, но държа без страст, мнението ми е субективно и не представлява никаква препоръка.
                  +1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Форти, не го приемай лично. Много положително съм настроен към теб и Тони и другите, които си подкрепяте инвестицията. Аз също си имам една, която си подопълвам от няколко години, но бих я продал веднага щом ми стане изгодно. Но ..... най-велики сме, най сме, номер едно сме ,...... и това нонстоп. Скачате все едно някой заплашва децата ви. И нито една лоша дума към Софарма и "чичо Оги" не търпите. Аз лично следя нещата и около Софарма от масовата приватизация. Има поне няколко случая на некоректно и направо прецакващо отношение и към миноритарите и към партньори. Но както хейтърите хейтват по презумция, така и вие отричате по презумция. Да, в сравнение с 95% от мажоритарите Огнян Донев е пример ..... от няколко години. Сега дали това е случайно съвпадение, че му трябва имидж в нелеката битка с Дидо Дебелия всеки сам си преценява.Та така. Радвам ви се защото сте позитивни, но понякога дори мен дразните с айде да не е сектантско ама поне нерационално емоционалното поведение
                    Надявам се никой да не ми се разсърди.В сто от сто случая бих подкрепил вас а не хейтърите без акции, които хейтват по дифолт.
                    P.S.Грую, нямам предвид тебе, ти имаш акции
                    +1

                    Коментар


                    • Хейтър с акции звучи гордо, показва, че си широко скроен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                        Чета с интерес мненията на колегите.
                        Искам да напиша нещо, но незнам какво точно.
                        С няколко думи - част съм от компанията. Акциите ми тук са отражение на вътрешната ми нагласа и тя не е непременно максимална печалба.
                        Какво трябва да направя, за да не прилича инвеститорската група на малките акционери на секта?
                        Не е необходимо да се чувстваш задължен за нещо или да предприемаш нещо.
                        "Секта" е просто една дума. Не е задължително тя да е натоварена с отрицателно съдържание или отношение. Дори в конкретния случай имам странното усещане, че става дума за някакъв вид симпатия. Не го твърдя, де. Това не е моята дума.
                        Горното все пак ме провокира в добрия смисъл и аз също искам да си призная пред теб нещо напълно човешки. В известен смисъл ви завиждам за вярата и емоцията, която тази вяра поражда.
                        Нейде по пътя аз загубих моите.

                        Компаниите нямат морал, етика, емоции и характерови особености. С тях сме "надарени" ние - хората. Софарма и Донев са две напълно различни лица. Опитът за пришиване на Софарма на някои от човешките качества на Донев е неподходящ.
                        Донев е жив човек и като такъв има грешки и прегрешения, но камък имат право да хвърлят само праведните. Тук такива няма! Ако съм пропуснал някого, моля за извинение и държа д абъда информиран.

                        Софарма е едно от ограничения кръг дружества /група/ на бфб, в които си заслужава да си инвестиран, с тайминг.

                        Имам малко, но държа без страст, мнението ми е субективно и не представлява никаква препоръка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Какво трябва да направя, за да не прилича инвеститорската група на малките акционери на секта?
                          Форти, не го приемай лично. Много положително съм настроен към теб и Тони и другите, които си подкрепяте инвестицията. Аз също си имам една, която си подопълвам от няколко години, но бих я продал веднага щом ми стане изгодно. Но ..... най-велики сме, най сме, номер едно сме ,...... и това нонстоп. Скачате все едно някой заплашва децата ви. И нито една лоша дума към Софарма и "чичо Оги" не търпите. Аз лично следя нещата и около Софарма от масовата приватизация. Има поне няколко случая на некоректно и направо прецакващо отношение и към миноритарите и към партньори. Но както хейтърите хейтват по презумция, така и вие отричате по презумция. Да, в сравнение с 95% от мажоритарите Огнян Донев е пример ..... от няколко години. Сега дали това е случайно съвпадение, че му трябва имидж в нелеката битка с Дидо Дебелия всеки сам си преценява.Та така. Радвам ви се защото сте позитивни, но понякога дори мен дразните с айде да не е сектантско ама поне нерационално емоционалното поведение
                          Надявам се никой да не ми се разсърди.В сто от сто случая бих подкрепил вас а не хейтърите без акции, които хейтват по дифолт.
                          P.S.Грую, нямам предвид тебе, ти имаш акции
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение

                            Акциз и ДДС-то го плащаме всички ние, от нашия джоб. Златев плаща данък печалба, т.е. НИЩО НЕ ПЛАЩА, защото там винаги е една голяма нула.
                            Нали затова го казвам и поставям в "елитната" компания - чиста ирония, но в интернет не си личи
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                              то по-зле и от Блиц стана тук ...
                              А си казал нещо нелицеприятно, а са те наредили до комунистите или до Пеевски ))
                              Каквото и да пишете - за чичоДоневистите няма значение, за тях той ще реши всички проблеми - разбирай лятото ще изкупи акциите на Ромите и цената ще излети в небесата, ама това, че износа яко буксува изобщо не искат и да чуят.

                              Те си имат една вЕра и Вие искате да им я отнемете .... няма да стане

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение

                                Акциз и ДДС-то го плащаме всички ние, от нашия джоб. Златев плаща данък печалба, т.е. НИЩО НЕ ПЛАЩА, защото там винаги е една голяма нула.
                                .....И какво сега - стигаме до заключението, че всички са от един дол дренки!!! Сега да си минем на темата - кой по-малко и кой повече.....

                                Коментар

                                Working...
                                X