IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Хейтър с акции звучи гордо, показва, че си широко скроен
    Чудя се, кое е по-опорочаващо: небеден за хейтър или доказано недобронамерен провокатор.

    В момента, в който ме призвикваш към обяснения, аз вече губя. Голем си, добре го изигра

    Хапчето го пусна колегата ДъТрейдър ама нещо удобно не му беше излязъл линкът

    Най- обичам такива едносричкови, или пък твойте включвания от половин ред. Удрям и бягам!
    Талантливо и злостно подсказвам за нищета на другите, ама какво може да се разбере за теб от половин ред.
    Е, винаги остава хипотезата - нищо за нищо. Удобно и технологично.

    За компанията Софарма не съм казал и намекнал нито една лоша дума.
    Оценки за събития и лица от миналото нямат никаква връзка с възможността за реализиране на доходност днес.
    Различна провосубектност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Не е необходимо да се чувстваш задължен за нещо или да предприемаш нещо.
      "Секта" е просто една дума. Не е задължително тя да е натоварена с отрицателно съдържание или отношение. Дори в конкретния случай имам странното усещане, че става дума за някакъв вид симпатия. Не го твърдя, де. Това не е моята дума.
      Горното все пак ме провокира в добрия смисъл и аз също искам да си призная пред теб нещо напълно човешки. В известен смисъл ви завиждам за вярата и емоцията, която тази вяра поражда.
      Нейде по пътя аз загубих моите.

      Компаниите нямат морал, етика, емоции и характерови особености. С тях сме "надарени" ние - хората. Софарма и Донев са две напълно различни лица. Опитът за пришиване на Софарма на някои от човешките качества на Донев е неподходящ.
      Донев е жив човек и като такъв има грешки и прегрешения, но камък имат право да хвърлят само праведните. Тук такива няма! Ако съм пропуснал някого, моля за извинение и държа д абъда информиран.

      Софарма е едно от ограничения кръг дружества /група/ на бфб, в които си заслужава да си инвестиран, с тайминг.

      Имам малко, но държа без страст, мнението ми е субективно и не представлява никаква препоръка.
      +1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Форти, не го приемай лично. Много положително съм настроен към теб и Тони и другите, които си подкрепяте инвестицията. Аз също си имам една, която си подопълвам от няколко години, но бих я продал веднага щом ми стане изгодно. Но ..... най-велики сме, най сме, номер едно сме ,...... и това нонстоп. Скачате все едно някой заплашва децата ви. И нито една лоша дума към Софарма и "чичо Оги" не търпите. Аз лично следя нещата и около Софарма от масовата приватизация. Има поне няколко случая на некоректно и направо прецакващо отношение и към миноритарите и към партньори. Но както хейтърите хейтват по презумция, така и вие отричате по презумция. Да, в сравнение с 95% от мажоритарите Огнян Донев е пример ..... от няколко години. Сега дали това е случайно съвпадение, че му трябва имидж в нелеката битка с Дидо Дебелия всеки сам си преценява.Та така. Радвам ви се защото сте позитивни, но понякога дори мен дразните с айде да не е сектантско ама поне нерационално емоционалното поведение
        Надявам се никой да не ми се разсърди.В сто от сто случая бих подкрепил вас а не хейтърите без акции, които хейтват по дифолт.
        P.S.Грую, нямам предвид тебе, ти имаш акции
        +1

        Коментар


        • Хейтър с акции звучи гордо, показва, че си широко скроен

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            Чета с интерес мненията на колегите.
            Искам да напиша нещо, но незнам какво точно.
            С няколко думи - част съм от компанията. Акциите ми тук са отражение на вътрешната ми нагласа и тя не е непременно максимална печалба.
            Какво трябва да направя, за да не прилича инвеститорската група на малките акционери на секта?
            Не е необходимо да се чувстваш задължен за нещо или да предприемаш нещо.
            "Секта" е просто една дума. Не е задължително тя да е натоварена с отрицателно съдържание или отношение. Дори в конкретния случай имам странното усещане, че става дума за някакъв вид симпатия. Не го твърдя, де. Това не е моята дума.
            Горното все пак ме провокира в добрия смисъл и аз също искам да си призная пред теб нещо напълно човешки. В известен смисъл ви завиждам за вярата и емоцията, която тази вяра поражда.
            Нейде по пътя аз загубих моите.

            Компаниите нямат морал, етика, емоции и характерови особености. С тях сме "надарени" ние - хората. Софарма и Донев са две напълно различни лица. Опитът за пришиване на Софарма на някои от човешките качества на Донев е неподходящ.
            Донев е жив човек и като такъв има грешки и прегрешения, но камък имат право да хвърлят само праведните. Тук такива няма! Ако съм пропуснал някого, моля за извинение и държа д абъда информиран.

            Софарма е едно от ограничения кръг дружества /група/ на бфб, в които си заслужава да си инвестиран, с тайминг.

            Имам малко, но държа без страст, мнението ми е субективно и не представлява никаква препоръка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Какво трябва да направя, за да не прилича инвеститорската група на малките акционери на секта?
              Форти, не го приемай лично. Много положително съм настроен към теб и Тони и другите, които си подкрепяте инвестицията. Аз също си имам една, която си подопълвам от няколко години, но бих я продал веднага щом ми стане изгодно. Но ..... най-велики сме, най сме, номер едно сме ,...... и това нонстоп. Скачате все едно някой заплашва децата ви. И нито една лоша дума към Софарма и "чичо Оги" не търпите. Аз лично следя нещата и около Софарма от масовата приватизация. Има поне няколко случая на некоректно и направо прецакващо отношение и към миноритарите и към партньори. Но както хейтърите хейтват по презумция, така и вие отричате по презумция. Да, в сравнение с 95% от мажоритарите Огнян Донев е пример ..... от няколко години. Сега дали това е случайно съвпадение, че му трябва имидж в нелеката битка с Дидо Дебелия всеки сам си преценява.Та така. Радвам ви се защото сте позитивни, но понякога дори мен дразните с айде да не е сектантско ама поне нерационално емоционалното поведение
              Надявам се никой да не ми се разсърди.В сто от сто случая бих подкрепил вас а не хейтърите без акции, които хейтват по дифолт.
              P.S.Грую, нямам предвид тебе, ти имаш акции
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение

                Акциз и ДДС-то го плащаме всички ние, от нашия джоб. Златев плаща данък печалба, т.е. НИЩО НЕ ПЛАЩА, защото там винаги е една голяма нула.
                Нали затова го казвам и поставям в "елитната" компания - чиста ирония, но в интернет не си личи
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                  то по-зле и от Блиц стана тук ...
                  А си казал нещо нелицеприятно, а са те наредили до комунистите или до Пеевски ))
                  Каквото и да пишете - за чичоДоневистите няма значение, за тях той ще реши всички проблеми - разбирай лятото ще изкупи акциите на Ромите и цената ще излети в небесата, ама това, че износа яко буксува изобщо не искат и да чуят.

                  Те си имат една вЕра и Вие искате да им я отнемете .... няма да стане

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение

                    Акциз и ДДС-то го плащаме всички ние, от нашия джоб. Златев плаща данък печалба, т.е. НИЩО НЕ ПЛАЩА, защото там винаги е една голяма нула.
                    .....И какво сега - стигаме до заключението, че всички са от един дол дренки!!! Сега да си минем на темата - кой по-малко и кой повече.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Ми Вальо Златев - още по-голям светец - най-много ддс и акцизи той вкарва в държавата.
                      Акциз и ДДС-то го плащаме всички ние, от нашия джоб. Златев плаща данък печалба, т.е. НИЩО НЕ ПЛАЩА, защото там винаги е една голяма нула.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                        то по-зле и от Блиц стана тук ...
                        А си казал нещо нелицеприятно, а са те наредили до комунистите или до Пеевски ))
                        Мхм
                        Ако почнем да си го мерим по този начин, то Пеев е светец - вижте колко дивиденти е платил Булгартабак, колко пари е вкарал в държавата от акцизи, какви пари се получаваха от работниците му (преди да ги шитнат за нула бройки на улицата) - ми то няма компания тук, дето да се мери с него. Ми Вальо Златев - още по-голям светец - най-много ддс и акцизи той вкарва в държавата. Ми как живеем без Кремиковци вече 10 години, идея си нямам, като само това предприятие отговаряше за 2% от БВП....

                        УжасТ, да не съм чул лоша дума за Чиче, ей, маскари нйедни
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                          то по-зле и от Блиц стана тук ...
                          А си казал нещо нелицеприятно, а са те наредили до комунистите или до Пеевски ))
                          Българският капиталист е като онази приказка за това как може да станеш милионер ??? Като се ожениш за милиарДер!!!! Кои са капиталистите в България, които са станали такива без да се възползват максимално от обществения ресурс??? Кои са българските Бил Гейтс, Зукърбърг, Стив Джобс....???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            И аз това се питам, тъй като най-вероятно съм приобщен към тази "секта". Откакто съм на БФБ, компании от групата на Софарма никога не са ми били с най-голяма тежест, с изключение на този момент. Това е така, защото според мен към днешна дата това е най-доброто предложение на пазара, точно както в миналото съм смятал компании на Хим, Бреф, Ланд и т.н. и т.н. Това е просто снимка в един филм, продължаващ 1 час да кажем. Относно моралните упреци към Донев от страна на Пеевски и някои участници в този чат - ако не искате да имате приватизация и смятате, че държавата е най-добрия стопанин, може да гласувате на следващите избори за комунистически партии, това е ваше право! А ако смятате, че приватизацията е хубаво нещо, но Донев е грешен, ще ви помоля да говорим с цифри. Колко данъци са платили от тази група, спрямо средната стойност на всички приватизирани предприятия. Колко дивиденти е платила групата на миноритарите си спрямо останалите предприятия. Колко работни места /преки и косвени/ е осигурила тази група спрямо останалите приватизирани предприятия. Колко валута /износ/ е докарала групата спрямо всички приватизирани предприятия..... и т.н. и т.н. Може списъкът да бъде удължен доста, но си имам работа да се почерпя днес .
                            то по-зле и от Блиц стана тук ...
                            А си казал нещо нелицеприятно, а са те наредили до комунистите или до Пеевски ))

                            Коментар


                            • За филма няма какво да кажа.
                              Аз съм от Софарма и това ще си остане така !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                                Чета с интерес мненията на колегите.
                                Искам да напиша нещо, но незнам какво точно.
                                С няколко думи - част съм от компанията. Акциите ми тук са отражение на вътрешната ми нагласа и тя не е непременно максимална печалба.
                                Какво трябва да направя, за да не прилича инвеститорската група на малките акционери на секта?
                                Защо трябва да правиш нещо за да се харесаш на някого, при положение че се чувстваш добре със себе си? Така си преценил, така си инвестирал. Факт е че решенията ти засега са правилни. Упреците за евентуални бъдещи проблеми, или несъгласие с твоята гледна точка е най-нормалното нещо на света. Всеки човек си има свое виждане за нещата. Ти си прави парички всяка година от дивидент, пък другите нека си говорят че е секта. Аз също харесвам групата, макар че съм диверсифицирал малко повече от теб, и може би не съм чак толкова привързан към акцията, но никога не бих се притеснил от мнението на другите. Все пак парите са си мои, аз не инвестирам чужди пари, че да се интересувам от чуждото мнение. Ако то е градивно, положително и най-вече обективно винаги бих го взел под внимание. Преди няколко седмици заявих че искам да си купя малко М+С, колега във форума ми каза да изчакам и реално спечелих от всичко това. Такива мнения винаги бих приел и съм благодарен за тях. Но да се кахъря че някой не харесвал групата, щото по канал 3 пуснали някакъв филм с полуистини и откровенни внушения... не мерси. Успех на всички инвестиращи, без значение къде...

                                Коментар

                                Working...
                                X