IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

    След месец ще бъдат преведени дивидентите ... септември месец ОД ще може отново да сключва сделки, т.е един месец, ако инвеститорите решат да реинвестират част от получените дивиденти или максимум два месеца.

    п.п Ромфарма, ако продават на същата цена след два месеца ще са на плюс дивидента за 2017г

    Напълно е възможно да греша
    И аз на това се надявам, Софарма би раздвижила много пазара ако поеме правилния курс.

    Коментар


    • ГОТОВАНЦИ ,-нали сте се сметнали преди да се гмурнете колко ще ви е въздуха ? Знаете колко е налягането и дълбочината-подсигурете се!Колко ще ви донесе търпилото,- пак сами си го смятате! Е що си търсите виновни ? Всички чакат да се пуснате от синджира!
      Сипал съм си един Врачански- ама от мен изциден и кален (две точилки)- сега е РАДОСТА от продукта!
      Мамка му;- а се бях отписал преди 9г. и три мес. Наздраве и ЖИВЕЙТЕ докато смятате!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

        След месец ще бъдат преведени дивидентите ... септември месец ОД ще може отново да сключва сделки, т.е един месец, ако инвеститорите решат да реинвестират част от получените дивиденти или максимум два месеца.

        п.п Ромфарма, ако продават на същата цена след два месеца ще са на плюс дивидента за 2017г

        Напълно е възможно да греша
        Според мен след дивидента, Ромафарм не могат да очакват повече от 4,17лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

          Това би направило акцията много пасивна за дълъг период.
          След месец ще бъдат преведени дивидентите ... септември месец ОД ще може отново да сключва сделки, т.е един месец, ако инвеститорите решат да реинвестират част от получените дивиденти или максимум два месеца.

          п.п Ромфарма, ако продават на същата цена след два месеца ще са на плюс дивидента за 2017г

          Напълно е възможно да греша
          Last edited by Innocent; 21.06.2018, 20:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Четири работни дни(вкл. 27.06.) - акциите ще се търгуват с дивидент!
            Ако Сфарм не се активизира до тогава с обратното(имам в предвид с обеми не с по 100бр.), ще приема че са решили да не слагат повече пари в собствени акции.....
            едва ли !!! почти не !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Четири работни дни(вкл. 27.06.) - акциите ще се търгуват с дивидент!
              Ако Сфарм не се активизира до тогава с обратното(имам в предвид с обеми не с по 100бр.), ще приема че са решили да не слагат повече пари в собствени акции.....
              Това би направило акцията много пасивна за дълъг период.

              Коментар


              • Четири работни дни(вкл. 27.06.) - акциите ще се търгуват с дивидент!
                Ако Сфарм не се активизира до тогава с обратното(имам в предвид с обеми не с по 100бр.), ще приема че са решили да не слагат повече пари в собствени акции.....
                Last edited by tony1975; 21.06.2018, 18:05.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                  Натрупал си ИЗЛИШЕН опит в това направление;- ако отделиш време и вземеш да си прочетеш творчеството си през всички тези години- ЩЕ СЕ ПРЕРОДИШ , че и сам няма да се познаеш!
                  Инта ,стига спам....
                  Това не очаквах от теб.....
                  Нито ми се пише ,нито мисли за една загубена дестинация.....
                  А относно излишния опит....
                  Както няма Лоша Реклама ,така няма Излишен опит.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Що бе Инта ,по лесно ми е да ви агитирам да пиете кафето си в семейното заведение отколкото при чичо Оги...
                    Там поне загубите ще са ви незначителни.....отколкото с качването на Самолета или падането от него......
                    И аз няма да ви обещавам идването на Годо.....
                    Оставам ви още няколко месеца да помислите що е това акция и има ли смисъл Вечното обвързване с нея и Мажоритара....
                    То и Камората вече не е това което беше...


                    Натрупал си ИЗЛИШЕН опит в това направление;- ако отделиш време и вземеш да си прочетеш творчеството си през всички тези години- ЩЕ СЕ ПРЕРОДИШ , че и сам няма да се познаеш!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                      Наистина, що дириш тука - ходи при служители и работниците по БТпроизводни и чертай (гадай) планове на застрояване и каквото се сетиш....
                      Що бе Инта ,по лесно ми е да ви агитирам да пиете кафето си в семейното заведение отколкото при чичо Оги...
                      Там поне загубите ще са ви незначителни.....отколкото с качването на Самолета или падането от него......
                      И аз няма да ви обещавам идването на Годо.....
                      Оставам ви още няколко месеца да помислите що е това акция и има ли смисъл Вечното обвързване с нея и Мажоритара....
                      То и Камората вече не е това което беше...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Дискусия е като има няколко мнения с различна насоченост а тук е фарма религия ....
                        Каквото и да каже Чичо Оги ,виновни сме ние със собствено мнение....че не му се прекланяме...
                        Ама за една шапка и едно каВе....моля ти се ....
                        Ами парите ми от обещанията в Полша преди години за дивидент във Фармата и колегите изгорели в Севтополис те равни ли са на кавето....
                        Ами живея срещу фарма комплекса , мога и аз да ги посрещам с каве срещу петцифрена сума ..
                        Мислех да не пиша в тази тема ама и даже ,като има дискусия друг е виновен...
                        Няма такава глупост да блокираш акцията си на 4,27лв с години ....в загуба на собствените си съдружници в момента...
                        Успех на съдружниците -малките ,щото за големите едни са добре като Мажоритара а малките зле като Ромите...
                        Защо няма Инвестиции в БГ ,ами тук е пресен случай ,влезнаха в добро предпиятие но не ги допускат до малко управление и те напускат ,така е навсякъде и крадат до последно а после дайте пари...когато стане напечено...

                        Наистина, що дириш тука - ходи при служители и работниците по БТпроизводни и чертай (гадай) планове на застрояване и каквото се сетиш....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Всъщност инвестиции няма, заради такива като мажоритаря на Булгартабак, в които ти доста напористо казваше че е хубаво да се инвестира. Как си с инвестицията там, между другото? Аз съм на близо -40%. Недей обвинявай някой че си е харесал определена акция, както не искаш да и ти да не бъдеш обвиняваш че не я харесваш. Аз никога не съм ходил на ОС на Софармите, но като изключим Корадо, те са ми докарали най-висока капиталова доходност към момента. Изплащат си дивидент всяка година, което допълнително трупа доходност. От кое да съм недоволен? Ако питаш мен, Софарма не трябваше да изплаща дивидент тази година, а догодина трябва да изплати примерно 5 стотинки, и проблемите с ликвидността бяха решени. Но въпреки всичко дивидент пак има. А и колкото и да се подигравате с това кафе при Донев, колко мажоритари го правят? Знам че ние българите все обичаме да виждаме черното, но нека първо го потърсим в себе си, а след това да видим как и можем да го обърнем в позитив.
                          Въх Убиме....с това това за мажоритара на БТХ...
                          Да съм му правил метани като тук.....на чичо Оги...
                          С какво мажоритара на БТХ се различава от мажоритара на Фармата и сие ,хим и сие , Планината и сие , Хиката и сие , ЕУБГ и сие, фиб и сие, Бакб и сие .....с това че още не са тръгнали по пътя на мажоритгара на Мостове и пътища и сие , Корп и сие ,Енергони и сие , Енемона и сие ,Кремиковци и сие...Полимери и сие ,Химко и сие....и още 1000 фалирали бивши величия..
                          За това казвам мафия.... Какво те топли че аз съм продал акциите от БТХ от 20 лв на 95 лв преди години....и то няколко пъти съм обърнал ...
                          Мен нищо не ме топли колко ти е капиталовата печалба ,докато не продадеш последната акция от Фармата...
                          Нали знаеш за жабата и коня и подковаването ...
                          Та и тук....за съжаление...
                          Вместо да има колективно управление и овладяване на нови маркети...
                          Чичо Оги си е взел бизнеса и не дели с никой...
                          Ами му секнаха и спекуланските игри да Цоца обратното като му продава скъпо акциите си....купени от Любо пъпката и фонда на Амро ефтино...
                          Гадно...Нале...?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Дискусия е като има няколко мнения с различна насоченост а тук е фарма религия ....
                            Каквото и да каже Чичо Оги ,виновни сме ние със собствено мнение....че не му се прекланяме...
                            Ама за една шапка и едно каВе....моля ти се ....
                            Ами парите ми от обещанията в Полша преди години за дивидент във Фармата и колегите изгорели в Севтополис те равни ли са на кавето....
                            Ами живея срещу фарма комплекса , мога и аз да ги посрещам с каве срещу петцифрена сума ..
                            Мислех да не пиша в тази тема ама и даже ,като има дискусия друг е виновен...
                            Няма такава глупост да блокираш акцията си на 4,27лв с години ....в загуба на собствените си съдружници в момента...
                            Успех на съдружниците -малките ,щото за големите едни са добре като Мажоритара а малките зле като Ромите...
                            Защо няма Инвестиции в БГ ,ами тук е пресен случай ,влезнаха в добро предпиятие но не ги допускат до малко управление и те напускат ,така е навсякъде и крадат до последно а после дайте пари...когато стане напечено...
                            Всъщност инвестиции няма, заради такива като мажоритаря на Булгартабак, в които ти доста напористо казваше че е хубаво да се инвестира. Как си с инвестицията там, между другото? Аз съм на близо -40%. Недей обвинявай някой че си е харесал определена акция, както не искаш да и ти да не бъдеш обвиняваш че не я харесваш. Аз никога не съм ходил на ОС на Софармите, но като изключим Корадо, те са ми докарали най-висока капиталова доходност към момента. Изплащат си дивидент всяка година, което допълнително трупа доходност. От кое да съм недоволен? Ако питаш мен, Софарма не трябваше да изплаща дивидент тази година, а догодина трябва да изплати примерно 5 стотинки, и проблемите с ликвидността бяха решени. Но въпреки всичко дивидент пак има. А и колкото и да се подигравате с това кафе при Донев, колко мажоритари го правят? Знам че ние българите все обичаме да виждаме черното, но нека първо го потърсим в себе си, а след това да видим как и можем да го обърнем в позитив.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              Здравей,
                              Продадох част от трейдинга и със същите пари купих Софарма. Не съм купувал други акции. Направих го, защото исках да имам и акции от производителя на лекарства.
                              На срещата се каза, че пари за инвестиции има. Ще се ползват кредити, защото лихвата е под 2%. Пари за дивиденти също има в настоящия им размер. За 2019г евентуално задържане или спад на дивидента се каза поради инвестициите в новите заводи - общо около 50 мил. лева.
                              Според мен се получава така, защото Софарма харчи пари за изкупуване на собствени акции в големи обеми. Това не е действие, което Софарма е задължена да направи, но го прави. Изкупените собствени акции могат да се задържат до 10г в баланса и след това нещо трябва да се направят. Софарма няма намерение да се продават обратно на пазара. Ако не се използват за придобиване на нещо ще се обезсилят.
                              Определено ръководството смята, че трябва да се поддържа компанията стабилна и да не се стига до момент, когато ще се загуби доверието на банките - един от начините това да се случи е да се изхарчат прекалено много пари за инвестиции, закупуване на собствени акции и дивиденти взети заедно.
                              Моето мнение е, че ако не беше покупката на акции Софарма можеше и да не ползва кредити за строителство на новите заводи. Тези покупки ще намалеят след минаването на пакета и компанията постепенно ще натрупа нови парични средства.
                              Благодаря беше полезен отговор.
                              Ромфарма иска да напуска групата, това е тяхно решение. Не разбирам защо трябва да се изкупува пакета им на фиксирана цена. След като искат да продават да сложат пакета на пазара и който иска да купува ( те и това правят всъщност). Въпроса ми е защо Софарма се ангажира да им изкупи пакета и то на тази цена. По счетоводна информация стойността на акцията е по ниска.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Я, тук започнало да има наченки на нормална дискусия - поздравления. Няма да напиша нищо, ще кажа само, че се надявам темата да продължи в този дух - полезно е за всички!
                                Дискусия е като има няколко мнения с различна насоченост а тук е фарма религия ....
                                Каквото и да каже Чичо Оги ,виновни сме ние със собствено мнение....че не му се прекланяме...
                                Ама за една шапка и едно каВе....моля ти се ....
                                Ами парите ми от обещанията в Полша преди години за дивидент във Фармата и колегите изгорели в Севтополис те равни ли са на кавето....
                                Ами живея срещу фарма комплекса , мога и аз да ги посрещам с каве срещу петцифрена сума ..
                                Мислех да не пиша в тази тема ама и даже ,като има дискусия друг е виновен...
                                Няма такава глупост да блокираш акцията си на 4,27лв с години ....в загуба на собствените си съдружници в момента...
                                Успех на съдружниците -малките ,щото за големите едни са добре като Мажоритара а малките зле като Ромите...
                                Защо няма Инвестиции в БГ ,ами тук е пресен случай ,влезнаха в добро предпиятие но не ги допускат до малко управление и те напускат ,така е навсякъде и крадат до последно а после дайте пари...когато стане напечено...

                                Коментар

                                Working...
                                X