IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Да не ти пука, чичо крепи на 4-ката, а това е по-важно от всякакви отчети - казвам го съвсем добронамерено, всички знаем, че последното нещо, което се гледа на БФБ, са отчетите
    Тук сме все пак да изкараме някой лев, а не да гледаме и да се успокояваме, че някой крепял акцията. Какво ме топли при положение други акции примерно се покачват,а тук се тъпче на едно и също място в най - добрия случай?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Да не ти пука, чичо крепи на 4-ката, а това е по-важно от всякакви отчети - казвам го съвсем добронамерено, всички знаем, че последното нещо, което се гледа на БФБ, са отчетите
      С предния ми пост се опитах да се пошегувам - БФБ-то ми е нещо като хоби /защото не мога да изкарвам нормални пари/ и трудно може да ме депресира. Въпреки това обаче, наистина останах неприятно изненадан от тези 2 отчета. Дано наваксат до края на годината.

      П.П. Разбра ли се кой ги купи онези акции за около 10 млн. лева от Ромите?
      Last edited by 15%; 30.07.2018, 19:56.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Ееееее, този отчет, както и на Неохим направо ме депресираха. Сипвам си едно да парирам ударите навреме.
        Да не ти пука, чичо крепи на 4-ката, а това е по-важно от всякакви отчети - казвам го съвсем добронамерено, всички знаем, че последното нещо, което се гледа на БФБ, са отчетите
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Ееееее, този отчет, както и на Неохим направо ме депресираха. Сипвам си едно да парирам ударите навреме.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Очаквах по - добри резултати.

            Коментар


            • http://x3news.com/download/?id=399552

              Коментар


              • Напомням за кафето при г-н Донев на 01.08.2018г след ОС на Софарма АД. Всички колеги са поканени !!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение


                  Защо така? Като не сме “мажоритари”, нямаме право да си изказваме мнението, така ли? Дай да погледнем реално на нещата. Г-н Донев, откакто придоби компанията (айде да не си отваряме устата как) какво е направил реално за компанията? Прадават си продуктите, разработени по Татово време. Опитаха се с нови продукти, тотална греда. Ни вдигнахме самолета, ни отказахме цигарите. Смучат каквото могат, останало от комунизма от тази компания и нищо ново и иновативно не сме видяли. Ясно, че продаваме генерици и не сме узряли за ар енд ди, ама така няма да изкараме дълго. Както каза колегата, във фармацията, 10 години са цял век, а тук не сме мръднали и сантиметър от 89 година.
                  Икономиката на Северна Корея с най-голям спад от 20 години Така ще е .... с търговски директори със специалности турска филология от бившото 6-то на ДС, последвани от други подобни от съседни номерации, арматуристи, маслари, някакви лелички от Латвия и околностите...., които хал хабер си нямат за какво иде реч!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    дивидент!

                    Трябваше да го кажеш по рано, за да си прибера и остатъка от 260 мсх

                    Коментар


                    • дивидент!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


                        П.С. А в началото на века Содито го разпродаваха по 9 лева на акция (оттогава до днес е дало към 150 лева на акция само дивиденти) и имаше обща капитализация около 40 милиона лева, горе-долу толкова беше и на Софарма (по спомени, но едва ли греша)

                        Соди ходи и до 3 лева по спомен и причината беше, че увеличиха капитала под условие само мажоритаря да купи по 1 лев. Едва след като елиминираха значителна част от миноритарите с размиване на капитала и последващо изкупуване на 13 лева, чак след това вече и те са станали добри мажоритари и дават дивиденти... Иначе имаше чужди инвеститори, които са купуваха Соди по 35 лева и нагоре разчитайки на активите и потенциала на компанията.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          ++
                          даже К-р оператора го няма да им спретне един ексел
                          +1

                          къде е к/ра???
                          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                            Абе какво ще ти се обясняват...., който няма 51% от България и не му харесва тука да си
                            ходи....
                            ++
                            даже К-р оператора го няма да им спретне един ексел
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
                              ...Прадават си продуктите, разработени по Татово време. Опитаха се с нови продукти, тотална греда. Ни вдигнахме самолета, ни отказахме цигарите. Смучат каквото могат, останало от комунизма от тази компания и нищо ново и иновативно не сме видяли. Ясно, че продаваме генерици...
                              Пикът на синтетичните биологично активни вещества беше 70-80 те години на миналия век. На ферментационните такива - 15тина години преди това. Макролидите (ферм) са трудни за "манипулиране", т. е. и полусинтетичните са улица без изход. Светът на БАВ е ограничен и със затихващи функции. Така че иновация тук едва ли.
                              НО: Няма лошо в продажбата на генерици! Внос на субстанция на приемлива цена и EP/USP качество, създаване на добавена стойност и положителен финансов поток.
                              Относно самолета и цигарите: Не съм убеден, че има анализ, който да даде цифров вид (за да има база за сравнение преди/след) на понятието "не ми се пуши".
                              Живеем в свят на свръхпроизводство и като следствие ударението се премества от съдържанието към опаковката/рекламата. Доколко е успешна промяната на опаковките при Софарма е друг въпрос.
                              Въпреки това мисля, че се полагат усилия за растеж на бизнеса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Аз, аз, може ли аз Понеже сте секта (не ти конкретно, ти си още адепт/новопокръстен/ - приятелски бъзик), та други акции не гледате (или гледате боклуци като евана агро - странен ръст на агро акциите в последните дни, апропо, много странен), да ти кажа такава компания - Соди Девня се казва и е раздала над 1 000 000 000 лева в новото хилядолетие! 1 милиард (МИЛИАРД) лева - как ще ги стигне чича ти Оги, идея си нямам! Да кажа ли, че за последните 3 години Соди Девня е дала 500 000 000 милиона (500 МИЛИОНА или 0,5 МИЛИАРДА) левадивиденти, а за послените 5 години - 700 000 000 лева. Само инфо, сравненията са излишни, имам акции на Соди
                                П.С. А в началото на века Содито го разпродаваха по 9 лева на акция (оттогава до днес е дало към 150 лева на акция само дивиденти) и имаше обща капитализация около 40 милиона лева, горе-долу толкова беше и на Софарма (по спомени, но едва ли греша)
                                Софарма беше едно от основните предприятия, които формираха БВП на България в не так далечното минало. С продукти, които се продаваха от Америка до Япония!!! Далеч преди Девня. Да не говорим за гаражни фирми, тръгнали от нищото като Чайкафарм ит.н. Това е все едно да купиш Реал Мадрид и след това да се сравняваш със Сантадер от трета дивизия. Нещо като това което се получи с Левски, но много по-драстично....

                                Коментар

                                Working...
                                X