IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение

    .....което е най-лошият вариант за спекуланта. Чичо не иска да ги купи, други кандидати няма, а огромен аск е запушил евентуален ръст нагоре.
    Вярно е, че е голям обема, който чака за продажба за нашия пазар, но ако дружеството се развива добре, много бързо ще се намерят купувачи. За хубавите ябълки винаги има купувачи, колкото и много да са...

    Коментар


    • колко още месеци ще се продава тук, имам чувството че мина супер много време. От друга страна, дадоха дивиденти което е ок, аз чаках 3,8 и още чакам, но май няма да ме огрее..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        След като имат такава печалба за поредна година, няма никаква причина да продават на ниска цена.... Логично е да си търсят и чакат по-висока цена, нямат зор и не са притиснати да продават на всяка цена.
        .....което е най-лошият вариант за спекуланта. Чичо не иска да ги купи, други кандидати няма, а огромен аск е запушил евентуален ръст нагоре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          И аз не мисля че Ромфарм ще се продадат на по-ниска цена. Едва ли са притиснати от нужда от средства. Все пак за поредна година "изкараха" над 100 млн.лв нетна печалба.
          След като имат такава печалба за поредна година, няма никаква причина да продават на ниска цена.... Логично е да си търсят и чакат по-висока цена, нямат зор и не са притиснати да продават на всяка цена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Монти, моето мнение /не твърдя, че е правилно, но все пак имам право на такова/ е, че сериозно бъркате като сравнявате Ромфарм с Л.П. и Грамърси. Оттук най-вероятно идват и различията ни в цялостната оценка за поведението на Донев. Фактите са, че Ромфарм имаха 18%, а сега са 6% и че не Донев ги е изкупувал изцяло, нито са чрез обратни за сметка на Софарма. Въпреки че доста сериозни хора тук разчитат на това, че Ромфарм все пак ще си "хвърлят" пакета доста по-ниско, аз продължавам да мисля /вече над година/, че това няма да стане. Просто няма как Донев да убеди когото и да е да си продаде активите на цена, на която не иска. И на мен ми се иска Ромите да продадат на 2 лева, но истината е, че не го отигравам по този начин.
            И аз не мисля че Ромфарм ще се продадат на по-ниска цена. Едва ли са притиснати от нужда от средства. Все пак за поредна година "изкараха" над 100 млн.лв нетна печалба.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Та въпроса 4,27 ли е цената за покупка за момента или 2 лв....и внуците ще се радват на една покупка на 2 или на една покупка на 5 лв....?
              Това е въпроса....а бъдещето е неизвестно...
              В добрите сайтове с анализи, ориентири, финансови отчети, новини, не разчитащи на форумни коментари, има сравнително добри ориентири на таргети. За БФБ всичко става по трудния начин, но пазарът рано или късно намества нещата, дори и за неликвиден пазар като нашия. Моментната цена пазара я дава, независимо дали ни харесва или не. Но като ориентир за бъдеща посока, и това може да свърши работа.

              http://www.4-traders.com/SOPHARMA-AD-6496956/consensus/
              Click image for larger version

Name:	SFARM.jpg
Views:	1
Size:	22.3 КБ
ID:	3365409

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                15%, така е до голяма степен ,но по точната формулировка е........ Засега......!
                Относно цената как я определяте....
                Тук е интересното...
                Дали по 2 лв както на Любо Пъпката и после обратното ги изкупуваше по 3 и нещо.....?
                Дали по 2-2,5 лв на Грамърси и после обратното пак на 3 и нещо.....
                Дали по 4,27 лв на Ромите и ПФ и Донев се мъчи вече година да ИМ продаде/купи пакета заради пак някакви вътрешни договорки...
                Все отворени въпроси....
                Великата Фиб и Корп струваха стотици милиони но Корп вече я няма и там правеха същите врътки....фиб стигна 6 лв а сега нема и желание за сделка над 3 лв...
                Та въпроса 4,27 ли е цената за покупка за момента или 2 лв....и внуците ще се радват на една покупка на 2 или на една покупка на 5 лв....?
                Това е въпроса....а бъдещето е неизвестно...
                Монти, моето мнение /не твърдя, че е правилно, но все пак имам право на такова/ е, че сериозно бъркате като сравнявате Ромфарм с Л.П. и Грамърси. Оттук най-вероятно идват и различията ни в цялостната оценка за поведението на Донев. Фактите са, че Ромфарм имаха 18%, а сега са 6% и че не Донев ги е изкупувал изцяло, нито са чрез обратни за сметка на Софарма. Въпреки че доста сериозни хора тук разчитат на това, че Ромфарм все пак ще си "хвърлят" пакета доста по-ниско, аз продължавам да мисля /вече над година/, че това няма да стане. Просто няма как Донев да убеди когото и да е да си продаде активите на цена, на която не иска. И на мен ми се иска Ромите да продадат на 2 лева, но истината е, че не го отигравам по този начин.
                Last edited by 15%; 02.08.2018, 11:28.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Между другото, най-силно впечатление в статията и респективно от ИОСА ми направи коментара на Донев относно приватизацията. Явно обръща сериозно внимание на Пеевски медиите и/ или на форума. Като представител на най-пострадалото поколение от тази приватизация, отново искам да изкажа своето задоволство, че Софарма бе приватизирана по този начин, че не последва съдбата на Кремиковци, Баневите, Лукойл, Мариците и още буквално хиляди предприятия! Това е просто математика и не искам да влизам в политически разговори! Абсолютно съм убеден, че ако всички компании се развиваха по този начин, животът на всички нас би бил много по-добър.
                  15%, така е до голяма степен ,но по точната формулировка е........ Засега......!
                  Относно цената как я определяте....
                  Тук е интересното...
                  Дали по 2 лв както на Любо Пъпката и после обратното ги изкупуваше по 3 и нещо.....?
                  Дали по 2-2,5 лв на Грамърси и после обратното пак на 3 и нещо.....
                  Дали по 4,27 лв на Ромите и ПФ и Донев се мъчи вече година да ИМ продаде/купи пакета заради пак някакви вътрешни договорки...
                  Все отворени въпроси....
                  Великата Фиб и Корп струваха стотици милиони но Корп вече я няма и там правеха същите врътки....фиб стигна 6 лв а сега нема и желание за сделка над 3 лв...
                  Та въпроса 4,27 ли е цената за покупка за момента или 2 лв....и внуците ще се радват на една покупка на 2 или на една покупка на 5 лв....?
                  Това е въпроса....а бъдещето е неизвестно...

                  Коментар


                  • Между другото, най-силно впечатление в статията и респективно от ИОСА ми направи коментара на Донев относно приватизацията. Явно обръща сериозно внимание на Пеевски медиите и/ или на форума. Като представител на най-пострадалото поколение от тази приватизация, отново искам да изкажа своето задоволство, че Софарма бе приватизирана по този начин, че не последва съдбата на Кремиковци, Баневите, Лукойл, Мариците и още буквално хиляди предприятия! Това е просто математика и не искам да влизам в политически разговори! Абсолютно съм убеден, че ако всички компании се развиваха по този начин, животът на всички нас би бил много по-добър.
                    Last edited by 15%; 02.08.2018, 00:19.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      15%, винаги си си бил с граница на критичност ,но привързването към дадена компания води и до сектанство.....
                      Софарма е към компаниите която с пазенето на дадена висока цена води до загуби на акционерите си в по късен момент...
                      Слабостта на чичо Оги да води еднолична политика и спекуланство със собствените си акции прераства към преки загуби на малките акционери....
                      Дали ще купува на 4,27 лично ,дали ще купува с обратното ,дали ще използва обратното за бонуси е еднолична политика която водиш до преки загуби на малките Парнтьоре...
                      Ако не го разбират просто са сгрешили мястото за клубове по интереси....
                      Монти, откакто съм на БФБ /между 6 и 7 години/, акциите ми тук са варирали между 0 и 80% от портфейла. Не намирам подобно поведение за сектантско, а и наистина вярвам, че Донев дава отчет за всяка своя сделка. Коментирам, защото числата и перспективите ме карат да обръщам много сериозно внимание.
                      Имам чувството, че има глобално неразбирателство във форума, породено от субективни фактори - един е на 30 г. и се чуди къде да вкарва излишните си пари /увеличавайки ги всеки месиц/ с надеждата, че след 20 години ще му носят нещо, друг има милион и се чуди как да спекулира, за да вземе нещо днес и сега, трети инвестира за внуците си и т.н. и т.н.. При подобна картина просто няма как всички да имаме сходни виждания и това е нормално. Освен това е твърде вероятно всеки да е прав за себе си, т.е. всички участници да постигнат целта си и да са доволни, въпреки че през времето са били на коренно противоположни мнения.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Добра статия вдъхваща ми плах оптимизъм. Аз само съм пропуснал момента с даряването на тези 276 000 акции. Те ще се раздадат на всички служители или само на малка група хора?
                        15%, винаги си си бил с граница на критичност ,но привързването към дадена компания води и до сектанство.....
                        Софарма е към компаниите която с пазенето на дадена висока цена води до загуби на акционерите си в по късен момент...
                        Слабостта на чичо Оги да води еднолична политика и спекуланство със собствените си акции прераства към преки загуби на малките акционери....
                        Дали ще купува на 4,27 лично ,дали ще купува с обратното ,дали ще използва обратното за бонуси е еднолична политика която водиш до преки загуби на малките Парнтьоре...
                        Ако не го разбират просто са сгрешили мястото за клубове по интереси....

                        Коментар


                        • Туй е "Байчовото" - пет назад и три пъти в годината напред, със по две назад и отначало...-тихо ...имам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Аз предлагам, да имат 30 дни от утре за продажба, а след това,- след НГ за именните дни само до Георгьовден и после пак запряни!
                            хахахааа
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Браво! Това като политика ми харесва много и съм твърдо "за", въпреки че от спекулантска гледна точка, най-вероятно доста голям % от тях ще излезнат според мен много бързо!

                              Аз предлагам, да имат 30 дни от утре за продажба, а след това,- след НГ за именните дни само до Георгьовден и после пак запряни!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                на почти всички според стажа им в компанията, вместо паричен бонус и са от обратно изкупените.
                                Браво! Това като политика ми харесва много и съм твърдо "за", въпреки че от спекулантска гледна точка, най-вероятно доста голям % от тях ще излезнат според мен много бързо!
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X