IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
    Чичо купува на едро...
    чичо ти е единствения тук който знае какво прави и как да го направи ......... раята тук да не забравя как чичо ви прецака миноритарите в едни малки дружества които придоби .......... вас тук ви очаква същото макар и на един по-късен етап...

    не е препоръка - нямам акции
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Настъпи време за един мощен декемврийски ЪП

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        аз гледам отчетите ........ празни приказки има много...

        погледни по-долу чичо ви какво обещаваше преди време ......... "60% от печалбата ще е за дивиденти" ....... а дивидента зависи от чичо ви .......... спази ли си обещанието? ........ не

        какво повече има да му слушам приказките?

        аз на очите си ли да вярвам (като чета отчета) или да слушам обещанията на чичо ви?
        Бунтаря
        как си?
        вярваш ли на мажоритарят?
        отчети изкупувания!!!

        Коментар


        • Чичо купува на едро...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            На 14.12.2018г след извънредното общо събрание на Софарма трейдинг АД всички колеги са поканени на традиционното кафе при г-н Донев !!! Всеки да си приготви въпросите, дори и неудобните !!!! Заповядайте !!!
            Ами питайте какво става в Украйна и какво иска да каже доскорошния най-голям търговски капацитет на Софарма????

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

              Не да го продадат, а да го разпределят на акционерите (spin-off). Ние тук сме много дребни риби, но големите инвеститори купуват по сектори. Ако искаш да купиш фарма компания в региона, защо да купиш в Софарма след като половината капитализация е от търговия на едро и дребно?
              Евала , сега ако можеш да споделиш на г-н ДОНЕВ колко яко ще е това за компанията ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Ти като купуваш една компания купуваш всичко в пакет ...ти какво предлагаш да си продадат дяла в СФТРД за да можеш ти да си купиш само СФАРМ .
                Не да го продадат, а да го разпределят на акционерите (spin-off). Ние тук сме много дребни риби, но големите инвеститори купуват по сектори. Ако искаш да купиш фарма компания в региона, защо да купиш в Софарма след като половината капитализация е от търговия на едро и дребно?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                  Нещо се разминаваме. Консолидират я, разбира се. Просто сега, ако аз искам да купя генерична фарма компания и смятам, че секторът има потенциал, не ми е ОК да купя акции на Софарма, защото купувам и 70% от Трейдинга. Или ако смятам, че Трейдинга не ме кефи, пак не мога да го избегна.

                  Трейдинга вече е голяма и наложена компания и може да е изцяло отделна.
                  Ти като купуваш една компания купуваш всичко в пакет ...ти какво предлагаш да си продадат дяла в СФТРД за да можеш ти да си купиш само СФАРМ .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                    Нещо се разминаваме. Консолидират я, разбира се. Просто сега, ако аз искам да купя генерична фарма компания и смятам, че секторът има потенциал, не ми е ОК да купя акции на Софарма, защото купувам и 70% от Трейдинга. Или ако смятам, че Трейдинга не ме кефи, пак не мога да го избегна.

                    Трейдинга вече е голяма и наложена компания и може да е изцяло отделна.
                    ама да не забравяме, че би трябвало да се продават и купуват активи само ако това е в полза на бизнеса, а не дали ще се кефят всички борсови спекуланти - инвеститори

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      ? Не разбрах тезата ви. . Нали преди един месец в един друг отчет можеше да видите чистите резултати на производителя? Ако аз държа 70% от компания едва ли ще пропусна да я включа в консолидирания си отчет. Те юнаци като Хика консолидират компании в които държат едва 20% та как да не я включат !?!
                      Нещо се разминаваме. Консолидират я, разбира се. Просто сега, ако аз искам да купя генерична фарма компания и смятам, че секторът има потенциал, не ми е ОК да купя акции на Софарма, защото купувам и 70% от Трейдинга. Или ако смятам, че Трейдинга не ме кефи, пак не мога да го избегна.

                      Трейдинга вече е голяма и наложена компания и може да е изцяло отделна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                        Нека да сме точни - растат приходите на Софарма Трейдинг, както и стойността на продадените стоки. Там е увеличението на разходите за персонал също. Този бизнес обаче е доста конкурентен и няма как доведе до някакво невероятно повишение в цената на акциите.

                        Според мен трябва да се извади трейдинга от Софарма, за да може всеки да си прецени в кое да инвестива. Сега не можеш да инвестираш чисто във фарма бизнеса.Не вярвам да е много трудно да се дадат акциите пропорционално на акционерите.
                        Айде по-сериозно ...какви са тези небивалици .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                          Нека да сме точни - растат приходите на Софарма Трейдинг, както и стойността на продадените стоки. Там е увеличението на разходите за персонал също. Този бизнес обаче е доста конкурентен и няма как доведе до някакво невероятно повишение в цената на акциите.

                          Според мен трябва да се извади трейдинга от Софарма, за да може всеки да си прецени в кое да инвестива. Сега не можеш да инвестираш чисто във фарма бизнеса.Не вярвам да е много трудно да се дадат акциите пропорционално на акционерите.
                          ? Не разбрах тезата ви. . Нали преди един месец в един друг отчет можеше да видите чистите резултати на производителя? Ако аз държа 70% от компания едва ли ще пропусна да я включа в консолидирания си отчет. Те юнаци като Хика консолидират компании в които държат едва 20% та как да не я включат !?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            +1 Приходите от продажби растат и това е чудесно. Много са разходите тази година не само за заплати. Мое проучване сред работещите в компанията показва че има доста възможности за оптимизация, за които намекна и чичо Оги, като каза че до сега са афиширали че нямат съкратен работник, а може би усилията е трябвало да бъдат насочени другаде .. Ето защо смятам, че догодина ще сме свидетели на значително оптимизиране на разходите и по добри резултати за Акционерите.
                            Нека да сме точни - растат приходите на Софарма Трейдинг, както и стойността на продадените стоки. Там е увеличението на разходите за персонал също. Този бизнес обаче е доста конкурентен и няма как доведе до някакво невероятно повишение в цената на акциите.

                            Според мен трябва да се извади трейдинга от Софарма, за да може всеки да си прецени в кое да инвестива. Сега не можеш да инвестираш чисто във фарма бизнеса.Не вярвам да е много трудно да се дадат акциите пропорционално на акционерите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                              +1 Приходите от продажби растат и това е чудесно. Много са разходите тази година не само за заплати. Мое проучване сред работещите в компанията показва че има доста възможности за оптимизация, за които намекна и чичо Оги, като каза че до сега са афиширали че нямат съкратен работник, а може би усилията е трябвало да бъдат насочени другаде .. Ето защо смятам, че догодина ще сме свидетели на значително оптимизиране на разходите и по добри резултати за Акционерите.

                              Коментар


                              • https://www.investor.bg/novini-i-ana...zo-20--272791/

                                Коментар

                                Working...
                                X