IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
    Тук заприлича на свободно падане. Никой не иска да помага.
    Тази позиция тежи на пазара. Интересно, как чичо ви би коментирал..
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Тук заприлича на свободно падане. Никой не иска да помага.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        това е една от малкото акции на БФБ, които съм набелязал за покупка при следващата по-сериозна криза (световна/европейска/бг)
        винаги ще има нужда от лекарства, а софарма прави 'бюджетни' такива, които ще се харчат особено в и веднага след трудни времена.

        поздрави
        Мда, добре е че си поставил бюджетни в кавички, щото може да е бюджетно за навън де изнасят, ама тук се дерат кожи.
        Лично съм наблюдавал как на жена ми се увеличи доставната цена на аналгина към 40% последните няколко години.
        Сега на пазара трудно ще го намериш под 2лв, ама русия местния е 3пъти по евтин.
        Ма това е нищо в сравнение с измамата аналгин хин, където в пълнежа има броени молекулки хинин и дори и чрез софармаси не можеш го намери под 5.60лв за 20таб, а всъщност си е пак аналгин (метамизол) само че на почти 3-на цена. Кой шаран се хване - хване...
        В същото време си пласират оригиналния аналгин хинин в Русия ( там не е забранен като ЕС) за 90рубли - 2.30лв, 2.5 пъти по евтино.

        Това е само малка част от това което можеш да намериш като фрапиращи разлики у нас и из бившия ссср, полша, косово, турция и т.н.

        Ма не се съмнявай че чичката винаги с медно гласче ще ти даде приемливи извинения за всичко - за големите пазари ще ти рече че така се прави щото се печелело от оборот, а за малките - пак същото щото трябвало да се утвърждават позиции. Пък у нас - колкото (понесат) - толкова.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          това е една от малкото акции на БФБ, които съм набелязал за покупка при следващата по-сериозна криза (световна/европейска/бг)
          винаги ще има нужда от лекарства, а софарма прави 'бюджетни' такива, които ще се харчат особено в и веднага след трудни времена.

          поздрави
          На 2.50. Отново. All in. !!
          с нетърпение го чакам!

          Коментар


          • това е една от малкото акции на БФБ, които съм набелязал за покупка при следващата по-сериозна криза (световна/европейска/бг)
            винаги ще има нужда от лекарства, а софарма прави 'бюджетни' такива, които ще се харчат особено в и веднага след трудни времена.

            поздрави
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Ако е в БГ щеше доста повече да вземе и после да го влее в СФАРМ. Ама там няма да мине така

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                Вие така се надъхвахе и на 4.27 - колко вярвал чичо, каква брилянтна операция, велик и тн.... резултат е, че вървим към 3лв
                Кога ще станете песимисти, тъй като чак там ще е дъното?

                Тези брокерски оптимизъм по позиция също е много негативен сигнал.
                Ти пък, за брокерите си донейде прав, ама сякаш го не знаеш Тонито, той акцията като се сгъне двойно на 1.7-8 даже двойно по голям оптимист ке стане, че и репа ще има...

                Неспирните покупки на инсайдъри и хвърлянето на милиони по насаждения и подготовката за строеж на завод ме карат да мисля, че мениджмънта, който има много повече информация от мен, е уверен че нещата ще станат
                Тони ала бала е това.
                Ще ме убедиш че чичката ти е оптимист за табекса ако вземе мажо дял от 51% на ачив ( 3/4 е фри флоут), нали ще спечели х 5-10, какво са за него 7-8млн... лева.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Така е прав си...аз всъщност продължавам да вярвам, че нещата ще се подобрят. Дори само с оплитането на Сърбия от СФТРД би трябвало да има значим ръст в продажбите на собствена продукция. Ако станат нещата с Табекс само ще е черешката на тортата. Неспирните покупки на инсайдъри и хвърлянето на милиони по насаждения и подготовката за строеж на завод ме карат да мисля, че мениджмънта, който има много повече информация от мен, е уверен че нещата ще станат. И СФИ и СФТРД се справиха блестящо и възнаградиха дарилите ги с доверие акционери. Вярвам че и другото "С" - СФАРМ ще донесе радост за инвеститорите.
                  Ок, но за доброто на котировките - свали малко розовите очила

                  Сега да се върнем в реалноста - падат продажбите в Русия и не виждам кой продукт може да върне този пазар?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                    Вие така се надъхвахе и на 4.27 - колко вярвал чичо, каква брилянтна операция, велик и тн.... резултат е, че вървим към 3лв
                    Кога ще станете песимисти, тъй като чак там ще е дъното?

                    Тези брокерски оптимизъм по позиция също е много негативен сигнал.
                    Така е прав си...аз всъщност продължавам да вярвам, че нещата ще се подобрят. Дори само с оплитането на Сърбия от СФТРД би трябвало да има значим ръст в продажбите на собствена продукция. Ако станат нещата с Табекс само ще е черешката на тортата. Неспирните покупки на инсайдъри и хвърлянето на милиони по насаждения и подготовката за строеж на завод ме карат да мисля, че мениджмънта, който има много повече информация от мен, е уверен че нещата ще станат. И СФИ и СФТРД се справиха блестящо и възнаградиха дарилите ги с доверие акционери. Вярвам че и другото "С" - СФАРМ ще донесе радост за инвеститорите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      ей всичко, което ти пратя веднага качваш!
                      Стискам палци до края на 2019 да се гмурнат в тая Фаза 3 и да видим къде ще ни отведе...

                      п.п. оказва се че в САЩ имат проблеми с Chantix и търсят евтина алтернатива. Ето защо г-н Донев така вярва в успеха ни.
                      https://www.fiercepharma.com/pfizer-...5-years-report
                      Вие така се надъхвахе и на 4.27 - колко вярвал чичо, каква брилянтна операция, велик и тн.... резултат е, че вървим към 3лв
                      Кога ще станете песимисти, тъй като чак там ще е дъното?

                      Тези брокерски оптимизъм по позиция също е много негативен сигнал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        ей всичко, което ти пратя веднага качваш!
                        Стискам палци до края на 2019 да се гмурнат в тая Фаза 3 и да видим къде ще ни отведе...

                        п.п. оказва се че в САЩ имат проблеми с Chantix и търсят евтина алтернатива. Ето защо г-н Донев така вярва в успеха ни.
                        https://www.fiercepharma.com/pfizer-...5-years-report
                        Last edited by tony1975; 05.01.2019, 21:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Що нема преставител на Реал финанс или на ЦКБ директ да си каже мнението....
                          Може и на Алианц ,защо не са купили от Ромите....
                          Мунчо, кАжи някаква прогноза за акциите на оня тлъстия, дето му прайш анилингус секи ден. Ще се дигат ли или ша спадат кат на заклан шопар оная работа?
                          Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                          Коментар


                          • http://redingtoninc.com/emailattach/ACHV-AAG.pdf

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Що нема преставител на Реал финанс или на ЦКБ директ да си каже мнението....
                              Може и на Алианц ,защо не са купили от Ромите....
                              Защото имат акъл хората, като знаят, че иде торнадото, защо да купуват скъпо, за да удовлетворят ромова лакомия ли !?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                #1. "Софарма"

                                "Натискът върху цената на акция, предизвикан от излизането на един от основните акционери, ще отшуми, а предвид редовното разпределяне на дивидент акцията може да се покачи съществено. Трябва да се има предвид, че компанията продава съществено обеми в Русия и Украйна."
                                Божидар Тодоров, "Булброкърс"

                                "Едно от големите предимства на акцията е нейната ликвидност. В момента компанията е изправена пред доста предизвикателства и ако успее да ги преодолее, смятам, че инвеститорите ще оценят това и ще видим ръст в цената."
                                Ивайло Томов, "София интернешънъл секюритиз"

                                "Компанията остава подценена предвид натиска, който активният продавач "Ромфарм" продължава да оказва, и продажбите от страна на някои от служителите, получили бонус акции през 2018 г. Очаквам през 2019 г. влиянието на тези два фактора да отслабне и постепенно да изчезне, което ще подкрепи движението на цената в посока нагоре."
                                Натали Илчева, "Елана трейдинг"

                                "Софарма" премина през една не много успешна година с по-слаби финансови резултати и по-бавно от нашите очаквания развитие на регистрационния процес на "Табекс" в САЩ. Това доведе и до корекция на цената на акцията. Въпреки това потенциалът пред дружеството в дългосрочен план е все така валиден, основно поради "Табекс", проникването на сръбския пазар и подобрението на резултатите в ритейл пазара на лекарства."
                                Веселин Радойчев, ПФБК

                                https://www.capital.bg/biznes/moiat_...cii_na_2019_g/
                                само Радойчев е в час, но защо никой не казва, че половината дивидент вече е даден, а другата половина през тази година може да я няма в предвид резултатите?

                                не е препоръка
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X