IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Уф, тия приказки ги слушам от много време
    ами кажи ти нещо, ще се радвам да прочета...
    какво ти казват чертичките - ще мине ли Табекс Фаза 3 тази година, ако не това ще повлияе ли на цената, ако "да" колко ще са продажбите?
    какво казват чертичките за Сърбия - ще може ли там да се мултиплицират резултатите от БГ?

    Коментар


    • Уф, тия приказки ги слушам от много време

      Коментар


      • Песимизмът по позицията е голям...
        Капиталовата загуба в "годината на СОФАРМА" бе около -20%, а само от началото на настоящата 2019 е -6% и сякаш инвеститорите отказват да повярват, че може да видим добри резултати и добри новини от компанията...
        Очакваните два завода май ще останат само гъделичкаща новина в статията на Капитал от ноември 2017г., мотивираща инвеститорите да се включат в големите покупки през декември,...
        Обратното изупуване остана на изчакване, а и защо да бъде активирано ако само инсайдърите вярват, че бизнеса е оценен неспрведливо...
        Добре се представят дъщерите СФТРД и СФИ, за разлика от резултатите на мама, инвеститорите вярват в бъдещето им(сякаш то може да е добро без добро бъдеще за мама)...

        От друга страна дивидента през 2018 расте макар и със лека стъпка.
        От друга страна това е една от малкото компании, която инвестира и построи нови мощности и не се делистна точно когато инвестиралите започваха да мечтатят като Свилоза и Биовет.
        От друга страна все още има две направления от които може да очакваме добри новини, които да създадат работа на тези мощности - Сърбия(по реалистичното за мен) и Табекс...
        От друга страна мениджмънта има голямо поле за оптимизиране на резултатите и разходите...


        Май е добро време да се добавят още малко бройки, все пак това е СОФАРМА...
        Last edited by tony1975; 08.01.2019, 06:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение

          Аз се включих да подпра с едни 650 броя. Ако падне още пак ще взема... Не е препоръка за нищо. Просто си свалям средната цена.
          Има време,с по малко пари повече акции ще имаш с по ниска средна,успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Ааа, не е вярно.. помагаме
            Аз се включих да подпра с едни 650 броя. Ако падне още пак ще взема... Не е препоръка за нищо. Просто си свалям средната цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
              Тук заприлича на свободно падане. Никой не иска да помага.
              Може и да помогна като мине "бурята" и обрули цената. Тогава ще си я взема от ниското, че е по - безопасно. В сегашните условия е опасно, защото ако паднеш от високо, ще боли. Сега не си заслужава риска. Търпението му е майката.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                Тук заприлича на свободно падане. Никой не иска да помага.
                Ааа, не е вярно.. помагаме

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                  Здравей, колега! Какво точно искаш да кажеш със следните думи: ... пък ще видим дали ще стане като при Свилоза.
                  Очакваш делистване на компанията ли? Може ли повече инфо. Благодаря предварително. Поздрави
                  Далеч съм от идеята да делистнат конпанията! Просто пред около 2 години имаше г/д подобен спад на позицията, който не беше много логичен и се изписаха куп коментари за едни цени за 1.5 лв и т.н.т. ( не съм много сигурен дали и част от хората пишещи в тази тема не пишеха и там). В тази насока ми беше коментара, но ще видим този път може аз да съм в грешка.
                  Last edited by Valerov; 07.01.2019, 16:04.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valerov Разгледай мнение
                    Добър ден!
                    Поглеждам дискусията от време на време и чета коментарите. Нали знаете, че е малко трудно такъв драстичен спад без това да се прави с някаква цел. Аз не съм пророк като повечето във форума, но тези прогнози за 2.50 лв. на дружество което не е на загуба и няма индикации да му се влоши състоянието някак не ми се струват реални. Аз ще си купя около тези стойности пък ще видим дали ще стане като при Свилоза.
                    Приятен ден!
                    Здравей, колега! Какво точно искаш да кажеш със следните думи: ... пък ще видим дали ще стане като при Свилоза.
                    Очакваш делистване на компанията ли? Може ли повече инфо. Благодаря предварително. Поздрави

                    Коментар


                    • Добър ден!
                      Поглеждам дискусията от време на време и чета коментарите. Нали знаете, че е малко трудно такъв драстичен спад без това да се прави с някаква цел. Аз не съм пророк като повечето във форума, но тези прогнози за 2.50 лв. на дружество което не е на загуба и няма индикации да му се влоши състоянието някак не ми се струват реални. Аз ще си купя около тези стойности пък ще видим дали ще стане като при Свилоза.
                      Приятен ден!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение


                        Малко да помогнат и Трейдинга да падне ли?
                        Е нека падне и той малко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Освен да помолим имащите в Трейдинга и вярващи в Софарма да направят арбитраж
                          Малко да помогнат и Трейдинга да падне ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                            Тук заприлича на свободно падане. Никой не иска да помага.
                            Освен да помолим имащите в Трейдинга и вярващи в Софарма да направят арбитраж

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                              Тази позиция тежи на пазара. Интересно, как чичо ви би коментирал..
                              С едно, две кафета ще е най-сигурен коментара му.
                              4.27 ще
                              остане в спомените ни тази година
                              Дано да греша. Не е препоръка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                                Тук заприлича на свободно падане. Никой не иска да помага.
                                Искаме, искаме, но държим да е навременна помощ

                                Коментар

                                Working...
                                X