IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
    В крайна сметка, печалбата по-голяма ли е или по-малка спрямо 2017-та? Забелязал съм че ако нещо е по-малко, то се спестява като информация, което си е глупаво, откъдето и да го погледнеш. И не съм съгласен че 2018-та е била трудна година, най-малкото не беше по-лоша от 2017-та със сигурност.
    "През 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 3% спрямо 2017 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 7% спад на продажбите за износ."
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • В крайна сметка, печалбата по-голяма ли е или по-малка спрямо 2017-та? Забелязал съм че ако нещо е по-малко, то се спестява като информация, което си е глупаво, откъдето и да го погледнеш. И не съм съгласен че 2018-та е била трудна година, най-малкото не беше по-лоша от 2017-та със сигурност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Най сме!
        Това новогодишното слово на Пророка ли е, или е месечен бюлетин, че нещо се обърках?
        Разбирай го както искаш!
        Аз се радвам за резултата, че мисля за първи път забавят инфото за месеца и се бях притеснил

        Коментар


        • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение
          Софарма“ АД уведомява, че за месец декември 2018 година “Софарма” АД реализира ръст в продажбите си с 26% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 75% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 1% спад на продажбите за износ.
          През 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 3% спрямо 2017 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 7% спад на продажбите за износ.
          „Измина една година на равносметка – в навечерието на 85 годишнината си погледнахме назад, за да се радваме на успехите си, да благодарим на хората, с които ги постигнахме и да празнуваме с всички, с които искаме да делим и своето бъдеще. Благодаря и на вас, нашите акционери, за всичко споделено! Горди сме, че отново бяхме сред пионерите с две знакови инициативи – разпределихме акции сред всичките си служители според техния стаж и съответно принос към успехите на компанията и раздадохме за първи път междинен дивидент. Получихме подкрепа от акционерите си и за двете инициативи, а това винаги е било важно за нас потвърждение, че правим правилните стъпки.”, коментира д.и.н. Огнян Донев, изпълнителен директор и председател на Съвета на директорите на „Софарма“ АД.
          +1
          това е моята компания
          в работата ми виждам, че на клиентите ми е трудно, на всички
          тежка година премихаме
          надявам се перз 2019г на всички да е по-леко, но ще видим, все пак съм си го пожелал !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Най сме!
            Това новогодишното слово на Пророка ли е, или е месечен бюлетин, че нещо се обърках?
            +20%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение
              Софарма“ АД уведомява, че за месец декември 2018 година “Софарма” АД реализира ръст в продажбите си с 26% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 75% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 1% спад на продажбите за износ.
              През 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 3% спрямо 2017 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 7% спад на продажбите за износ.
              „Измина една година на равносметка – в навечерието на 85 годишнината си погледнахме назад, за да се радваме на успехите си, да благодарим на хората, с които ги постигнахме и да празнуваме с всички, с които искаме да делим и своето бъдеще. Благодаря и на вас, нашите акционери, за всичко споделено! Горди сме, че отново бяхме сред пионерите с две знакови инициативи – разпределихме акции сред всичките си служители според техния стаж и съответно принос към успехите на компанията и раздадохме за първи път междинен дивидент. Получихме подкрепа от акционерите си и за двете инициативи, а това винаги е било важно за нас потвърждение, че правим правилните стъпки.”, коментира д.и.н. Огнян Донев, изпълнителен директор и председател на Съвета на директорите на „Софарма“ АД.
              Най сме!
              Това новогодишното слово на Пророка ли е, или е месечен бюлетин, че нещо се обърках?
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от psa Разгледай мнение
                Софарма“ АД уведомява, че за месец декември 2018 година “Софарма” АД реализира ръст в продажбите си с 26% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 75% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 1% спад на продажбите за износ.
                През 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 3% спрямо 2017 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 7% спад на продажбите за износ.
                „Измина една година на равносметка – в навечерието на 85 годишнината си погледнахме назад, за да се радваме на успехите си, да благодарим на хората, с които ги постигнахме и да празнуваме с всички, с които искаме да делим и своето бъдеще. Благодаря и на вас, нашите акционери, за всичко споделено! Горди сме, че отново бяхме сред пионерите с две знакови инициативи – разпределихме акции сред всичките си служители според техния стаж и съответно принос към успехите на компанията и раздадохме за първи път междинен дивидент. Получихме подкрепа от акционерите си и за двете инициативи, а това винаги е било важно за нас потвърждение, че правим правилните стъпки.”, коментира д.и.н. Огнян Донев, изпълнителен директор и председател на Съвета на директорите на „Софарма“ АД.
                +1

                Коментар


                • Софарма“ АД уведомява, че за месец декември 2018 година “Софарма” АД реализира ръст в продажбите си с 26% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 75% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 1% спад на продажбите за износ.
                  През 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 3% спрямо 2017 година в т.ч. 3% ръст на продажбите за вътрешен пазар и 7% спад на продажбите за износ.
                  „Измина една година на равносметка – в навечерието на 85 годишнината си погледнахме назад, за да се радваме на успехите си, да благодарим на хората, с които ги постигнахме и да празнуваме с всички, с които искаме да делим и своето бъдеще. Благодаря и на вас, нашите акционери, за всичко споделено! Горди сме, че отново бяхме сред пионерите с две знакови инициативи – разпределихме акции сред всичките си служители според техния стаж и съответно принос към успехите на компанията и раздадохме за първи път междинен дивидент. Получихме подкрепа от акционерите си и за двете инициативи, а това винаги е било важно за нас потвърждение, че правим правилните стъпки.”, коментира д.и.н. Огнян Донев, изпълнителен директор и председател на Съвета на директорите на „Софарма“ АД.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                    Охо, 4 коментара ми изтриха. Причина - "заяждания". А всъщност ме нарекоха "трол". Ех, модераторе, модераторе,мародераторе.
                    +1

                    така е ........ трябва да се научиш на толерантно отношение ......... трябва да подпишеш истанбулската конвенция
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Охо, 4 коментара ми изтриха. Причина - "заяждания". А всъщност ме нарекоха "трол". Ех, модераторе, модераторе,мародераторе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                        Сърбия? Ами там печалбата веке е почти на "0". При 30% малцинствено участие виж колко е печалбата на немалцинственото и от там си направи извода за общата на Сърбия. А придобиха при доста по-голяма такава и очаквания за около 500 хил месечна печалба. 8 EBITDA беше любимата фраза на тогавашния Финансов директор.
                        не задавай такива сложни въпроси ............ сам виждаш в какво посока поема диалога след това ........... нито дума по темата

                        септември месец акцията се търгува на 4,25 и обявяват отчет в който печалбата намалява с 20% ......... пиша им, че очаквам цената да падне с 20% и пак така ме посрещнаха ........... сега искам да попитам с колко % се търгува акцията спрямо септември

                        няма нищо, де ...... на 2,50 акцията ще получи подкрепа според графиката
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                          Донев да вземе пример от Гърция: https://money.bg/macro/gartsiya-shte...dRC6knNP-GmAeA

                          коноп vs жълта акация
                          защо донев да взима пример ........... не може ли "форума" да направи едно ИПО и т.н.
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                            Хе, хе, хе. С какво да спекулирам? Аз нямам позиции на борсата. За последно бях на Forex в далечната 2008
                            Което означава, че не си и спекулант , а трол

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                              Вие сте спекуланти , не сте инвеститори
                              Хе, хе, хе. С какво да спекулирам? Аз нямам позиции на борсата. За последно бях на Forex в далечната 2008

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                                Скоро ще излезнат предварителните за 2018 - индивидуален и консолидиран. Ще видим. Аз не съм инвеститор , но ми е интересно.
                                Вие сте спекуланти , не сте инвеститори

                                Коментар

                                Working...
                                X