IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колегата от банката често ми казва, че иска да работи такава работа, на която само да се намират кусури на хората. Пример - КАТ, ДАИ, НАП и др. знайни и незнайни държавни институции и частни компании. С него явно в този живот няма да работим такова нещо. Обаче тук доста хора явно го работят от години. Не само в тази тема !!! Аз я започвам, вече съм в банката !!!

    Коментар


    • Почти половината от аптеките у нас не са готови за въвеждането на новия начин за продажба на лекарствата и искат срокът за старта на системата - 9 февруари, да бъде отложен. Голяма част от тях дори нямат аптечен софтуер, без който тепърва няма да могат да работят с новия вид кодове, които ще се поставят на опаковките на медикаментите. Ако не са чекирани данните от кода и

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
        Ромфармските Акции... да припомним тази родна съксес стори...

        Колко им беше цената на придобиване, помни ли някой?
        под 3 лв. според мен ........... взеха 1/3 (5-6 млн.акции) на цена под 2,50 лв. и останалите 2/3 (за 11-12 млн.акции платиха 36 млн.лв.)

        последния път когато купувах акции тук беше точно преди 6 год. януари-февруари мисля, че беше ........... любо пъпката продаваше на пожар ......... чичото взе няколко млн.акции на стинка-две над 2 лв. ....... аз закачих някакъв пакет на 2,08 след чичо ви .......... след това по пътя нагоре ромите взеха първия пакет и след 6 месеца взеха втората част

        тогава едни лакърдии се разнасяха как влиза стратегически инвеститор, как ромите ще помагат с позициите си в русия, каква синергия щяла да се получи и т.н. ........... честно си признавам, но аз не разбрах защо ромите излизат ......... като си пиете кафето на кулите някой дали е попитал??? ........ едва ли

        както и да е ....... минали работи...

        вече продадоха онези 11-12 млн.акции купени за 36 млн.лв. на 4,27 и мисля, че имат поне 1 лев капиталова печалба + дивидентите за тези 6 години .......... сега мисля, че им остана онзи първия пакет от 5-6 млн.акции който купиха някъде под 2,50 ........ нека някой по-осведомен каже по-точно цена, че диапазона между 2,00 и 2,50 е доста голям

        интересно ми е сега дали чичото пак ще приложи същата тактика каквато приложи за любо пъпката? ще свали ли цената на 2 лв. за да вземе пакета на ромите?

        не е препоръка - нямам акции - просто "размисли без страсти"
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Какво става при Achieve, новина ли чакаме?

          https://stocktwits.com/symbol/ACHV
          Тази акция през 2014-та е била близо 1300$. Каква е причината сега да е долар и тридесет? Някой следи ли я по-обстойно?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            ти пък сега
            не разваляй сладките критики на озлобени драскачи във форума
            Обемът е големичък. Да не влизат smart money тука?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

              ти пък сега
              не разваляй сладките критики на озлобени драскачи във форума
              https://www.investing.com/equities/o...harmaceuticals

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Какво става при Achieve, новина ли чакаме?

                https://stocktwits.com/symbol/ACHV
                ти пък сега
                не разваляй сладките критики на озлобени драскачи във форума

                Коментар


                • Какво става при Achieve, новина ли чакаме?

                  https://stocktwits.com/symbol/ACHV

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                    ...
                    според мен при търговията с акции на софарма съществува системен риск защото чичото е постоянен и основен играч по позицията който отгоре на всичко направлява стадото както си иска ....... просто такава система (организация) е създадена тук
                    Докато има овце, ще има и пъдари/овчари...!!!

                    Коментар


                    • Ромфармските Акции... да припомним тази родна съксес стори...

                      Колко им беше цената на придобиване, помни ли някой?
                      Как собствениците на фармацевтичната компания Венелин Георгиев и Тенчо Шиков станаха най-големите земевладелци в България
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        не четеш ли какво съм написал? ......... не разбираш ли какво е написано?

                        според мен при търговията с акции на софарма съществува системен риск защото чичото е постоянен и основен играч по позицията който отгоре на всичко направлява стадото както си иска

                        това е личното ми мнение ......... не държа никой да го споделя ........ търгувай си така както ти чувстваш нещата ......... не е препоръка за нищо...
                        Аз съм абсолютно съгласен за риска. Как се нарича няма значение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение

                          Но чичото бих нарекъл не-системен риск Все пак системата е да кажем фармацефтичната индустрия. Чудя се дали има във форума някой, който да го познава отблизо?!
                          не четеш ли какво съм написал? ......... не разбираш ли какво е написано?

                          според мен при търговията с акции на софарма съществува системен риск защото чичото е постоянен и основен играч по позицията който отгоре на всичко направлява стадото както си иска ....... просто такава система (организация) е създадена тук

                          това е личното ми мнение ......... не държа никой да го споделя ........ търгувай си така както ти чувстваш нещата ......... не е препоръка за нищо...
                          Last edited by polki; 14.01.2019, 22:18.
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Не знам дали това е добре или зле, но мисля, че не той купи основната част от пакета. Все пак Ромите продадоха 12% от общо 18.
                            Е, как да не е той - мързи ме да вадя справка от официалните документи, които лично Чичака постваше И има още 6 милки акции - не че са нещо, едни 20 мЕлЕона, ама никой ги не ще, а какъв трудов ентусиазъм беше преди година - колко му е, някакви еверести взеха 20 милки от пазара, пилетарите търсеха 100 милки, та тук ли няма да ги глърнем тези 80 милиона на ромите. ееееех
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Мумията купи основния пакет от прадените на тази цена, няколко адепта го подкрепиха с някоя и друга акция, но нямаше лавинообразен ефект и ромските акции пак си висят като дамоклиев меч. А иначе акцията е виждала и 7 лева, и 2 лева - времена
                              Не знам дали това е добре или зле, но мисля, че не той купи основната част от пакета. Все пак Ромите продадоха 12% от общо 18.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
                                Благодаря!

                                Е тия помски акции през борсата ли се ще се продават. Много се съмнявам или поне според мен вероятността за това е малка....или поне ще са на пакет

                                Грую Груев, ако слезе под тройка, може да стане за купуване и въпреки ромските акции.
                                Ми през борсата се продават - на 4,27, тъй рече и отсече Чичо Муми, щото е чел "Пътеводителя...", та там е видял числото-отговор на върховния въпрос - 4,2(7). Мумията купи основния пакет от прадените на тази цена, няколко адепта го подкрепиха с някоя и друга акция, но нямаше лавинообразен ефект и ромските акции пак си висят като дамоклиев меч. А иначе акцията е виждала и 7 лева, и 2 лева - времена
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X